Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg nem kell nagyon...

Tényleg nem kell nagyon kiöltözni írásbeli érettségire?

Figyelt kérdés

Holnap lesz életem első érettségije. :) Az osztályfőnököm azt mondta, nem kell ünneplőben menni. Ez máshol is így van?

(Persze nyilván nem farmer-pólóban szándékoztam menni.)



2012. okt. 17. 21:25
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Kelleni nem kell, de erősen ajánlott legalább a fehér ing. Mégiscsak érettségi, érdemes hozzászokni hogy az ilyen helyekre kiöltözve kell menni.
2012. okt. 17. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Na, hol érettségiztél? :) - melyik iskola -


Csak azért, mert én is ma voltam először, minden stimmel, ahogy nálad is. Végül milyen ruhában mentél, szerinted mennyire volt nehéz az angol feladatsor?

Én is vacilláltam a dolgon, végül maradtam a fehér ingben, fekete gatyában (ünneplős), ünneplő cipőben. Nem bántam meg, nem nagy dolog. Mindenkinek természetes volt, hogy előrehozott érettségik idején ilyenben mászkál 1-2 gyerek.

Reménykedjük, hogy jó lesz az angolunk. Szvsz. nem volt valami nehéz, bár a rádiós dolognál volt 1-2 érthetetlen. :)

2012. okt. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Győrben, Révai. :) Sok öltönyös-kiöltözött sorstársat láttam de volt olyan is aki egyáltalán nem, szóval vegyes volt a kép. :D Én felvettem egy fehér felsőt meg egy szoknyát, akár hétköznapinak is nézhetnénk. Amúgy egész jó lett, writingnál szerintem elég katyvaszt írtam de talán jó. :D
2012. okt. 18. 13:29
 4/8 anonim ***** válasza:

Na, akkor mindegy is, gondoltam talán pesti vagy. :)

Miért lett katyvasz? Az írásbeli részek (ahol látod a szöveget, párbeszédet, akármit) mindig elég könnyűek, nem lehet velük nagy gond.

Én a hallás utáni értést nem szeretem, nem mondom hogy utálom, de érdekes dolgokat tudnak felvenni, művelni benne. :D

Élőben pedig sokkal egyszerűbb. Persze ember, kiejtés függő a dolog.

Reméljük jó lesz! :)


Egyébként nem tudod, hogy a tanárokhoz mikor kerülnek a dolgozatot, mikor lehet az eredményre számítani?

2012. okt. 18. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Nálunk november 5-én lesz megtekintés.

Azért gondolom, hogy katyvasz, mert írtam már jobbat is életemben... :P lehetett volna színesebb a szókincs, stb. ilyenkor nagyon maximalista vagyok. :D

2012. okt. 19. 00:06
 6/8 anonim ***** válasza:

Állítólag itt 6-án, bár leginkább a reklamálás emelték ki, hogy akkor lehet fellebbezni is az igazgatónál.


Igen, én is maximalista vagyok, nem tartottam nagy valamire a szavakakat. Nem volt változatos, és nehéz sem. Pl. ahol a jó nyelvi időben kellett írni a szavakat, az egyenes könnyű volt, kb. mind ugyanabban volt... csak -ed kellett mindnek a végére szinte.


Na, nekem ma még infó érettségi is, néztem az oktató videókat, jól el is ment az idő... ejha, tényleg remélem hogy mindkét érettségi jó lesz. Nem is bánom, hogy az angollal kezdtem... imádom. :)

2012. okt. 19. 01:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Révais vagy, vagy csak ott volt az érettségi?


Gondolom angol érettségiről van szó, közép vagy emelt?

2012. okt. 19. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Révais vagyok, még csak középszinten vizsgáztam.
2012. okt. 19. 17:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!