Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A vagyonőri szakmát nehéz...

A vagyonőri szakmát nehéz letenni?

Figyelt kérdés

Az érdekelne hogy mennyire nehéz a vagyonőri szakma és nehéz belőle levizsgázni ?

Az a helyzet hogy most láttam az újságban hogy indítanak ilyen tanfolyamot és nem tudom hogy mennyire nehéz ez . Tehát aki volt ilyen tanfolyamon azt kérem segítsen . Meg éri le tenni és milyen nehéz állást találni ?



2012. okt. 6. 09:48
 1/4 csaba0728 válasza:

Szia

Letenni szerintem nem olyan nehéz de ember válogatja.

Én órákra csak az első héten jártam utána könyvből tanultam.

Ha jól emlékszem akkor 3 tételt kellet húzni és azt leírni majd elmondani a vizsgáztatónak.

Elhelyezkedni viszont elég nehéz.Főleg olyat nehéz találni ahol meg is fizetnek!Átlagbér:70.000ft

2012. okt. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem akarok senkit megbántani, de annak, aki a 8 általánost is nehezen végezte el, annak biztos nehéz, amúgy eléggé nevetséges, csak úgy, mint maga a szakma. Ezt a pályát a rendszerváltás hívta életre. Gyarapodott a magántulajdon, amit mindenki meg akart valahogy óvni, a rendőrségnek meg bőven volt/van más dolga is. A jogkör a nullával egyenlő (látva milyen embereket vonz be ez a pálya, nem is baj, hogy így van), az, hogy elegendő hozzá a 8 általános, szerintem mindennél többet elmond a komolyságáról. Állást nem nehéz találni, mert minden bokorba keresnek lassan vagyonőröket, de nagy csodákra ne számíts! Órabérben fizetnek, a foglalkoztatási körülmények óvatosan fogalmazva is zavarosak. Egy munkaszerződés nem garancia semmire, bevett gyakorlat, hogy mielőtt lejárna a 3 hónap próbaidő, szerződést bontanak veled, majd papíron egy másik cég foglalkoztat tovább, fenntartva ezzel a próbaidőt és annak a lehetőségét, hogy bármikor elküldhető légy indoklás nélkül. Ha szereted a semmittevést és a végletekig szóló kiszolgáltatottságot, valamint semmi másra nem vagy alkalmas, akkor sem jó, de nem marad más választásod.
2012. okt. 10. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
80%

Előzőnek!

Nagyon könnyelműen fogalmazol egy olyan szakmáról amiről valószínűleg fingod sincs.


A tanfolyamról.

Cégtől függően 4-6 alkalommal pár órás oktatásokra kell bejárnod. Kapsz majd egy könyvet is amiben a szakmai törzsanyag mellett munka és tűzvédelmi ismeretek is szerepelnek


A vizsga írásbeli és szóbeli részből áll, ha bejársz az oktatásokra és legalább egyszer elolvasod a könyvet akkor a legszigorúbb vizsgáztatóknál is átmész. Hidd el sokszor le van vajazva a dolog és a leghülyébbet is átengedik.

Ebben igazat is kell adnom az előző hozzászólónak.


ELLENBEN!

Szakmán belül sokféle munkaterülettel találkozhatsz. Más a feladatköre egy áruházi biztonsági őrnek, más egy telephelyen dolgozónak és szintén más egy recepciósnak.

Tehát mondjuk őrizhetsz egy raklap téglát 300 forint/óráért, de ha ismersz nyelvet és mondjuk van érettségid egy szállodába kereshetsz 700 forintot is.


És a sztereotípiák. Az őrök nem hülyék. Elég a pókerarcos Bélára gondolni aki elvitte a főnyereményt és mindenkit lemosott a pályáról. Egyszóval ez egy munka. Se több se kevesebb. Ha úgy érzed nem tudsz jobbat találni, vagy nincs nagyon lehetőséged nyugodtan végezd el nem vesztesz vele.

2012. okt. 29. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Nem állt szándékomban belelépni a lelkivilágodba, vázoltam a szomorú valóságot csupán. 17 évig dolgoztam ezen a pályán, mint felső vezető. Láttam és tapasztaltam olyan dolgokat is, amiket te talán sosem fogsz. Hogy ennek a szakmának a társadalmi megbecsülése milyen, azt nem lehet számokban mérni, annyira alacsony. Az oka egyértelmű és vitathatatlan.

A sztereotípiák elég masszív lábakon állnak, de természetes, hogy mint mindenhol, itt is akadnak kivételek. Ez azonban ritkább, mint a fehér holló, bármilyen fájó is ezzel szembesülni. Van, akinek ez a "szakma" élete álma és a pályája csúcsa, ha valaki ezzel akar foglalkozni, ám tegye. Azon meg mindenki gondolkozzon el, hogy azok az emberek, akik ezen a pályán tömörülnek, vajon miért nem a rendőrséget választották? Segítek: az alkalmazási feltételek és az emberanyag színvonala közti különbségben keresendő az egyik ok.

2012. okt. 30. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!