Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nagycsaládosként kb.18 ezer...

Nagycsaládosként kb.18 ezer Ft-ot kell fizetnünk a tankönyvekért. Úgy tudom, nagycsaládosoknál ez ingyenes. Hogy is van ez?

Figyelt kérdés

2012. aug. 23. 13:18
 1/6 anonim válasza:
Én úgy tudom, hogy 3 gyerekes családnál, akkor ha az illető gyámja nem a szülő, és valamilyen súlyosabb betegség esetén ingyenes. Mondjuk, nálunk rá van írva a tankönyves papírra, hogy "Ingyenes tankönyvre jogosultak által fizetendő: 1760 Ft" Tehát az ingyenes tankönyv sem ingyenes :D
2012. aug. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
7%

Fizessetek!

2 gyerekesként 2x30 ezerbe kerül a könyv és nem sokkal nehezebb és drágább 3 gyereket nevelni!

2012. aug. 23. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 Andizsuzsi ***** válasza:
3 vagy több gyerekes családban ingyenesen kell a tankönyvet biztosítani. Ez nem jelent feltétlenül új könyvet, használt, de jó állapotú, könyvtári állományban lévő könyv is lehet. Ha nincs az ikolában ilyen, akkor az új könyvet kell ingyen biztosítania. Ingyenes tankönyvre jogosultaktól nem lehet tankönyvre pénzt kérni.
2012. aug. 23. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ingyen tankönyv, ami a legtöbb helyen azt jelenti, hogy használt könyvtári könyveket kapnak a gyerekek, amiket majd vissza kell adni... Legalábbis nálunk sokan inkább megvették, mert nem írhattak bele, vagy alapból használhatatlanok voltak.
2012. aug. 23. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
"Kedves" Második hozzászóló! Köszi jóindulatú és építő jellegű hozzászólásodat! Ezért a rosszindulatú megjegyzésért kár volt gép elé ülnöd. A feszültségedet ne ilyen módon vezesd le, így is, úgy is fizetned kell a könyvekért, úgy, mint nekünk, csak nekünk úgy kell fizetni, hogy a törvény szerint nem kellene. Ez vigasztaljon. Tisztelettel: Egy 3 gyermekes, maga is főiskolai hallgató szülő. A többieknek köszönöm a hozzászólást, én is úgy tudom, minden nagycsaládosnak jár a kedvezmény.
2012. aug. 23. 17:13
 6/6 Andizsuzsi ***** válasza:

Kedves 4-es!


Használhatatlan könyvet nem lehet a gyereknek adni, viszont használtat igen. Az ingyen tankönyvnek az a lényege, hgy ne maradjon egy gyerek sem könyv nélkül azért, mert a szülő nem tudja azt megvásárolni. Ha a szülő inkább kifizet több tízezer forintot, csak új könyve legyen a gyereknek, akkor belátható, hogy az a gyerek nem is volt rászorulva az ingyenességre.

Az a baj mostanság - ezt a megjegyzést nem személy szerint neked szánom -, hogy ami ingyen van és "jár", azt nem becsülik meg az emberek. Sem a felnőttek, sem pedig pont ezért a gyerekek.

2012. aug. 24. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!