Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Elvégzem a 8osztályt elmegyek...

Elvégzem a 8osztályt elmegyek középsuliba (nem gimibe) és középsuli után elmehetek egyetemre?

Figyelt kérdés
2012. nov. 11. 19:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Miért, szerinted a gimi mi, hanem középsuli ???


Szakközépre gondoltál ? Megmondanád, hogy miért nem mehetsz onnan egyetemre ?

2012. nov. 11. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Ha olyan középsuliba mész, ami ad érettségit (ami után tehetsz érettségit) és leérettségizel sikeresen, akkor igen.
2012. nov. 11. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
26%
Ha egyetemre szeretnél járni, akkor nézd meg a felvi.hu, ha arra az egyetemre amelyikre szeretnél majd jelentkezni mik a felvételi elvárások, melyik tantárgyak kérik, stb. és ennek ismeretében válasz megfelelő gimnáziumot vagy szakközépiskolát. Szakközépből is, ha az érettségid megfelelően sikerül akkor jelentkezhetsz egyetemre. De arra gondolj, hogy a gimikbe a jobb tanulok mennek és ott jobban is tanulnak óráról órára, az osztályátlaguk is magasabb, egy szakközépbe az ált.isk.-ból azok mennek akik elég gyengécske tanulok, a tanár nem tud ugy velük haladni, sok nem is akar onnan továbbmenni, szakmát akar, nem is annyira motiváltak a tanulásba. Nagyon elszántan kell készülnöd óráról órára a szakközépbe hogy onnan tovább tudj menni egyetemre.Ott a társaid nem lesznek ösztönzőek. Még az iskolaválasztásnál azt is megnézheted, hogy melyik szakközépből hányan kerültek be egyetemre.
2012. nov. 12. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
77%

Na, álljon meg a menet !!!


A szakközepeseket ne keverjük már a szakmásokkal !! Én szakközepes vagyok, sosem voltam rossz tanuló, 4,6-tal mentem középiskolába. Végzős vagyok, és 4,4-nél rosszabb átlagom sosem volt, tavaly például 4,7. és nem én vagyok az egyetlen az osztályban, aki jól tanul. Nem, nem azért, mert gyenge a suli, iganis sokat megkövetelnek. Nem haladunk másképp, csak mondjuk ének helyett anatómiám van, rajz helyett meg kórtanom. És azért ezekre tanulni is kell.

De, tud velünk haladni a tanár, és sokan akarunk továbbmenni egyetemre, főiskolá. Úgyhogy köszönjük szépen a lealacsonyító válaszodat.


Hgayjuk már ezt az idióta dumát arról, hogy milyen szarok a szakközepesek, de a gimnazisták meg istencsászárok. Komolyan el kell játszani ezt minden évben felvételi előtt ?? Mi lenne, ha utána néznél a dolgoknak, mielőtt hülyeségeket beszélnél ?

2012. nov. 12. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim válasza:
Nem akartam a senkit megsérteni, de pl. eü. szakközépbe 8-ból elég gyenge osztályzatokkal jelentkeztek ismerőseim és simán bekerültek, és az osztályátlaguk is elég gyenge. Persze van minden osztályba pár jobb tanuló. A lényeg ha annyira nem lenne különbség gimi és szakközép között mégis miért alakult ki rangsor. Vannak erős-jobb gimik, onnan érdekes mód kitűnő érettségik születnek és az osztályból szinte mindenki bekerül egyetemre, aztán vannak szakközépek, ahol alacsony az osztályátlag és páran kerülnek be egyetemre, akkor ezek mégis mit támasztanak alá!?
2012. nov. 12. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

de nyissatok vitát a szakközép és a gimiközt ha tanulnál azt szakközépben is megteheted lehetsz jó tanuló úgy ahogy gimibe is. meg az osztály azért szerintem szakközépbe se olyan hülye hogy mindennap egész órán csak beszél meg ordibál

a kérdés csak annyi hogy szakközépben jól leérettségizek utána elmehetek egyetemre csak ennyi!

(jó a kérdést kicsit elírtam hogy középiskola (nem gimi) de igaz a szakközép és gimi mind2ő középiskola)

2012. nov. 12. 20:00
 7/10 anonim válasza:
Szakkozepbol igen, de szakmunkasbol (az is kozepiskola) csak a kiegeszito erettsegi utan mehetsz tovabb. Szakkozepbol javasolt szakmailag osszeillo egyetemre menni. Az emeltszintu erettsegit, meg az elokeszitot ne hagyd ki, es ugyancsak erdemes, mar ha egyetemi anyag, a matematikat, vagy fizikat az egyetemi elokesziton felvenni. Igen ezek mind penzbe kerulnek, de nem lesz gondod utana uv hegyekkel.
2012. nov. 13. 01:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 tanárnő válasza:
Az érettségi előtt érdemes megszerezni a középfokú nyelvvizsgát is, komoly pluszpontként számít be a felvételi pontszámba, esetleg épp az vihet be az egyetemre!
2012. nov. 14. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
persze . csak ha nincs egy szakma amit feltétlenül tanulni akarsz ( pl. szakács) akkor nem érdemes szakközépbe menni . egyébként meg a szakközepeseket védőnek , akinek anatómiája van rajz helyett , csak annyit mondanék , hogy gondolom te valami orvos szerűnek tanulsz ( anatomiából gondolom ) és azért szerintem egy ilyen szakközép teljesen más , mint egy sima . válaszoló-egyébként vannak jó szakközepek , amik jobbak a nagyon sz*r gimiknél , de a gimikből nagyobb az egyetemi felvételi arány .
2012. nov. 16. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Már nem azért, de én is szakközépbe jártam, és tőlünk mindenki főiskolára, egyetemre ment továbbtanulni. Én például jelenleg az ELTE-re járok, mint pár volt osztálytársam is. De vannak köztük BGF-esek, BME-sek,Semmelweis-esek, és még sorolhatnám. Úgyhogy nem kellene ilyen előítélettel viseltetni a szakközépiskolásokról csak azért, mert ahol te élsz, ott alacsony színvonalon teljesítenek a szakközepesek.
2012. nov. 18. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!