Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mivel jár, ha nem sikerül a...

Mivel jár, ha nem sikerül a minimum 15 kreditet teljesíteni egy félév alatt?

Figyelt kérdés
Debreceni Egyetemre, BTK-ra járok
2012. nov. 28. 22:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
semmivel
2012. nov. 28. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

ki kell fizetnem az adott félévet?


amúgy, ha "kirúgnak" nem baj, mert abba akarom hagyni ezt a szakot

2012. nov. 28. 22:27
 3/13 A kérdező kommentje:

hogy semmivel, azt nem hiszem...

mégiscsak ott van a szabályok között, h 2 félév alatt 30, tehát egy félév alatt 15 kredit a minimum kötelező!!


csak vmi kövménye, ha mégsem sikerül...

2012. nov. 28. 22:28
 4/13 anonim ***** válasza:

Konkrétan a DE-n nem tudom, hogy van, de legtöbb helyen 2 félév alatt kell 30-at, és ha nem sikerül, akkor kirúgnak.

A félévedet ki kell fizetni, kivéve, ha passzív.

2012. nov. 28. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

de konkrétan hol van az h a félévet ki kell fizetni


mert én azt olvasom a de-tbk tanulmányi tájék.-ban, hogy: "A tanévben (vagy jogviszony szüneteltetés esetén az utolsó két aktív félévben) az állami ösztöndíjas

hallgatónak összesen legalább 30 kreditet (= az ajánlott tantervben előírt kreditmennyiség legalább ötven

százalékát) kell megszereznie. Ha a hallgató az utolsó két aktív félévben a 30 kreditet nem szerezte meg,

tanulmányait a következő tanévben csak önköltséges képzésben folytathatja."


Pénzről nem beszél!

2012. nov. 28. 22:35
 6/13 anonim ***** válasza:

Ja, ha állami ösztöndíjas vagy, akkor nem neked nem kell fizetned semmit az egyetemnek.

Csak azt hittem költséges vagy, és ezért kérdezed.

Maximum az államnak kell visszafizetned a hallgatói szerződés alapján...

2012. nov. 28. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

államilag támogatottan vagyok


tehát akkor NEM kell fizetnem biztosan, netán ha nem sikerül most az őszi félév alatt az a 15 kredit?


utolsó: milyen államnak való fizetnivalóról írsz?

2012. nov. 28. 22:46
 8/13 A kérdező kommentje:

hallgatói szerződés az ugye 2012-től lépett hatályba?

mert én olyat nem írtam...


2011 ősztől kezdtem az egyetemet

2012. nov. 28. 22:47
 9/13 anonim ***** válasza:

ha jobban tudod, akkor mi a francért kérdezel??

egy év alatt kell teljesíteni 30 kreditet, ha fél év alatt semmi sem jön össze, annak NINCS SEMMI következménye

haverom első félévbe csak bulizott, kb 10 kreditje volt meg, de második félévre összeszedett annyit, hogy meglegyen a 30

2012. nov. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

nem arról van szó h jobban tudom, csak kérdezek, és közbe továbbgondolom magam is...


amúgy abba akarom hagyni, tehát nincs szándékomban a tavaszi félévben belehúzni, sőt lehet passziváltatom is


tehát, akkor lényeg a lényeg, h nem kell kifizetnem a félévet, ha netán nem lesz meg az a 15 kredit, ígyvan?

2012. nov. 28. 22:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!