Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Magyar szóbeli érettségin...

Magyar szóbeli érettségin adnak segédanyagot? Úgy mint a Törin, Földrajzon?

Figyelt kérdés

Csütörtökön megyek magyarból szóbelizni. A többi már megvan. Törin,és Föcin kaptunk segédanyagot. Számíthatok erre a magyaron is? Vagy ott nincs? És ha esetleg van,akkor milyen formában?


Köszi!


2012. nov. 18. 22:40
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Hát elvileg kint vannak a könyvek, verseskötetek, amikből tételek vannak. Azért ez nagy segítség. Legalábbis középszinten így volt.
2012. nov. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Meg esetleg lehet egy idézet, hogy ez alapján fejtsd ki a tételedet, főleg ezt elemezd stb.
2012. nov. 18. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És a nyelvtannál?
2012. nov. 18. 22:45
 4/12 A kérdező kommentje:
Vagy irodalomnál valami forrásanyag féle? :)
2012. nov. 18. 22:46
 5/12 anonim ***** válasza:

És mégis milyen más forrásanyag-félére gondolsz? Idéznek valakitől, aki elemezte az adott költeményt, vagy mi? De most tényleg? :-)

Csak szöveggyűjtemény lesz ott az irodalom részhez, a nyelvtanhoz semmi.

2012. nov. 18. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Bakker, ez nem jó hír.. :))


Gondoltam valami kis vázlatocskára támpontokban,hogy miről kellene dumálni! :)

Föcin,és a Törin is volt hasonló. Nagyon izgulós vagyok,nekem sokat segített. De most elszontyolodtam egy kicsit. Akkor most teljesen magamra maradok.

Szívás :(

2012. nov. 18. 22:55
 7/12 anonim ***** válasza:

Nálunk egyszerre húztuk ki a nyelvtan és irodalom tételt, kidolgoztuk, és egy felelt keretében mondtuk el a két magyar tételt.

Irodalomnál forrásanyag lehet, például egy idézet vagy egy állítás, amire az adott szerző vagy mű kapcsán reflektálni kell. De ott vannak a szöveggyűjtemények, a költők összes művét tartalmazó kötetek és a szépirodalmi művek is, amiből tételek vannak.

Nyelvtannál azt hiszem, nem volt semmi segédanyag.

Annyit tudok tanácsolni, hogy könyveknél olvasd el az előszót vagy utószót, az néha tud kicsit segíteni.

A tanárotok nem mondott ezekről semmit?

2012. nov. 18. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Én levelezőn végeztem / végzem el a középsulit. A májusi érettséginél nem mehettem magyarból mert meghúztak év végén. Igy maradt a pótvizsga. Azon sikeresen átmentem. Mivel az én iskolám nem csinál őszi érettségit,így másik suliba jelentkeztem fel rá. Ott a kutyát nem ismerem,illetve a régi tanárommal sem állok már kapcsolatba,hogy kérdezhessek tőle.

De most tényleg nagyon meg vagyok ijedve. Remélem nem lesz gond.


Még annyi kérdésem had legyen,hogyha az írásbelim 78%-ra sikerül,és teszem azt a szóbelin egy mukkot sem tudnak kihúzni belőlem, akkor megbukhatok? Vagy nem?

Annyira f...ok!! :))

2012. nov. 18. 23:02
 9/12 anonim ***** válasza:
Legalább 10%-nak meg kell lennie a szóbelin (tehát ez 5 pont az 50-ből) és akkor átmész, különben bukás.
2012. nov. 18. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Szóval,ha valamit makogok akkor meglehet az 5 pont. Mondjuk nem ez a kitűzött célom,csak felkészülök a legrosszabbra. :)


Nagyon szépen köszönöm a segítséget!

2012. nov. 18. 23:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!