Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Egyáltalán nem mennek a reál...

Egyáltalán nem mennek a reál tantárgyak, mit csináljak?

Figyelt kérdés

10.-es vagyok egy viszonylag erős gimnáziumban. Általános iskolában művészeti tagozatra jártam, egy nagyon szigorú, öreg matek/fizika tanárom volt akitől rettegtünk, igazságtalan is volt, de ahogy elballagtam, kiderült, hogy amit tanított, az önmagában nem sokat ér, rengeteg hiányosságom van. Bekerültem egy gimnáziumba, nyelvi előkészítő osztályba, de onnan eljöttem mert borzasztó gyengének éreztem mindenhogy. Tavaly kerültem a mostani iskolámba, amiről hallottam hogy elég kemény a reál része, az osztályfőnököm a matektanárom, és mivel elég rossz átlaggal zártam, kaptam több száz feladatot nyárra, az alapoktól amit külön matektanár segítségével heti kétszeri több óra gyakorlással megoldottam két hónap alatt mind. Év elején az osztályfőnökömnek odaadtam mindkét füzetet, azt mondta, hogy biztos a hasznomra válik majd. Elkezdődött az iskola, idén kisérettségi (matekból is) és én már megint szenvedek a házival, egyszerűen képtelen vagyok megcsinálni, pedig az alapoktól kezdve átvettük nyáron, és a korrepetáló tanárom azt mondta hogy jó agyam van hozzá, nem vagyok buta matekból, csak kicsit lassan maradnak meg a dolgok. Ezek után mostmár nagyon meg is utáltam a reál tantárgyakat, egyáltalán nincs sikerélményem bennük, és állandóan attól félek, hogy megbukom-e év végén. Nagyon félek, hogy talán át se megyek a kisérettségin, pedig járok matek/fizika külön tanárhoz is...

Az alapoknál maradtam le az általános iskola miatt vagy tényleg ennyire nincs agyam hozzá?


2012. szept. 4. 19:55
 1/1 anonim válasza:

Az látszik, hogy tőled telhetően mindent megteszel azért, hogy menjenek a reál tárgyak. A magam részéről nem hiszem, hogy valakinek annyira nincs "tehetsége" a matekhoz, hogy ennyi igyekezet és gyakorlás után ne menne át a kisérettségin....

Azt javaslom próbáld meg fogadóórán megbeszélni ezt az osztályfőnököddel, hátha tud valami egyéb útmutatót adni. Az mindenesetre jót tesz a kapcsolatotoknak, ha látja az igyekezetet, hidd el.

Én humános voltam, végül humán szakra is jártam, és habár olyan nagy problémám sose volt a matekkal, nem szerettem, és 3-masnál jobb jegyet nem sikerült szereznem egészen addig, míg utolsó évben kaptunk egy nagyon jó humorú, egészen más logikával magyarázó és más tanítási stílust követő tanárt (férfit). Erős négyesre érettségiztem matekból. Lehet, hogy neked is más féle logikai magyarázatra van szükséged. Nem tudom milyen a korrepetőröd, de lehet hogy hasonló iskolai módszerekkel magyaráz, mint a tanárod, akkor meg ugye nem igazi segítség. Keress egy fiatal reálos egyetemistát, talán ő meg tudja veled szerettetni a matekot.

Ha a logikai készséged hiányosságai miatt aggódsz, keress logikai fejlesztő játékoket (rubik kocka, okostojás, vagy a neten is biztos vannak logikai játékok).

2012. szept. 12. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!