Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy lehet elnyerni egy tanár...

Hogy lehet elnyerni egy tanár szimpátiáját? Honnan tudhatod, hogy szimpatikus vagy egy tanárnak?

Figyelt kérdés

Persze azonkívül, hogy jó vagy a tárgyából, és nem baromkodsz folyamatosan az óráján...


Úgy is el lehet nyerni egy tanár szimpátiáját, ha nem vagy jó a tárgyából(ez egy készségtárgy lenne), mert egyszerűen nincsenek meg rá az adottságaid. És ez nálam nem a lustaságon múlik, mert én minden vagyok, de lusta nem!



2012. okt. 6. 20:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Úgy, hogy normálisan viselkedsz az óráján. Én ha tanár lennék nem lenne szimpatikus az a diák aki direkt jóba akar lenni, ez egy kicsit olyan nyalizásnak tűnik.
2012. okt. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
50%

Hát én úgy lettem matekból ötös mindig, hogy így visszanézve évente kb 10x kérdtem szorgalmit, havonta beszedte a füzeteket, és ott látta, hogy minden délután külön gyakoroltam a házi feladaton kívül. Mert hülye vagyok matekból, és ezt ő is tudta, de hát a szorgalom..szóval ballagáson amikor odamentem hozzá külön és megöleltem, elkezdett könnyezni, nagyon szeretettem őt, egy aranyos öreg néni volt..nálunk mindenki imádta a matekot miatta:]

Az angol tanárom pedig azért szeretett, mert már kilencedikben első órán folyékonyan beszéltem angolul, és úgy mutatkoztam be, és mindenki csak ámult rajtam:D Életem egyik legdicsőségesebb pillanata volt, azt hiszem.

A magyar tanárnál pedig úgy vágódtam be, hogy egyszer szünetben elkezdtünk beszélgetni a kedvenc színházi előadásainkról. Miután kiderült, hogy többször voltam színházba mint ő, azután a következő 3 és fél évben szabályosan imádott. Főleg, hogy egyszer meglátta a kezemben valamelyik szünetben a Jane Eyret:D Na az volt a tetőpont.

Az ének tanárnál pedig akkor vágódtam be, amikor elkezdtem dumálni énekkaron Tchaikovsky műveinek jelentőségéről a modernkori balettművészetben:D

Meg a történelem tanárral egyszer elkezdtem hevesen vitatkozni Hitlerről, hogy Hitler csak egy eszköze volt a náci propagandának, igazából álltak fölötte emberek, stb-stb. A vitánk végén csak elismerően bólintott. Onnantól kezdve pedig imádott.:D

Több nem jut eszembe..a lényeg, hogy tanár függő.

Legyél művelt!

2012. okt. 6. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

A másodiknak nagyon szépen köszönöm :] A Jane Eyre nekem is az egyik kedvenc könyvem :)


#1! Én a legtöbb tanárnak szimpatikus vagyok, legalábbis mindenki ezt mondja. Csak van egy, akivel azt hiszem nem jövök ki annyira. Készségtárgyat tanít, és én nem nyalizni akarok, csak nem értem, hogy mi baja velem... jó nem vagyok ötös a tantárgyából... hanem olyan közepes. Valami megy, valami nem.


Tényleg mindig is normálisan viselkedtem az óráján (mint a többin is), nem szoktam lecsalni sem a dolgokat, de ez a tantárgy sosem ment. Csak idén valamiért mintha csöppet normálisabb lenne velem a tanár, és nem tudom, hogy ezt mivel érhettem el.


És úgy gondoltam, hogy ebből még az is kijöhet, hogy egész normális lesz velem, nem tudom. De hidd el, elég egy tanár aki nem szeret téged, az is jól bele tud barmolni a napodba! Közben még a többiek is kiröhöghetnek, mert más területen nem tudnak rajtam fogást találni, szerintük stréber vagyok. Meg mit tudom is én mit mondanak a hátam mögött...


Tehát hidd el nekem sem kellemes, és én nem akarok senkinek sem nyalni, csak nem gyomorgörccsel bemenni órára, hogy már megint mit nem fogok tudni, és mit fog ehhez hozzáfűzni a tanár.

2012. okt. 6. 21:35
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

gondolom tesiről van szó :) és gondolom általános iskola...

sajnos ilyen "s.gfejekkel" nem lehet mit kezdeni, én azért nem bíznék meg benne, ha még normálisabbnak is látszik, akkor se

engem 7.-ben akart meghúzni, mert nem tudtam megcsinálni olyan gyorsan és ügyesen a feladatokat, ahogy kellett volna, de arról meg tehetek, hogy nincs meg hozzá az adottságom, de mindig keményen próbálkoztam, de le se sz.rta..., fú de beolvasnék most neki...

2012. okt. 6. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Gondolkodjatok egy tanár fejével. Ha heti két órás tárgyat tanít, akkor az 11 osztály, több mint 300 diák. Egyáltalán nem biztos hogy ilyen mennyiségben képes szimpátiát érezni :)

Tehát ki kell tűnnöd. De ha ehhez nincs kedved, kérdés hogy érdemes-e.

Nem kell, hogy a tanár szeressen, elég ha korrekt.

2012. okt. 6. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Hát, igen általános... meghúzni azért nem akar, csak néha úgy vágja hozzám a dolgokat, mintha én direktből nem tudnék neki kislabdát dobni vagy akármi mást. Pedig én akarom ezeket a dolgokat, szeretném, hogy menjenek, de egyszerűen nincsenek meg az adottságaim. Pl. apumat tényleg meg akarták húzni tesiből, és anyum sem volt jó belőle. És ez nem azon múlik, hogy ki milyen súlyú, mert nálunk az egyik legügyesebb tesis lány kicsit duci...


Én valamiért olyan típus vagyok, hogy egyes dolgoknak nehezen értem meg a mechanizmusát, mint a többiek... de ha megértem, ráérzek hogyan kell, akkor már úgy ahogy megy a gyakorlat.. csak nekem az a heti néhány tesióra nem mindig elég ehhez.


És én tudom, hogy nem fogok kitűnni, csak szeretném, ha kicsit barátságosabb lenne velem a tanár. :)

2012. okt. 7. 19:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!