Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Orvosi államilag támogatottan...

Orvosi államilag támogatottan vagy költségtérítésesen?

Figyelt kérdés

2012. szept. 30. 16:53
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Mégis mi a kérdés? Fogalmazd már meg értelmesen, hogy mit akarsz kérdezi.
2012. szept. 30. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Van felesleges 1 milliód amivel nem tudsz mit kezdeni félévente akkor költségtérítéses hisz minek vennéd el a helyett attól akinek nincs ennyi felesleges pénze.
2012. szept. 30. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Nem tudom, hogy mi adott okot a meg nem értésre, ám legyen: arra vagyok kíváncsi, hogy orvosnak tanulni inkább államilag támogatottan érdemes, így vállalva az itthon maradást kevesebb bérért, avagy diákhitelt felvenni, és egy jóléti államban magasabb fizetéssel hamarabb visszafizetni. (A jövőmet nem itthonra tervezem, mielőtt félreértés kerekedne.)
2012. okt. 1. 19:45
 4/12 anonim ***** válasza:
A hallgatói szerződést képzés után 8-12 év múlva kell visszafizetned, míg a diákhitelt az első fizetésedből is vonják. Szerinted?
2012. okt. 1. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Kérnék szépen egy normális, álcinizmustól, arroganciától mentes, mentes választ! Én megadtam a kellő tiszteletet, elvárom, hogy ne úgy beszélj, mint egy kapcához, ugyanis nem vagyok azonos. Veled a továbbiakban nem szeretnélek kommunikálni. Köszönöm!
2012. okt. 2. 07:44
 6/12 anonim ***** válasza:
Diákhitellel nem tudod finanszírozni a tandíjat, ami félévente 1 millió forint. Ráadásul ezt visszafizetni kamatostul, még jóléti államban is sok idő, mivel nem úgy van hogy egybe visszafizeted, hanem részletekbe. Inkább menj államilag támogatottra, dolgozol itthon pár évet, majd ezzel a tapasztalattal menj ki külföldre, így még nagyobb esélyed is van mint nem-kezdő doki.
2012. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Ilyen esetben hány kellene itthon dolgozni? Köszönöm az emberi választ!
2012. okt. 8. 18:33
 8/12 bensdorp ***** válasza:

Ha itthon végzel egyetemet államilag támogatottan, utána két lehetőséged van:

- a végzést követő 20 év alatt a képzési időd kétszereséig itthon dolgozol (orvosin ez 12 év, tehát 8 évet külföldön tölthetsz)

- visszafizeted a teljes tandíjat.

2012. okt. 8. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2012. okt. 8. 19:33
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

én az orvosira járok, első éves vagyok, és itt mindenki úgy áll hozzá, hogy a hallgatói szerződésben nem a 12 év itthonmaradás a lényeg. Mert elmész amerikába fél évet dolgozni, és már röhögve ki tudod fizetni a teljes tandíjat. Mellesleg amúgyis mire mi végzünk, a jelenlegi orvostársadalom kiöregszik, és muszáj lesz valamit csinálni, hogy itthon maradjunk, ez pedig fizetésemelés lesz.

Ami már kicsit húzósabb, hogyha félbehagyjuk a tanulmányokat (ami orvosinál nem ritka) akkor vissza kell fizetni az addig ránk költött pénzt... Ez sem annyira vészes, mert ha lesz 3 gyerek, akkor az állam elengedi.

2012. okt. 23. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!