Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogyan tanuljam meg a törit...

Hogyan tanuljam meg a törit ha nem érdekel?

Figyelt kérdés

egyszerűen nem megy bele a fejembe,hiába figyelek oda órán hiába magolom 2 órán át keresztül mindennap és áltaélában mindennap előveszem a töri könyvet hogy többször átnézzem elolvassam,,.... de semmiii :////

a múltkori dolgozatnákl is egy csomót tanultam

és a dolgozatot amikor megkaptam akkor csak a nevemet tudtam ráírni....... valamire emlékesztem de csak szavakra...azokkal meg nem értem szinte semmit mert nem tudtam őket megfogalmazni normálisan...egyszerűen m,inden kimegy a fejemből amikor felelek vagy éppen dogát írok...pedig egyáltalán nem izgulok elötte szóval n em értem.....és senki nem tud segíteni.. xddd már a tanár is tudja hogy nekem a töri a gyengém.. már örül ha írok egy 3-as dolgozatot ami nagyon ritkán van ... SEGÍTSETEK!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Megakarom mutatni hogy én igenis tudok akár egy 4-es dogát írni vagy akár egy 5-öst...de az nem fog sikerülni xdd



2012. nov. 3. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:
35%

Szokjunk már le erről a nyelvtanilag helytelen, központozástalan mondatgyártásról...

Talán épp ezért nem megy neked, mert egyáltalán oda se figyelsz, csak ülsz a könyv fölött. Osztálytársam is ilyen volt. Megnyugodott a lelke minden nap, ha három óráig a kezében tartotta a könyvet, és elolvasta x alkalommal. Azt gondolta, hogy ez a tanulás. Ami nem érdekel, azt a fejedbe kell verni, nem csak olvasgatni.

2012. nov. 3. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
49%
most komolyan, milyen válaszokat vártál? tedd a párnád alá éjszakára... a tanulást nem lehet megtanulni... ülj le egy csendes szobába, és koncentrálj az anyagra. legjobb, ha hangosan vagy félhangosan olvasod fel magadnak. haladj bekezdésenként, és mindig mondd fel magadnak. nem tudom, hogy lehet ezen segíteni.
2012. nov. 3. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Az elso kommentelonek uzenem hogy en nem csak a konyv folott ulok hanem igenis tanulom!csak tudod hiaba .... Mivel h az anyagot meg tudom tanulni mert az nap akarkinek akarmikor elmondom es olyankor a konyokomon jonnnek ki a valaszok de mondjuk harom nap mulva( kozben folyamatosan tanulom) amikor felelek vagy eppen dogat irok kimegy minden a fejembool es ez CSAK TORIBOL VAN IGY!
2012. nov. 4. 00:09
 4/6 anonim ***** válasza:
62%

[második vagyok]

Ha három nap múlva kimegy a fejedből, akkor azt nem tanultad meg, max bemagoltad. Értened kell, hogy mi miért történt, ki mit csinált és miért... Tudom, ehhez alapból töris agy kell, és meg kell lennie a "logikádnak", de hidd el, meg lehet tanulni. Én se szeretem a törit, de mégis meg tudom tanulni ötösre... Ne soronként tanulj, hanem lásd át az anyagot. Ha van egy leckében három személy, nézd meg, hogy kinek a nevéhez mi fűződik, és ÉRTSD(!) ne magold... elég nehéz elmondani... :D hajrá ;)

2012. nov. 4. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Mmm...koszi :)
2012. nov. 4. 21:07
 6/6 anonim válasza:
Szerintem próbáld meg a lényeget kiemelni és úgy könnyebb megtanulni mert csak a fontos dolgok maradnak meg. Mikor ugy erzed valami megragadt a fejedben kérj meg valakit tegye fel neked a kérdést! Ha nem megy tanuld tovább! :)
2015. szept. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!