Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ha egy tantárgyat nem tudok...

Ha egy tantárgyat nem tudok felvenni mert mert betlet a létszám a következő félévben fel lehet venni?

Figyelt kérdés
Következő fél évben is és utána is lesz majd az a tárgy.
2012. aug. 31. 07:58
 1/8 A kérdező kommentje:
Bocsi a kérdésben betelt akar lenni.
2012. aug. 31. 07:58
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem minden tárgyat hirdetnek meg minden félévben, de ha következőben nem is, jövő ősszel jó eséllyel meghirdetik. Nyugi, ez nem olyan, hogy most lemaradtál, és akkor most nem is fogsz tudni diplomázni. Előbb-utóbb meglesz az a tárgy.
2012. aug. 31. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Akkor akár 1 évet is csúszhat az ember?

Megpróbálok azért a tanárral beszélni pont a legfontosabb tantárgy amiree alapszik a szak:(((

2012. aug. 31. 08:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk ilyen esetben lehet kérvényezni a Neptunon a limitemelést. Ha nem találsz ilyet, akkor irány a TO, ott intézik az ilyen ügyeket.
2012. aug. 31. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Nálunk anno volt olyan, hogy egy tárgy kötelező 5. féléves volt, betelt a 150-es limit, majd kiírták a tanszéki titkárságon az ajtóra, hogy hiába a reklamáció, majd a 6. félévben tudják felvenni akik nem fértek be. Mivel nem volt 10. félévig ráépülő lánc, ezért elvben nem csúszott volna senki, de nyilván ha bárki már korábban csúszott, akkor emiatt +1 évet is jelenthetett, de az nem érdekelte őket. Igazából emiatt perelni is lehetett volna az egyetemet, de ha bárki megtette volna, 100 hogy sosem lett volna diplomája.
2012. aug. 31. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ha mintaterv szerint kötelező, akkor én úgy tudom, hogy kötelessége a tárgyfelellősnek megemelni a létszámot, hogy beférj. Azért ennek nézz utána a TVSZ-ben, ha benne van, akkor nyugodtan hivatkozhatsz rá. Ha nem, vagy nem most kötelező a mintaterved szerint, akkor simán felveszed legközelebb.
2012. szept. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Most kötelező:(Bocsi de mi az a TVSZ?Még járatlan vagyok az ilyet rövidítésekben:(
2012. szept. 1. 21:30
 8/8 anonim ***** válasza:
tanulmányi és vizsgaszabályzat. Elvileg az egyetem honlapján meg kell találnod valahol.
2012. szept. 1. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!