Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha nem jelenik meg időben a...

Ha nem jelenik meg időben a Neptunomban a pénz, és nem tudom elutalni az iskolának, akkor mi történik? Halasztanom kell?

Figyelt kérdés
Tegnap reggel utaltuk el a költségtérítés díját az iskolám gyűjtőszámlájára, de még most sem jelenik meg, azt írja, hogy az egyenlegem "HUF", azaz gondolom 0 HUF. Próbáltam rámenni, hogy fizetés, de kiírta, hogy nem elegendő hozzá az egyenlegem. Ma jár le a határidő, gondolom éjfélkor. Próbáltam hívni még délután az iskolát, több telefonszámon is, sehol nem vették fel. A következő munkanap hétfő, már bőven kicsúsztam addigra a határidőből. Mi történik ilyenkor? Olyan, mintha nem is vettek volna fel, vagy csak a következő félévet kezdhetem el? Vagy egy csomó utánajárás és ügyintézést igényel, mire végre be tudom bizonyítani, hogy mi időben elküldtük az összeget, csak miattuk nem jelent meg a neptunban, ezért nem tudtam befizetni?
2012. aug. 24. 19:16
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nálunk késve is be lehet fizetni, csak pluszba kell még különeljárásit fizetni. Ha tudod bizonyítani, hogy elutaltad, akkor az már más. De jól írtál be mindent (számlaszámot elsősorban)?
2012. aug. 24. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Nem küldtétek el időben, ugyanis minimum három nap, mire megjelenik a neptun gyűjtőszámláján az átutalt összeg.
2012. aug. 24. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Az én tájékoztatómban 1-2 munkanapot ír. Az viszont teljesíthető lett volna. A neptunban most azt írja a fizetnivalók mellett, hogy "aktív", ez éjfélkor inaktívra vált, és ha megkapom az összeget, akkor sem lesz már befizethető, csak utánajárással?
2012. aug. 24. 20:01
 4/15 anonim ***** válasza:

Ezek szerint ez mindenhol másképp van.Én ma azért írtam a sulinak (e-mailt,Te így nem próbáltad keresni Őket?->mert ennek legalább nyoma lenne!Tudnád bizonyítani.),mert az Én neptunomban még ott sincs a tandíj kérése,csak a diáké.Én meg szerettem volna ma befizetni.Azt mondták elutalhatom,aztán majd amikor Ők kiírják csinálhatom a Neptunban...


Viszont Én meg azt nem értem,hogy akkor most ha az utalást az iskola nevére-bankszámlaszámára küldöm(?),akkor minek még utána a Neptunon játszani ilyen játékpénzzel?Csak elegendő már az esetedben,hogy elutaltad,hát nehogy már!Mire ez a bonyolítás!? Na mindegy,remélem igazam van esetedben és később sem lesz baj,végülis Te időben utaltál.


Ha hasznos volt a válaszom kérlek értékeld!


Aztán majd számolj be mi volt!:) S fogadd meg a tanácsom,írj még ma határidőn belül e-mailt!:)Sok sikert!

2012. aug. 24. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, akkor írok nekik mindjárt. Nálam ottvannak a lehetőségek, a tandíjam, és még 3000 Ft valami általános díj, ezeket kéne utalni, csak nincs miből. A gyűjtőszámlára elutalt pénzt fogják ugye rátenni a neptunra, amit onnan tudok végülis "elutalni", de ez valóban már csak játékpénz, 200 ezer forintot már elutaltam, az a pénz most valahol lóg a levegőben.
2012. aug. 24. 21:56
 6/15 anonim ***** válasza:

Figyi most olvastam valahol itt a gyakon, egy más kérdésnél,hogy elvileg hiába vannak meghirdetett határidők,október 20-ig kell rendezni a tandíjat!:) Mert pl.van aki diákhitellel oldja meg és azok még meg sem kapják a pénzt,majd csak egy hónap múlva, szóval elvileg megnyugodhatsz!:)

Köszi ha kaptam zöld kezeket!:)

2012. aug. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
Ja és nem csak ez a bonyolított rendszer felháborító szerintem,(és számomra értelmetlen is) hanem az a 3000Ft-os "általános díj" is!Gondolj bele nem nagy összeg,de minden tanulótól bevasalni ennyit a "semmire",azért nem rossz pénz Nekik.Hát tudom mit kapjanak be!;)
2012. aug. 24. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Igen, én sem tudom, hogy mire fizetjük. Lehet, hogy a kedves irodai dolgozók fizetését, akik nem tudják időben teljesíteni a feladatukat ezzel lerendezik.
2012. aug. 24. 22:11
 9/15 anonim ***** válasza:
Azt szerintem az állam fizeti Nekik,hiszen közalkalmazottak...tehát ez zsebbe megy.Írtál az iskolának tegnap?
2012. aug. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:
Írtam nekik, de nincs válasz egyelőre, gondolom, mivel munkaszüneti nap van. A Neptun egyenlegem továbbra is 0. Mindegy, nem idegeskedem rajta, hisz mi nem rontottunk el semmit. És aktívnak írja még egyelőre a tandíjat, szóval amint megkapom a pénzt fizethetem is be.
2012. aug. 25. 13:45
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!