Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diákmunkából miért nincsen...

Diákmunkából miért nincsen olyan, ami 15 éveseknek szól?

Figyelt kérdés
Mindedjik csak 18-19 éveseknek és így a velemz egykorúak elnyomásban vannak. Nem találok egy diákmunkát sem az én korosztályomnak. Jó, hogy diákmunka a neve. Oké, a 19 éves is lehet diák, de nekünk nincs SEMMI!

2012. nov. 3. 22:30
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ja, rohadt nagy elnyomásban vagy... tudod, törvény tiltja, hogy ebben a korban dolgozz. Erről még nem hallottál?
2012. nov. 3. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:

mert törvényesen nem dolgozhatsz 16 év alatt.

16 éves kortól is csak diák munkát vállalhatsz

2012. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

*mindegyik

Mert hivatalosan csak 16 éves kortól lehet diákmunkát vállalni, ezért nem találsz 15 évesnek való munkát. 16-18 közt is van munka, csak jó helyen kell keresni.

2012. nov. 3. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Így van, 16 év alatt csak nyáron lehet dolgozni vagy lehet még akkor sem. Másrészt, amíg neked játékokra meg ilyen baromságokra kell a pénz, az egyetemisták abból élnek meg, nekik azért egy pöppet nagyobb szükségük van a diákmunkára, meg nem utolsó sorban egy 20 éves nem kicsit jobban végzi a munkát. Amúgy meg én 16 évesen is találtam diákmunkát nyáron
2012. nov. 3. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Én elolvastam a törvénykönyvet, miszerint 15 éves korban szülői engedéllyel nyári szünetben LEHET dolgozni.
2012. nov. 3. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
15 évesen ne pénzt akarj keresni, hanem tedd oda magad a suliban. Neked most az a munkád, azzal segítesz magadnak a legtöbbet, ha tanulsz. A 'mindedjik' szó pedig azért elég brutál, még nem is láttam így leírva.
2012. nov. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Úgy tudom 14 év fölött lehet, ha van személyid.
2012. nov. 4. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy törvény alapján leeht 15-től is, de ha nem őket keresnek a munkáltatók, akkor ez van. Az egyébként ritka eset, amikor valaki szülői beleegyezéssel dolgozhat.
2012. nov. 4. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Én azt olvastam,.hogy 14 éves kortól lehet szülői engedéllyel.

Amúgy nem Most akarom, hanem nyáron.

Szoktam találni, de volt olyan, hogy az én korosztályomnak már jó volt, de francia középfokú kellett hozzá.

2012. nov. 4. 19:15
 10/11 anonim válasza:
ne csodálkozz, a felnőtt se nagyon találnak munkát, nem hogy a diákok...
2012. nov. 4. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!