Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Titeket nem irritál, ha...

Titeket nem irritál, ha valaki azért használ iszonyatos mennyiségű zsargont és szakkifejezést, valamint többszörösen összetett mondatokat, hogy felvágjon vele, és ne értsd?

Figyelt kérdés
Felsőoktatásban vettem észre, hogy egy egy oktató kifejezetten szereti a nyelvi bravúrokat, és rendkívül egyszerű dolgokat magyaráz el indokolatlan mennyiségű idegen szó kíséretében, gyakorlatilag rejtvényt kell fejteni, hogy az ember rájöjjön mi mondjuk egy sorozat konvergenciája, vagy mi az a kumulált relatív gyakoriság. Pedig nem kell nagy ész ahhoz, hogy megértse ezeket az ember. Ott van a statisztika pl. józan paraszti ésszel fel lehet fogni, és annyira bonyolultan magyarázzák, hogy az ember nem jön rá, hogy szinte csak alapműveletekről van szó. Mire jó ez? Középiskolai tankönyvekben is találtam olyan szövegeket, amiknek a megértéséhez mondjuk gazdasági előtanulmányokra lenne szükség, mert szakszavakat használ a könyv. A tanár meg persze bszik elmagyarázni. A matematika könyvek meg egyszerűen siralmasak. Miért nem lehet elmondani normálisan azt például, hogyha a háromszögnek (a*ma)/2 a területképlete, akkor a négyzetnek a*ma, mert a négyzet két háromszögből áll. Én értem, hogy minden tudományágnak szüksége van egy saját univerzális nyelvre de nem azért, hogy az emberek nem értsék, hanem azért, hogy két tudós hatékonyan tudjon kommunikálni egymással. Engem kiver a víz ettől a tudományoskodástól.

#oktatás #közoktatási anomáliák
2012. okt. 11. 14:18
 1/2 MRC31 válasza:
Teljesen egyetértek veled, feleslegesen bonyolítják, keserítik meg a másik életét csak azért, hogy az egójukat hízlalják, azt hiszik ettől ők kiemelkedhetnek a szürke közegből.
2012. okt. 11. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Ha észrevetted ez legközépszerűbb szakemberekre jellemző. Nyilván ezért van szükségük az "egóhízlalásra". Meg persze sokan félnek attól, hogy te is megérted az anyagot és akár jobb szakember leszel náluk.
2012. okt. 11. 15:45

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!