Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit írjak a szakdolgozatomba?

Mit írjak a szakdolgozatomba?

Figyelt kérdés
A témám: Alsó tagozatos tanulók olvasási élményei...volt valakinek hasonló témája?Mit írhatnék bele...nem tudom,hogyan is kezdhetnék neki..
2012. nov. 9. 10:55
 1/3 anonim ***** válasza:

Miért ezt választottad, ha ennyire nincs ötleted...

Ennél a témánál adja magát a közvélemény-kutatás mind az alsósok, mind a tanárok között. Tanárok a tapasztalataikat osztják meg, a kicsik pedig az élményeikről számolnak be, ehhez készítesz nekik egy-egy kérdőívet, amit minimum 50 kicsi emberke kitölt, tanárokkal pedig interjút készítesz, előre megfogalmazott kérdésekkel. Ha több tanárt kérdezel meg, és mindennek ugyanazt a kérdést teszel fel, az eredményeket össze is hasonlíthatod, miért vélekednek hasonlóan vagy eltérően a tanárok. Irodalomfeldolgozáshoz simán mehetne egy fejlődéstörténet, hogyan változtak a kötelező olvasmányok évről évre. Ebben egy iskola is tud segíteni, vezetnek erről naplót. Régen Kincskereső Kisködmön, ma Harry Potter, ilyenekre gondolok. Remélem találsz hasznos gondolatot.

2012. nov. 9. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Ezt a témát nem én választottam...másik témám volt,de a tanár átcserélte erre...főleg a szövegértést kell vizsgálni...de erre nem tudom milyen kérdőívet csináljak...amugy szerintem kezdetnek az olvasásról,könyvről is írhatnék..nem?
2012. nov. 9. 11:06
 3/3 anonim ***** válasza:

Az nagyon távoli szerintem, de vizsgálhatnád pl. az olvasás személyiségfejlődésre gyakorolt hatásait.

A kérdőívben szerepelhetne, hogy a gyerekek milyen témájú könyveket szeretnek, mit olvasnak szívesen, hogyan változik az érdeklődési kör az évek előrehaladtával, fiúk és lányok érdeklődési köre hogyan tér el már alsós korban.

Mit jelent egy gyereknek egy könyv, von e le belőle konzekvenciát, van e a kötelező olvasmányokban megszerezhető tudás, vagy csak maszlag az egész?

A kötelezőt miért olvassák el? Magától olvas e? Mit olvas?

Ami érdekli, arról szívesen olvas, vagy inkább filmet néz?

Egy kötelezőt ha meg lehetne nézni filmen, azt választaná e, ha igen, miért? Élénkebb e a fantáziája azoknak a gyerekeknek, akik sokat olvasnak? -együttműködhetnél a rajztanárral ez ügyben, gyakorol e hatást a vizuális képzelőerejére, ha sokat olvas...

Annyi kérdés merül fel a témában, szerintem magával az írással kezdeni nagyon a kályha lenne, maximum bevezetőnek 2 mondat.

2012. nov. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!