Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik tantárgyból könnyebb...

Melyik tantárgyból könnyebb az emelt szintű érettségi?

Figyelt kérdés
Irodalom vagy matek ( esetleg biológia,német)??
2012. szept. 16. 20:45
 1/4 anonim ***** válasza:
Egyikből sem könnyű, pont azért emelt, mert oda már nem azért megy az ember, mert kötelező, mint a középszintű. Mindegyik kemény. Ezek közül a biológia és a matek a legnehezebb, mert ezeket nem csak bemagolni kell, hanem érteni is és jónak lenni belőle, a másik kettőt meg lehet tanulni, viszont hogy te milyen szinten állsz, milyen nyelvérzéked van stb, azt mi nem tudjuk
2012. szept. 16. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Én azt hallottam, hogy az emeltből a földrajz a legkönnyebb.
2012. szept. 16. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem azt kérdezi melyik könnyű, hanem hogy melyik a könnyebb, és szerintem az irodalom.
2012. szept. 20. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Az irodalom szerintem semmi esetre sem könnyebb mint a matek. De ez csak személyes vélemény. Úgy gondolom hogy az emelt irodalom már inkább művészi és kemény lexikai tudást igényel, azon kívül el kell olvasni egy egész könyvtárat úgy hogy minden regény tartalmát nagy vonalakban tudd, a szereplők neveivel, a memoriterekkel, a keletkezési történettel együtt. Tökéletesen kell tudni írni (bár ez nem vészes talán), jó fogalmazókészség, történelem tudás, jól kell tudni szöveget és verset elemezni és még sorolhatnám. Nekem az irodalom nehezebbnek tűnik mint a matek. Azonban természetesen ez attól is függ hogy te inkább reál, humán beállítottságú vagy e illetve hogy mennyire érdeklődsz a természettudományok iránt.

De nem akarlak elrettenteni tőle. Ha szereted és tanulsz is rá meg tudod csinálni. Lényeg az hogy kedveld a tantárgyat érdekeljen és legyél eltökélt.

Emelt szintet szerintem idegen nyelvekből lehet a legkönnyebben szerezni.

2012. szept. 25. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!