Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hol szerezhetek érettségit,16...

Hol szerezhetek érettségit,16 évesen? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Tehát, olyan szakiskolába járok, ahol 9-10 osztályos. most a 10-be járok. 16 éves vagyok, jövő júniusba leszek 17.

Érettségizni szeretnék, de mindenhol ahol találtam 2 éves érettségit, 18 év feletti. újból szakközépbe meg nem szeretnék járni 4 évig, mert akkor kezdhetem az egészet előlről. 500-as ba van asszem 3 éves árettségi, de azért oda nem szeretnék járni.

Tehát ha valaki tud olyan helyet ahol le tudnék érettslgizni, 18 év alatt légyszíves írjon! nagyon fontos lenne!

pécsi, vagyok, az lenne a legjobb ha pécsen tudna valaki mondani, de ha esetleg máshol, az is jó, azt is leírhatjátok!

Nagyonszépen köszönöm!!!



2012. okt. 11. 13:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nézd meg azokat a 2 éves képzéseket, mert ha úgy mész oda, hogy egyébként már befejezted a középiskoládat/szakiskoládat, akkor szerintem eltekintenek a 18 évtől. Beszélj valaki illetékessel. A 18-at szerintem azért írják, hogy ne akarjon általános után valaki egyből oda menni, de szerintem tesznek kivételt. Bár én annyira nem értek hozzá, de kérdezd meg. A legtöbb ilyen viszont fizetős.
2012. okt. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Tévedsz, első. Törvény határozza meg, hogy milyen módon lehet érettségit tenni, milyen intézményekben, milyen életkorban, hány év tanulás után. De hadd ne én töltsem az időmet azzal, hogy elővakarom a jogszabályt.

Kérdező, nálatok az iskolában biztosan tud valaki segíteni, a tanulányi felelős, ha van, az iskolapszichológus, az osztályfőnököd vagy az igazgató. Ők pontosan ismerik a lehetőségeket.

2012. okt. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

nehogy azt hidjétek, hogy ez most egy másodperce pattant ki az agyamból. már mindenkit körbe kérdeztem, tanáraimat, olyannal is beszéltem aki direkt ilyenekkel foglalkozik. több ismerősömtől is megkérdeztem és ők is csak v az 500-ast vagy a 18 év felettit tudják mondani. vagy, hogy maradjak az iskolában még 3 évre, szakközép osztályba. azzal meg az a baj, hogy nagyrész fiú szakmák vannak, két-három lányos szakma, azokra meg pont nem mehetek, egészségügyi okok miatt...

és lehetne az a megoldás, h otthon maradok egy évig, mert ugye levitték 16 évre a tankötelezettséget. de én még az előző rendszerbe kezdtem el, így nekem 18.

a neten is szinte mindannap körbe nézek, miket lehetne tenni. olyan találtam, hogy pár honapos szakmák, csak az a baj, hogy olyan drágák, hogy nem tudjuk megfizetni.

ja, és milyen büntetés jár annak aki tankötelezett és nem jár iskolába?

2012. okt. 11. 14:21
 4/6 anonim ***** válasza:
Oh, tényleg. Akkor elnézést nem akartam szándékosan hülyeséget írni, legközelebb ha nem vagyok biztos benne, nem válaszolok inkább. Mondjuk ha megkérdezted a suliban, akkor végül is mindegy. Ha az iskolában meg máshol sem tudtak segíteni, akkor szerintem itt sem találsz megoldást.
2012. okt. 11. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

istenem, hát nem tudhattad... :)

azért vki esetleg tud vmi ötletet mondani??

2012. okt. 11. 19:27
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi lett ebből végül? Van lehetőség 16 évesen az érettségire?
2021. júl. 12. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!