Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyenek a következő szegedi...

Milyenek a következő szegedi kollégiumok: Móra, Hermann, Öthalmi diáklakások?

Figyelt kérdés
A fenti háromból szeretnék választani, aki tud ezekről a kollégiumokról infót, van véleménye, írja meg! Érdekelne a koleszok minősége, jellemzően milyen a kolis élet, melyikbe könnyebb elsősként bekerülni, és később bentmaradni.
2009. aug. 5. 11:29
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
70%
A Herman-ba nem kerülhetsz be egyből ,mert nézik az egyetemi átlagodat is. Az öthalmi jó, csak nagyon kint van, kicsit drága, és csak bizonyos karoknak illetve szakoknak van, azt hiszem mezőgazdaságisoknak. A Móra viszont nem rossz, de sztm oda is átlagot néznek, ott sok az orvos hasonló lehet majd tanulni, de ha te nem orvosira jársz picikét le fognak nézni.
2009. aug. 5. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Én öthalmis voltam. Nagyon jó. A diáklakásokat szó szerint kell érteni, kétféle lakás van, 3 szobás - 6 főnek és egyszobás - 3 főnek. Minden lakásban saját fürdő, és konyha, csak az ottlakók használják. Mint egy albérlet. Külön épület buliknak és sportnak. Vagyis nem közvetlenül a szobád előtt van a buli, hanem egy másik épületben. Számítógépterem van, tv a folyosón. Viszont mindentől távol van. Félóránként jár a busz, hétköznap, de hétvégén csak óránként 1x. Ki lehet bírni, de nem a legjobb. A Cora pont ott van mellette. NEM mezőgazdasági, ahogy előttem írták, főleg TTK-sok és BTK-sok vannak benne.

A Móra tényleg csak a zseniket veszik fel, így is hírdetik magukat, 4,5 átlag alatt szóba se állnak veled, viszont a belváros kellős közepén van. 2-3 fő/szoba, közös fürdő, konyha a folyosón.

A Hermann Újszegeden van, vagyis szintén elég messze a belvárostól - kivéve ha biosz szakra mész, mert a biosz épület pont ott van mellette. Ha beakarsz jutni a városba csaknem olyan rossz, mint Öthalom. 20 percenként járnak a buszok a csúcsidőt kivéve (akkor 10 perc), és mindig pont előtted megy el.... 7 éves tapasztalatból beszélek, pont előtted. 3 ágyas szobák - páros emeleten fürdő, páratlanon konyha. Sportpálya van, és állítólag mindenki ismeri egymást... Szerették, akik ott laktak.

A bejutásban nincs nagy különbség szerintem, mindenhova rengetegen jelentkeznek - számít az anyagi helyzet, és a távolság is sokat, meg a felvételi pontod is. De nincs olyan, hogy ha itt nem jutsz be, ott bekerültél volna, rengeteg a jelentkező mindenhova.

Én újra Öthalomba mennék, mert nekem az volt fontos, hogy ha akarok, egyedül lehetek, saját fürdő, zárt ajtók, stb. Az utazást is meg lehetett szokni... De természetesen itt is hatalmas bulis élet van, és a városba bejutás is megoldható: a hajnali 3-as Pesti busszal jártak haza az emberek :-) Illetve a buszokhoz is jó csatlakozások vannak, mindenhova könnyű eljutni, csak sok idő. Pl: ha két lyukas órád van, nem tudsz kijutni a koliba és vissza, ami azért télen nem túl jó... Dehát ennek figyelembevételével kell összerakni az órákat.

Viszont ha biosz szakra jársz, tényleg érdemesebb megfontolni a Hermannt, hisz pont mellette van. Minden más szak mellett szerintem tök mindegy, attól függ, szeretnél-e albérletes fürdőt, vagy a folyosói is jó. Mindkét közösség nagyon összetartó, segítenek meg minden.

Ha nem bioszos vagy, szerintem a Károlyin is elgondolkodhatsz, az is olyan, mint a Hermann (csak nagyobb), 3 ember /szoba, közös fürdő, konyha, viszont, még a belvároshoz tartozik, rengeteg közlekedési lehetőséggel, villamos, buszok, közel a tesco, menzák, stb, és max 15 perc alatt az órán vagy (ha bioszos vagy, akkor viszont innen nehéz kijutni Újszegedre). Aki Károlyis volt, az a Károlyira esküszik, bár ha ott buli van, zeng a folyosó, és téged csak egy ajtó választ el tőle, de volt évfolyamtársam, aki 7 évig lakott ott, (egyetem + PhD) és semmiért nem ment volna máshova, pedig a Hermann sokkal közelebb lett volna.

Szóval szerintem elsősorban szak alapján válassz :-)

Mindenhol összetart a közösség, segítik az elsőst, és sehol nem leszel egyedül.

Remélem, tudtam segíteni.

2009. aug. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a rengeteg infot. 6.-ig kellett beadni a jelentkezést, és végülis tanácstalanságomban a Mórába adtam be. Most inkább az Öthalmi mellett döntenék :)).
2009. aug. 7. 09:21
 4/17 anonim ***** válasza:
66%
A mórába inkább már egyetemistákat vesznek fel. Elsőéveseket csak úgy ha kitűnő bizid van és nyelvvizsgád, vagy valami versenyed. Egyetemistákat is csak 4,5 felett nyelvvizsgával és tudományos munkával. Kezdőknél nézik a szakot is pl egy tesist nem fognak felvenni, de sok az orvosis , jogász, pszichológus, gyógypedagógus is lakott ott nem egy.
2009. aug. 7. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ezt nem tudtam. Csak küldtek egy tájékoztatót, amiben leírtak minden szép és jót, és ez tetszett meg a legjobban. De ott ilyeneket nem írtak. Ha tudom, inkább máshova adom be. Ez most reménytelennek tűnik. El vagyok keseredve. Írjatok valami biztatót is:)! Kár hogy nem kérdeztem korábban.
2009. aug. 7. 15:53
 6/17 anonim ***** válasza:
72%

Én is sajnálom, hogy nem olvastam hamarabb a kérdésed (én vagyok a nagyon hosszan válaszoló). Igazán sajnálom azt is, de tényleg nem tudunk biztatót írni.... felsőbbéves is csak akkor juthat be a Mórába, ha a tanulmányai mellett kutat is, cikkei vannak, és még kiváló sporteredménye is. Szóval nagyon válogatnak. Itt a legkevesebb az esélyed, hogy felvesznek.....Az összes többibe kb egyforma lett volna. De végülis ki tudja? Hátha sikerül :-)

És most már úgysem tehetsz semmit.... Ha pedig úgy adódik, és muszáj, Szegeden nagyon könnyű albérletet találni, a Déli Apró c. újságot vedd meg (minden kedden jelenik meg), százával van kiadó szoba benne. És hát váltogatni is lehet, ha már lesznek barátaid, nyugodtan összeköltözhettek, ezt kollégiumban úgysem tehetnéd meg, csak pár év múlva :-) Ne haragudj, de ennél bíztatóbbat sajnos nem tudok írni....

2009. aug. 7. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Még egy halvány remény: nem lehet, hogy a Mórát az Eötvös kolival kevered? Amit mondtál, olyanok az Eötvös koli ismertetőjében vannak. A Móra nekem a leírás alapján egy teljesen hétköznapi, normális kolinak tűnik.
2009. aug. 7. 22:13
 8/17 anonim ***** válasza:
69%
Végülis lehet.... Most ahogy így írod. Bár meg voltam győződve róla, hogy az a Móra, de akkor az az Eötvös. Megnéztem neten, hol a Móra, az is Újszegeden van. Akkor tényleg hétköznapi koli. Bocsánat a rémhír keltésért!!!! Tényleg azt hittem..... Meg a többiek is alátámasztották... Szóval bocsánat, igen, a Móra hétköznapi koli. Sok sikert a felvételihez, szurkolok! És bocsánat!!!!
2009. aug. 8. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:

Sikerült jól megijesztened :)! Az Eötvös kolit is nézegettem, de abban bizonytalan vagyok, hogy nekem való lenne-e. Úgyhogy ez a három koli maradt, ahova felvételizhetek.

Jövő héten meg is tudom az eredményt, ha minden igaz. Majd beírom:)

Köszi a segítséget!

2009. aug. 8. 15:11
 10/17 A kérdező kommentje:
Sikerült!:)))
2009. aug. 12. 22:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!