Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Csak én nem élvezem, hogy...

Csak én nem élvezem, hogy főiskolás lehetek?

Figyelt kérdés
Mindenkitől azt hallottam életem során, hogy "a főiskolás évek a legszebbek, mennyire fogod imádni, stb.". Én most kezdtem el, és egyáltalán nem tölt el ilyen érzéssel. Mindig is utáltam tanulni, és már most rosszul vagyok a gondolattól, hogy még 4 évig ezt kell csinálnom. Főleg mert a kortársaimmal sem nagyon találom a közös hangot. Vannak barátnőim, az egyik csoporttársam lett a főiskolán, a többiek viszont messzire kerültek, így találkozni is ritkán tudunk. Ők mindannyian szinglik, az egész nyaruk arról szólt, hogy buliztak, pasiztak, meg részegek voltak. A csoporttársnőm 2 hete megállás nélkül iszik, mert gólyatábor volt, meg csoporttárs ismerkedős buli, kolesz buli (nem vagyunk amúgy kollégisták), kocsma-járás, szóval most a főiskolán is azt hallgatom, hogy ő milyen másnapos, de milyen jó volt a tegnap este, és kár hogy nem mentem. Én sosem iszok, nem látom értelmét, ezért bulizni sem járok el, mert sajnos manapság a fiatalok 90%-a csak alkohollal érzi jól magát, én meg ilyen emberek közt nem tudok jól szórakozni. A másik, hogy nekem 3 éve van barátom, ő már évek óta dolgozik, és bele vagyok betegedve, hogy én még nem dolgozhatok és így nem költözhetünk össze, mert én nem tudnám megtenni, hogy odaköltözök a lakásába, és nem fizetek se rezsit, se kaját, mert nincs miből. Én már dolgozni szeretnék, aztán nagyjából abban a korban, mikor még csak a diplomámat fogom szerezni én már babáznék. Ezzel a párom is így van, ő is fiatal szülő szeretne lenni, de emiatt valószínűleg nem lehet. Jól keres egyébként, de egy fizetésből nem vállalnánk be egy babát. Ő sokszor mondja, hogy szívesen eltartana, amíg iskolába járok, de nekem nem engedné ezt a lelkiismeretem. Szóval számomra a főiskola csak nyűg és teher, és nem tudom, hogy állhatnék hozzá pozitívabban, mert egyelőre az életkedvem is elmegy minden reggel ébredésnél, mikor tudom, hogy be kell mennem az előadásokra. Amúgy a diploma megszerzése tartja bennem a lelket minimálisan, de így, hogy a környezetemben azt látom, hogy még 2-3 diplomával sem tudnak gyáron kívül máshol elhelyezkedni nem sokat dob a hangulatomon ez sem. 19/L
2012. szept. 11. 00:10
 1/10 anonim válasza:
Menj át levelezőre.
2012. szept. 11. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim válasza:
A kérdésedre a válasz igen, csak te nem élvezed. Ahogy írod, a saját értékrended szerint is fontos, hogy önállóan is meg tudj állni a lábadon, ehhez pedig fontos a főiskola. És nem csak a diploma miatt. A diploma magában valóban nem sokat ér. A főiskola ideje alatt van meg arra is a lehetőséged, h kinyíljon a szemed a világra, és ismerkedj, kapcsolatokat építs, ami a jövőd szempontjából legalább annyira fontos mint a papír, sőt szerintem fontosabb. A kocsmázást sem szabad egyhangúlag elítélni. Egyrészt ilyen a kultúránk.. semmi nem hozza össze jobban az embereket mint az együtt bepiálás. Nem jelenti ez azt, hogy feltétlenül le kell innod magad a sárga földig, de ha kimaradsz a társasági összejövetelekből, elszigetelődsz, számos későbbi és aktuális lehetőségről is lemaradsz. És 19 évesen még nem szabadna annyira elköteleződni, rengeteg hal van a tengerben, ismerkedj másokkal is, tedd képzeletbeli mérlegre a párodat velük, és magadat is jobban megismered. Nehogy huszonpárévesen egyedül legyél egy gyerekkel, egy már döglődő kölyökszerelemben. Hagyd, hadd történjen minden a maga idejében, 1-1 reggeli előadást áldozz be nyugodtan az előző esti bulizásért, és minden tuti lesz. ;) 26/F
2012. szept. 11. 04:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Levelező? Közben dolgozhatsz egy gyárban 3 szakban. Ha felvesznek valahova. Meglátod csudi jó lesz.
2012. szept. 11. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Én is azt mondom, hogy levelező. Nem mindenkinek való a főiskolás élet meg a szüntelen bulizás. Tény, hogy ha jó helyet fogsz ki, találsz magadnak való társaságot, akikkel értelmesen is el lehet dumálni, nem csak piálni az évek alatt, de ha nekem inkább már a családépítés lenne a fontos, tetesd át magad levelezőre és dolgozz. Mellette úgy osztod majd be az időd tanulásra, ahogy jóleisk.
2012. szept. 11. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Valamilyen végzettség így is úgy is fog kelleni, hogy a jövőben dolgozni tudj. Említetted, hogy a környezetedben van olyan aki 2-3 diplomával is gyárban dolgozik... elképzelem miféle diplomák lehetnek azok.

Egy a lényeg, olyat tanulj amit azért szeretsz valamilyen szinten csinálni illetve ha elvégzed akkor nem arra lesz jó, hogy jelentkezz egy gyárba ahova érettségi is elég lesz.

A levelezős oktatással nincs sok tapasztalatom, de ha jól tudom akkor az mindenképpen fizetős. Na már most ha jelenleg államin tanulsz akkor ha átmennél fizetős levelezősre akkor nem igazán lennél előrébb mert arra is elő kell teremteni a pénzt, noha ha ez nem áll fenn, rosszul tudnám akkor talán ez egy opció.

De amúgy tényleg, ha valami olyat tanulsz amiben nem látsz jövőt, legalábbis nem egy könnyű elhelyezkedést hanem ilyen diploma utáni hónapokig tartó állás vadászatot valamint kedved sincs hozzá... Akkor lehet jobb esetben váltani kellene vagy ott hagyni és keresni valamilyen szakmát amiben van lehetőség és némileg kedved is van hozzá.

2012. szept. 11. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A szakomban látok jövőt, azzal nincs gond, csak nincs kedvem az egészhez igazából. És most is fizetősre járok, szóval nem lenne újdonság ez a dolog levelezőn. Ezzel a gondolattal pedig nem értek egyet: "semmi nem hozza össze jobban az embereket mint az együtt bepiálás". Engem se a párommal, se a barátaimmal nem ez hozott össze. A baráti társaságomból sokakkal már nem tartom a kapcsolatot, pont emiatt, ez "mart el" minket egymástól, hogy én nem voltam hajlandó minden pénteken és szombaton lerészegedni velük, és ezért minősíthetetlen jelzőket kaptam. Akik mellettem maradtak valamennyire elfogadják ezt, csak néha emlegetik, hogy "jól be kéne b*sznom". De ezt meg elengedem a fülem mellett és kész.
2012. szept. 11. 19:22
 7/10 anonim ***** válasza:

Az szerintem egy rossz, de mellékes dolog ha a barátaiddal nem tudsz egy húron pendülni. Persze jó ha vannak az embernek barátai az egyetemen, de ha mind olyan amit te nem szeretsz nem tudsz ellene tenni és ha van a szakodnak jövője akkor el kell viselni.

Ha pedig már most fizetős akkor ha szerinted úgy menne, szóval nehogy maga a diploma kárára menjen akkor éppen megpróbálhatod levelezőn folytatni.

2012. szept. 11. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Gondolkodom, hogy átmenjek levelezőre, de félek, hogy sosem fejezném be úgy... Bár ezen a nappali sem sokat változtat.
2012. szept. 11. 20:02
 9/10 anonim ***** válasza:
Hát éppen levelezősként is bejárhatsz előadásokra amik ugye nyilvánosak noha nem tudom milyen munkával tudod úgy össze egyeztetni. De ha valóban piacképes a szak amin tanulsz akkor jobb most szívni (szívni olyasfajta képen, hogy nem érzed magad jól a többiek között :D gondolom nem maga a szak taszít) mert akkor a jövőben legalább valamilyen szinten a pénzügyi helyzeted stabil lesz.
2012. szept. 11. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
A szüleim nem szeretnék ha levelezőre járnék, ezt tudom kérdezés nélkül is. Meg ők az elköltözésen is meglepődtek, azt gondolták, hogy én itthon maradok míg főiskolára járok. Mondtam, hogy én már nagyon szeretnék összeköltözni a párommal és önállósodni, csak pénz nélkül ez nem megy. Láttam a meglepettséget az arcukon, főleg mert szerintem végigfutott az agyukon, hogy én a levelezőn gondolkodhatok. De így, hogy ők fizetik a fősulit nem akarok nekik csalódást okozni...
2012. szept. 11. 21:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!