Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Szerinted hátránnyal indulok...

Szerinted hátránnyal indulok az életben diploma nélkül?

Figyelt kérdés

Felvettek egyetemre, de nem akarok beiratkozni. Egyrészt félek a hallgatói szerződéstől, de csak azért, mert annyira nem érdekel a szakma amit tanulnék. Nem akarok fizetni, mert elhasználtam x félévet és abba akarok hagyni.


Szakács szeretnék lenni, határmentén élni és kijárni dolgozni. De még itthon is szívesebben lennék szakács.


Viszont Édesanyám szerint nagyon fontos a diploma, neki még nem mondtam el hogy döntöttem.


Hülyeséget csinálok? Diploma nélkül egy senki leszek?


2012. szept. 7. 20:28
 1/4 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha ilyen határozottan tudod, mit szeretnél csinálni- akkor az jó. És a szakma kiváló mestere lehetsz, megtalálod örömöd majd a munkában, ha így szereted és figyelemmel készülsz rá. Egy nyűglődősen elvégzett iskola, diplomáért nem jó, után meg viszont valószínű nem találsz örömöt a munkában (és könnyen elehet, munkát sem) Enni mindig kell- egy jó szakács könnyebben megél. : ))
2012. szept. 7. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Többet ér egy jó szakma mint egy olyan diploma amivel nem lehet elhelyezkedni, vagy nem szívesen dolgoznál abban a munkakörben. Milyen szakra vettek fel?
2012. szept. 7. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
Ugyanez a problémám, mint neked, csak én sajnos későn jöttem rá, hogy elrontottam. Már beiratkotam az egyetemre, voltam is már ezen a héten. Viszont azok alapján, amiket tapasztaltam, tudom, hogy rosszul döntöttem.:( A matekot sosem szerettem, nem is nagyon érdekel, erre most közgazdasági szakra járok. Hogy miért? Mert ez volt a suli, a szüleim, a környezetem elvárása. Ha már van eszed, ne kallódj el, tanulj, ameddig lehet-ezt mondták nekem mindenhol. Így most mindenki happy, csak én szenvedek és nyúzom magam a gondolattal, hogy sose fogom azt csinálni, amit igazán szeretnék (virágkötészet). Úgyhogy én a te helyedben a szívemre hallgatnék és azt az utat választanám, ami igazán tetszik. Arról nem is beszélve, hogy ha nagyon jó vagy a szakmádban, meg is jutalmaznak érte.:)
2012. szept. 7. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Szulesznoire vettek fel.


Nalunk is elvaras a diploma.Hatalmasat fognak bennem csalodni.

2012. szept. 7. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!