Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az baj, ha egyetemen 1....

Az baj, ha egyetemen 1. félévben csak 22 kreditet teljesítek? (Költségtérítéses vagyok).

Figyelt kérdés
Szabadon választottat még felvehetek, akkor több lesz. Érdemes, vagy inkább hagyjam?
2012. szept. 7. 09:58
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes hát, minél több kredit, annál jobb.
2012. szept. 7. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Érdemes, ha mindet meg is tudod csinálni.
2012. szept. 7. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

A 22 elég kevés...

Nekem pl. a kötelező és kötelezően választható tantárgyaimmal lesz első félévben 32 kredit, és itt még nincsenek a szabadon választhatók. (Bár azt most nem is akarok felvenni :P )

2012. szept. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ha tanári szakirányos leszel, akkor előfordul az ilyesmi. nekem is 21 volt első félévben, persze amikor bejött a minor szak a harmadik félévtől, akkor meg 40. de ilyen szar a mintatantervünk... ha nem tanárin leszel, akkor vegyél fel szabadon választhatót.
2012. szept. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Hát meg lenne a 30 is, csak 3-4 tantárgyat(amit első félévben kellene felvennem) nem is indítanak most, csak következő félévben, meg olyan is van köztük amit csak harmadévesek vehetnek fel, hogy ne csússzanak.Egyébként nem tanári szak. Azt előre nem tudom,hogy tudom-e majd teljesíteni őket, majd kiderül. Igazából nem akartam felvenni szabadon választottat, mert azt tanácsolták nekem,hogy ezeket csak 3. félévtől vegyem fel, de hát ezek szerint kénytelen leszek. Köszönöm a válaszokat.
2012. szept. 7. 11:01
 6/10 A kérdező kommentje:
vagy mit értesz az alatt,hogy tanári szakirány?
2012. szept. 7. 11:01
 7/10 delusion ***** válasza:

Költségtérítésesként annyira nem kell izgulnod a kreditek miatt, mint az államisoknak. Ettől függetlenül én azt a nézőpontot vallom, hogy 25-35 között érdemes felvenni egy szemeszterre.


De ez sokmindentől függ, például nekem fura volt azt olvasni, hogy nem indítják nálatok a kötelezőket, illetve 22 kredit is tud nagyon sok lenni, mivel a kredit nem mindig van összhangban az adott kurzus nehézségével - szóval ha ez a 22 kredit 5-6 elég szívatós tárgyat takar, akkor... :)

Ugyanakkor 35 kredit teljesítése is tud könnyű lenni, ha abból 10 szabadon választható, a maradék meg átlagos nehézségű tárgyak képében jelenik meg.


Nem valami szépen fejeztem ki magam, de remélem értetted, mire akartam kilyukadni.. :)

2012. szept. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

teljesen érthető.


Egyébként felvettem még 2 szabadon választhatót, így összesen 26 kredit. Többet nem tudok felvenni, mert a többi szv. tárgy ütközik a kötelezőkkel, mármint órarend szempontjából:) remélem,hogy ez elég lesz.

2012. szept. 7. 12:50
 9/10 delusion ***** válasza:

Szerintem tökéletes.


Max tesit vegyél még fel, hogy ne később kelljen, gondolom nálatok is kötelező valamennyi.

2012. szept. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
nem, nálunk nem kötelező egyáltalán, ha jól tudom.tesi csak 1 kredit, nem éri meg felvenni.
2012. szept. 7. 16:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!