Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tudok kilépni a suliból...

Hogyan tudok kilépni a suliból egy évre (majd utána vissza), hogy diákstátuszba maradjak?

Figyelt kérdés

Olyantól szeretném kérdezni, aki biztosan tudja, és otthon van a suli-s dolgokban. 18 éves vagyok.

Nos. A következő a szitu. Most van év eleje. Gimibe járok, 11. osztályba. Namost én egy olyat szeretnék, hogy kilépni erre az évre, több szempontból: kevés a pénz, és be akarok segíteni otthon azzal, hogy diákmunkára menjek. Ezen kívül angol emeltet akarok tenni, és időre van még szükségem hozzá.

Csak úgy érné meg, ha diákstátuszban maradnék, mert ha erre az évre normálisan, nyíltan kiiratkozom, akkor elveszik a családi pótlékot. Apám egyedül nevel, ezért az adózásban családi kedvezményünk van, ezt is elvennék, ha már nem lennék diák. Szóval ez az egész csak úgy érné meg, ha diákstátuszban tudnék maradni. Olyat is hallottam, hogy ha kilépek a suliból hivatalosan, és visszalépek a következő évben, akkor nem adják vissza a CSP (családi pótlék)-t. Szóval mindenképp diák kell, h maradjak.

A másik dolog. Úgy tudnék diák maradni, hogy orvosi igazolással. Csak ugye 250 óra után már osztályt kell ismételni. Namost az lenne a kérdés, hogy ha ez a 250 órát meghiányzom, akkor automatice kidobnak a suliból és elvesztem a diákstátuszomat? Mert volt egy lány tavaly, aki kb. az év háromnegyedénél érte el a 250-t, tudta, hogy évet fog ismételni, de járt még év végéig, tehát ezek szerint nem dobták ki a suliból.

Szóval a főkérdés: Hogyan tudom megtartani a diákstátuszomat?

(aki olyanokat írna, hogy: "végezd el a gimit egybe, ne hagyj ki évet", "hülyeséget csinálsz", kérem, tartsa meg a véleményét, én a fent leírtakra vagyok kíváncsi.

Le fogok érettségizni, csak egy évet akarok most kihagyni.

Ja igen, az uccsó: szóval valami olyat is hallottam, hogy egy bizonyos év után ha fősulira vagy egyetemre megyek, pár fizetni kell érte. Mi ez a korhatár?



2012. okt. 3. 21:38
 1/6 anonim ***** válasza:

"Ja igen, az uccsó: szóval valami olyat is hallottam, hogy egy bizonyos év után ha fősulira vagy egyetemre megyek, pár fizetni kell érte. Mi ez a korhatár?"

Talán 80 év, nem tudom, tudtommal nincs ilyen formában korhatár. Fizetned akkor kell ha önköltségesre vesznek fel, vagy ha áttessékelnek oda államiról, mert annyira tré az eredményed.

Erre a kihagyásra meg szerintem max a hiányzás működhet, de akkor meg véleményem szerint csak feketén dolgozhatsz ha azt akarsz. Ha tényleg diákmunkát akarsz vállalni, azok úgy sem tanítási időben vannak, tehát akár nyugodtan bejárhatsz suliba is. Megbukni még úgyis megbukhatsz, emiatt ne fájjon a fejed. CSP megmarad, diákstátuszod megmarad, és nem kell kifizetned az orvosnak az összes keresetedet, hogy hajlandó legyen igazolást adni 250 órára. Vagy gondolod, hogy minden valós indokot nélkülözve betegnek nyilvánít egy egész tanévre?

2012. okt. 3. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom mi lehetne a legjobb. Azt nem tudod megcsinálni, hogy egy évre kiszállsz, mert addig elveszik a jogviszonyod. Talán magántanulóként meg lehet játszani. Hiányzás téma nem rossz ötlet, de hol találsz olyan dokit, a ki különösebb indok nélkül leigazol neked 250 órát? Kirúgni csak akkor fognak, ha eléred az iskola szabályzatában megszabott igazolatlan óraszámot (nálunk anno ez 30 volt) 50 után meg elveszik a CSP-t.
2012. okt. 4. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Elmehetnél magántanulónak. Nem tudom, hogy ezt hogy lehet kérvényezni meg hogy mivel jár, de ha beírod a gyakori keresőjébe, hogy magántanuló, akkor nagyon sok találatot kiad.
2012. okt. 4. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nos az orvosival nincs gond, apám élettársa orvos (elvéltak a szüleim). És amikor elérem a 250 óraszámot, és kitesznek a suliból, akkor gondolom már nem vok diák. Viszont a magántanulósnak utánanézek.
2012. okt. 4. 21:53
 5/6 A kérdező kommentje:
a diákmunkával se lesz baj, mert szerintem fognak tudni adni rendszerességel. és munka mindig van, nem csak suli időn kívül.
2012. okt. 4. 21:55
 6/6 anonim ***** válasza:
250 óra igazolt hiányzás után nem rúgnak ki a suliból, csak automatikusan évet kell ismételned. Ha megoldható én tuti ezt tenném. Magántanulóságnál is vannak óráid és év végén mindenből vizsgáznod kell.
2012. okt. 5. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!