Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Matematikus diplomával milyen...

Matematikus diplomával milyen lehetőségek vannak elhelyezkedni?

Figyelt kérdés
Valakinek van személyes tapasztalata?
2012. nov. 23. 15:58
 1/5 anonim ***** válasza:
29%
Tanárként elég jó, mert ez egy keresett szak. Magántanárok is jól keresnek, csak kevés a m. tanítvány.
2012. nov. 23. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
33%
Első válaszolónak nyilván fingja nincs arról, hogy mi a különbség matematikus és matek tanár között.
2012. nov. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
75%

sima bsc-vel sajnos ugyanaz, mint a bölcsészeknek. meki vagy tesco... én is most vagyok végzős matekon, de semmi esélyt se látok, hogy bárki is alkalmazna ezzel. egy jó msc-vel persze már más a helyzet, de az meg már gondolom kegyetlen nehéz.

esetleg feketén lehet magántanárként középsulisokat tanítani, de abból se jön be annyi lóvé. szóval ha még nem kezdted el, akkor szerintem inkább más szakot válassz.

2012. nov. 23. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Andizsuzsi ***** válasza:
65%

"persze mérnökök meg közgazdászok lehet úgy csinálják, de a mi szemünkbe az is csak gyógymatek. :-)"


Ezt egy matematikus válaszolta a minap egy matekkal kapcsolatos kérdésre. Akkor csak mosolyogtam rajta, de azért megkérdezném, hogy a "gyógymatekosok" vagy az ő diplomája ér-e többet a piacon?

2012. nov. 23. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Pénzügyi intézményeknél simán lehet dolgozni, mint pl. kockázatelemző. Két csajt ismerek látásból, akik matematikusok és aktuáriusként dolgoznak.


Az tény, hogy _önmagában_ bármiféle domain-tudás nélkül nem feltétlenül könnyű matematikusként, de ha pl. tanulsz mellé programozást, akkor quant-ként hatalmas pénzeket lehet zsebre tenni, jellemzően külföldi befektetési bankoknál (bár hozzá kell tenni, hogy sok helyen követelmény az MSc vagy inkább a PhD-szintű matek).


Szóval tanulj mellé pénzügyet vagy programozást, és akkor szerintem nem lesz problémád.

2012. dec. 1. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!