Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tényleg igaz, hogy hamarosan...

Tényleg igaz, hogy hamarosan csak akkor lehet továbbtanulni, ha egy tárgyból van emelt színtű érettségim? Fősulira is kell az emelt, vagy csak egyetemre?

Figyelt kérdés
2012. nov. 18. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem minden szakon, de ez máris így működik, nem hamarosan... :)

Én is főiskolára szeretnék menni, tehát újra kell érettségiznem emelt szinten egy bizonyos tárgyból.

2012. nov. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nem, nem igaz, mert nem biztos. És nem intézmény határozza meg, hogy mik az érettségi követelmények egy szakon.


Egyébként sosem értettem, miért probléma ez.

2012. nov. 18. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Főiskola és egyetem között lényegi különbség nincs
2012. nov. 18. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Egyelőre afelé haladnak a dolgok, hogy igen, idővel valószínűleg kelleni fog. Főiskola = egyetem, nincs különbség az alapozó képzésben (hivatalosan)

Ha nem tudsz emeltezni valamiből, ne menjél oda. Egyetemen 1 hét alatt adnak le annyi anyagot, mint gimnáziumban 1 hét alatt. Én boldog lennék, ha csak egy komplett érettségi anyagát kéne tudni 1-1 vizsgára.

2012. nov. 19. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!