Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ti ezt hogy oldanátok meg a...

Ti ezt hogy oldanátok meg a helyemben? (Tanfolyamok)

Figyelt kérdés

Járok egy tanfolyamra, esti tagozatú, tehát heti 1 nap kell bejárni.

Lejelentkeztem a munkaügyibe és szeretnék egy tanfolyamot elkezdeni, amit ők támogatnak. Arra tudok járni hétköznap.

Egyetlen bökkenő, hogy nekem még idén lesz valamikor 2 hét gyakorlatom a másik tanfolyam miatt. Így a munkaügyis tanfolyamról hiányoznék 2 hetet, ráadásul nem hiszem, hogy az orvos kiírna 2 hétre, max. ha "halálos" beteg lennék. Ti mit javasoltok?



2012. okt. 9. 07:40
 1/8 anonim válasza:
Kicsi a valószínűsége,hogy bekerülsz munkaügyis tanfolyamra. Sok a jelentkező,kevés a hely.
2012. okt. 9. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az is igaz, de én most mennék először ilyen munkaügyi által támogatott tanfolyamra és azokat szokták hátrébb sorolni a jelentkezők közül akiknek már nem ez az első.
2012. okt. 9. 08:21
 3/8 anonim ***** válasza:

"azokat szokták hátrébb sorolni a jelentkezők közül akiknek már nem ez az első."


- Ami a leírtakból rád is áll. Nem hinném, hogy nagy örömmel támogatják a képzésedet, miközben egy másikat saját zsebből ki tudsz fizetni.

2012. okt. 9. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Ez érdekes, szerinted munkanélküliként hogy tudnám fizetni önerőből?

Az első okj-s szakmámat tanulom, ezért az ingyenes. Ezt nem a munkaügyi által találtam meg, hanem én kerestem a közelben egy tanfolyamot.

Viszont a munkaügyi is támogat képzéseket. Na most ha pályakezdőként elhelyezkedni még nem tudok, akkor legalább tanulnék addig is valamit. Hátha 2 szakmával könnyebben el tudok majd helyezkedni.

2012. okt. 9. 08:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Rendben, nem írtad, hogyan finanszírozod. (azért gondoltam, hogy Te fizeted, mivel heti 1 napos képzések az esetek döntő többségében felnőttképzések és nem iskolarendszerűek, vagyis az állam nem fizeti a képzést, de ezek szerint ez egy kivétel). Viszont akkor is elsősorban azt fogják támogatni, akinek EGY képzése SINCS, mint azt, aki kettővel szeretne boldogulni.
2012. okt. 9. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Miért ne próbálhatnád meg?

Amikor már tanfolyamra jársz, ha felvesznek, a munkanélküli hivatal nem szól bele a dolgodba.

Értem ez alatt azt, hogy a két hét gyakorlatot akár a tanároddal is meg tudod beszélni, ha látod, hogy elmondhatod neki.

Én is voltam munkanélküli alatt ilyen továbbképzésen, volt egy társunk, aki heteket hiányzott, ha akart jött, ha nem akart, nem jött, de a vizsgára ő is megjelent.

A munkanélküli hivatalnak az az érdeke, hogy a képzésen tanulók közül mindenki átmenjen, ezért senkit nem küldenek el azért, mert nem jár be rendszeresen.

Neked pedig indokod is lesz hozzá.

2012. okt. 9. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, azt hiszem megpróbálom. :) Most nehogy már ez miatt a 2 hét miatt szalasszak el egy tanfolyamot.
2012. okt. 10. 07:26
 8/8 anonim ***** válasza:

Csak arra figyelj oda, hogy a két tanfolyam gyakorlati része ne egy időpontra essen.

Mert az nagyon fontos, hogy a gyakorlati idő alatt egyik tanfolyamról se hiányozz!

Itt nem fogadnak el kifogást.

2012. okt. 10. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!