Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a különbség a következő...

Mi a különbség a következő mérnöki szakok között?

Figyelt kérdés
Villamosmérnök, gépészmérnök, energetikai mérnök, Mechatronika mérnök, biomérnök, vegyészmérnök és a mérnök informatika között? melyiket érdemes elvégezni?
2012. okt. 31. 16:15
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi a különbség a következő élelmiszerek között:

Alma, szalonna, sör, tejbegríz, harcsapaprikás és a zsíros kenyér között.


Kb. ennyire értelmes a kérdésed. Először olvass utána, pl. felvi.hu-n is találsz szakleírásokat, meg az egyetemek oldalain is, utána kérdezz konkrét dolgokat. Így ez egy értelmetlen kérdés, még azt sem tudjuk mi érdekel téged, pl. teljesen más érdeklődést kíván egy vegyészmérnök meg egy mérnök informatikus szak.

2012. okt. 31. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Biosz, kémia és a matek. Azért kérdeztem, mert mindenki a mérnököket hajtogatja, de van abból is annyiféle és gondolom nem mindegyikkel lehet egyformán jól elhelyezkedni, illetve ezek a szak leírások egy kicsit megtévesztőek, mert a szociológiát is úgy adja elő mintha nagyon érdekes lenne, meg el lehet helyezkedni vele.
2012. okt. 31. 19:37
 3/4 anonim ***** válasza:

Én a bme ről tudok véleményt mondani. Kösd föl a gatyád, mert mindegyik nehéz.. ez hülyeség, hogy a gépész vagy a villamosmérnök könnyen el tud helyezkedni. Ha abban a speciális területben akarsz dolgozni, ami érdekel, akkor nehéz dolgod van, de persze, ha bármit elvállalsz, akkor könnyen kapsz melót. Az átlag fizetés csökkenő sorrendben

infó>villamos>energetikus>gépész... az infón nem jártam, de azt látom az ismerősök közt, hogy kb 1 évtől tudnak melózni és így végzős korukra nem ritka hogy bruttó 500 -at keresnek..

2012. nov. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Előző sorrendjével nem értek egyet, a sorrend inkább:


energetikus>villamos>informatikus>gépész


Meséket én is hallottam az 500 ezres frissdiplomás informatikusok fizetéséről, de élő embert még nem láttam, aki egyből így kezdte volna.

2012. nov. 3. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!