Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megtehetik? Én mit tehetek?

Megtehetik? Én mit tehetek?

Figyelt kérdés

Művészeti suliba vettek fel sopronba, formatervezés szakra.

Kezdő tanárok is tartják az óráinkat. Az elején összeszólalkoztam velük, mert nem igazán tanítás volt az ami ott ment. Ahelyett, hogy intelligens emberekként felvették volna a kritikát, hátat fordítottak és a fejükbe vették, hogy kidarálnak minden áron.


Úgy tudom félév végén van osztályozás. Velem már az első hónap végén közölte a tanár, hogy mivel nem hoztam számára kielégítő anyagot beír hiányzónak és megbuktat.

Jogilag nem tehette meg, de beírta az anyagomra, hogy értékelhetetlen. rajtam kívül 6 ember anyaga lett értékelhetetlen.


felajánlottak javítási lehetőséget amivel mind a 6-an éltünk is, kijavítottuk az anyagot.

Erre megint közölték (szintén még a félév közben) hogy értékelhetetlen, de 3 ember átment.


Maradtunk 3-an.

Mindhárman kértünk külön pótlási lehetőséget a tanszéken, a tanszékvezető belement, de azt mondta, hogy a szaktanárainktól függ, hogy átengednek-e minket. (gondolom nem akar beleszólni a magánügyeikbe)

én tegnap leadtam 100%-osan az anyagot. a tanszékvezetővel beszéltem, ő állítólag rábólintott, neki tetszett a munkám, elfogadható volt. a szaktanárok nem, viszont arra hivatkoztak, hogy az egész tanszék dobott vissza, ilyen emailt kaptam:


Kedves xy!


Nem tudom, csak remélem, hogy a tegnapi tanszéki levelet a Neptun eljuttatta hozzád.

Ebben megírtuk, hogy a leadott anyagod alapján a Tanszék nem változtat a korábbi álláspontján.


Javításra a múlt hétig volt lehetőség, mi is sajnáljuk, hogy eddig az időpontig nem láttunk értékelhető munkát.


Kérlek, hogy a Tanszék döntését vedd tudomásul.


Üdvözlettel:

András


Mivel ez egy nagyon fontos tárgy (kreatív tervezés) ha nem tudom felvenni a második féléves részét, még egy évet ide kell járnom, hogy letehessem, ha nem buktatnak meg jövőre is, a céljuk az, hogy elvegyék a kedvem a sulitól, lehet, hogy azért mert túl jó vagyok, vagy túl domináns, vagy mert veszélyeztetem a tanári állásukat, fogalmam sincs, de az biztos, hogy nem a tanítás és a javítási lehetőség a cél, hanem a szivatás.


Nem akartam, de kénytelen leszek tovább vinni az ügyet. Holnap beszélek az intézetigazgatóval, de nem tudom, hogy pontosan mit tudnék neki mondani. A többi tanárral nincs próbémám, de senki sem mer egy diákkal szemben a kollégájának ellentmondani. Ráadásul szerintem a cél az, hogy a kezdő tanárok eltereljék a figyelmet arról, hogy szarok és ezért csúszott meg ennyi ember, mert pl ma 5 percet volt bent az egyik tanár az órán a másik meg be se jött a telefonszámát meg nem voltak hajlandóak megadni.


Ezt nem tudom, hogy el merjem-e mondani az intézetigazgatónak. Lehet-e jogorvoslatot kérni akár az oktatási hivataltól. Mindenféleképpen én járok rosszul. Én próbáltam szép szóval de nem engednek át, nem fogom eltűrni, hogy pofára megbuktassanak szabálytalanul.


Mit tehetek?


2012. nov. 15. 18:54
 1/7 anonim ***** válasza:

Nos, elég kemény helyzetbe hoztad magad.

Egy kicsit gondold végig a helyzetet másképp. Tegyük fel te vagy a frissen végzett tanár. Aki tanult, lediplomázott, engedélyt kapott hogy taníthasson. Elkezdi a z oktatást, és jön egy idegen diák akik csak most kezdi tanulni az adott tantárgyat. Semmi tapasztalata, semmi gyakorlata. Ez a diák fogná magát, és megkérdőjelezné a munkádat, a tudásodat, és kioktatna téged. Te mit tennél?? A legelfogadottabb reakció, hogy totál kiakadsz hogy egy kis tanulatlan, akit neked kéne tanítani osztja az észt neked. Hát persze hogy felmegy a pumpa benned, Nem azért tanultál évekig hogy egy diák mondja meg mit hogyan kéne csinálni.. Érted?? Nos te ezt tetted. Akárhogy is vesszük te még tanulatlan vagy. Nem vagy szakképzett, még messze nem tudsz semmit. Ezért nagy egóra vall kijelenteni, hogy jobb vagy ők.. Az ilyen típusú emberek azok akik nem sokra viszik, mert a viselkedésük miatt eltapossák őket. Ez mindig így volt. Így volt az én időmben (én 20 éve jártam egyetemre) és most is ez van.

Érthető a tanár reakciója, és előre tudni hogy mi lesz ennek az eredménye. A tanárok SOHA nem fognak egymás ellen lenni. Ha elmész az igazgatóhoz (megteheted) és akár írásos panaszt is tehetsz, de az igazgató sem fog melléd állni. AZ igazgató sem fogja megkérdőjelezni a beosztottja tudását, viselkedését. Elmehetsz a legfelsőbb határig is, de bizony te fogsz rosszul járni. A tanár úgy szívathat ahogy akar. A végeredmény az lesz, hogy idegileg felőröl téged, és ott hagyod az egészet. Nem hiába mondják mindig az arany tanácsot: "Tudd mikor kell befogni a szádat"

2012. nov. 15. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:

Az előttem szólóhoz csatlakoznék. Borzasztóan nagy intelligencia hiányosságra, és/vagy helytelen neveltetésbeli problémára enged következtetni a viselkedésed. Ezt egyszerűen nem teheted meg. Történetesen ismerlek téged, ismerem a helyzeted, hallottam rólad, bár nincs közöm a Művészeti Intézethez, de a hír hozzám is eljutott. És akiknek beszóltál nem kezdő tanárok, hanem a formatervezés nagyágyúi itt Sopronban. A helyzetedet magadnak köszönheted. Nyár végén két napot sem bírtál ki, mindegyik eddigi szobatársad el akart küldeni maga mellől... Szemernyi kétségem sem volt afelől, hogy "így végzed". Változtass magadon. Vedd észre, hogy nem igaz ebben az esetben sem, az a fanyar humorú megjegyzés, hogy "Itt mindenki hülye, csak én vagyok helikopter." A világ dolgai nem így működnek. Ha nem tanulsz alázatot, és engedelmességet, sehol sem fogsz boldogulni.

Kívánok az egód elleni harchoz erőt, és kitartást! Ne feledd, csak így lehetsz "EMBER".

2012. nov. 16. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Én szeretném magam kivonni ebből az egészből. Idegességemben, aggódva írtam ezt a kérdést, kérlek aki olvassa ezt, akár tanár, vagy diák, tekintse semmisnek.
2012. nov. 16. 17:23
 4/7 A kérdező kommentje:
2012. nov. 16. 18:18
 5/7 Baci23 válasza:

Érdekes ez a párbeszéd... még két dologgal egészíteném ki, ha megengeditek:


1. Egy ilyen helyzetben sokszor nehéz igazságot tenni tanár és diák között - két oldalról nagyon másmilyennek tűnhet ugyanaz a probléma... Nem feltétlenül arról van szó, hogy "senki sem mer egy diákkal szemben a kollégájának ellentmondani", hanem sokszor arról, hogy nem tudja, hogy kinek higgyen, kinek az állítását fogadja el. Szakmai szempontból pedig az egyik tanár valóban nehezen bírálhatja felül a másikat - nem véletlenül tanítja mindeni azt, amit - ideális esetben uis. az intézetben az illető oktató a téma legnagyobb szakértője; a másiknak nem illik szakmai kérdésben felülbírálni őt.


2. Ezzel együtt, ha mégis tovább akarod vinni a dolgot, az intézetigazgató után a következő lépés nem az oktatási hivatal, hanem először a kar dékánka, majd az egyetem rektora. Ha egy ilyen ügyben az OH-hoz mész, onnan automatikusan visszapattintják a kérdést az egyetemre.


3. Én nem ismerem az ügy hátterét, nem tudom, hogy hol az igazság, de az eddigi, higgadtságra intő tanácsok mindenképpen indokoltnak tűnnek - egy kicsit hátrább az agarakkal...

2012. nov. 16. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

semmisnek? de jó is lenne, ha az élet így működne...

..ezt bizony olvassák, ha tetszik, ha nem...

(késő bánat eb gondolat)

2012. nov. 18. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tartom magam ahhoz, hogy teljes mértékben igazam van és felháborító ami történt. De örülnék ha végre lecsendesedne az ügy.
2012. nov. 18. 19:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!