Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen tanulási módszerek...

Milyen tanulási módszerek vannak általános iskolában? Nem tudok hatékonyan tanulni!

Figyelt kérdés
Egész délután tanulok, és nem tudom... Tudom, de csak annyira, hogy a. 3ra felelek majdnem mindig... Már felkeltem reggel 5kor tanulni, ez sem használ... 13/l
2012. nov. 7. 20:04
 1/6 anonim ***** válasza:

Próbálj meg figyelni a tananyagra, és megérteni. Nem az számít, hogy mennyi ideig tanulod, hanem, hogy hogyan. Nem csak olvasd az anyagot, hanem próbáld is megérteni.

Szóbeli anyagot úgy tudod, ha elolvasod, ha kell többször, értelmezed, aztán, ha kell, készítesz magadnak új jegyzetet, vázlatot. Az mindig sokat segít, és otthon akár teljesen máshogyan is csinálhatod, mint az órán. Mikor pedig úgy érzed kész vagy, a lecke végén szoktak lenni kérdések, próbálj meg válaszolni, vagy hangosan felmondani az anyagot valakinek, mint feleléskor.

'Magolós' dolgokat, amiket le kell ülni és szóról szóra bevágni, azt próbáld hallás után. Elolvasod hangosan pl. a verset, persze figyelsz arra, amit olvasol, aztán megpróbálod elmondani. Előre nem fog menni, meg még ötödjére sem, de nem szabad feladni. Nekem ezzel a módszerrel egy féloldalas vers is max. fél óra. A definíciókat, fogalmakat értelmezd saját szavaiddal, aztán tanuld meg a könyvben/füzetben lévőt.

Az évszámokat én úgy szoktam, hogy színes kis papírokra felírod, aztán kiragasztod valahova, ahol sűrűn látod, pl. a monitor szélére, vagy az asztalod apjára. Előbb-utóbb akaratlanul is megjegyzed.

Írásbeli házikkal ha valami gond van, akkor például egy órán megcsinált példa alapján haladhatsz, vagy a tankönyvből kikeresed a szabályt, és úgy már könnyebb.

Remélem mindent leírtam, sok sikert. :)

14/L

2012. nov. 8. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm,
2012. nov. 8. 16:45
 3/6 anonim ***** válasza:
vannak különböző tanulási stratégiák,amiket lehet alkalmazni egy-egy anyagrész megtanulásánál.javaslok neked olyan teszteket,amiből kiderül,hogy milyen tipust képviselsz.Pl: hallás után tanulsz,ábrákról,mozgás közben stb.ha ez megvan akkor tudni fogod,h mit kell alkalmaznod az kitűzött cél elérése érdekében.a magolást nem javaslom,mert azzal magyarán megmondva lóf@szt nem érsz el,lehet h még akkor felmondod,de másnap reggel,vagy amikor a felelésre kerül a sor akkor nuku előhívás.főleg vizsgákon felelhető eset,amikor mondod-mondod mint a gép és a tanár belekérdez h miért van ez így akk egy "Mi van???????" kérdés fut át az agyadon és egyből leszűri a dolgokat.ha nagyon szemét akar lenni akkor meg is bukhatsz.meg kell érteni az adott anyagot,és utána menni fog simán.
2012. nov. 15. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

figyelj az órán . ez nagyon fontos . én még csak 3 éve ballagtam el az általánosból de én nem tanultam itthon sose és a legrosszabb jegyem 3as volt és az is egy tantárgy .. ne félj kérdezni ha nem értesz valamit . !

Nemtudom hogy megy az általános iskolában a facebook a telefonon .. de ne használd .

2012. nov. 15. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
30%
Barátnővel tanulj
2013. ápr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Napköziben lehet még jól tanulni
2013. ápr. 2. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!