Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért mondják hogy a nulla...

Miért mondják hogy a nulla páros szám mikor a nulla csak nulla? Azaz semmi.

Figyelt kérdés
legalábbis általános alsóban ezt tanították..
2009. aug. 18. 17:31
 1/8 anonim ***** válasza:
0%

akkor neked rosszul tanították.

"A nulla se nem pozitív, se nem negatív."

2009. aug. 18. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Attól mert se negatív se pozitív, még páros. :D

Egyébként azért, mert az a páros számok deifiníciója, hogy minden olyan szám páros, amelyet 2-vel osztva 0 a maradék. :)

2009. aug. 18. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
ja,alsóban nekem is úgy tanították,hogy nem is páros és nem is páratlan...aztán később kiderült,hogy mégis páros
2009. aug. 18. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Bizony, a 2. válaszolónak van igaza, 2-vel osztva 0 maradékot ad, tehát páros.
2009. aug. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is úgy tanultam, hogy 2-vel osztva nem ad maradékot - tehát páros.

Ezen kívül a számegyenesen, ahol az egész számokat ábrázoljuk, a páros számok szomszédai mindkét oldalon páratlanok, a páratlanoké mindkét oldalon párosak.

A 0 szomszédai a -1 és az 1, ezek páratlanok, tehát a 0 páros. => nem tudom, ez mennyire "hivatalos" magyarázat, már nem emlékszem rá, kitől hallottam vagy tanultam :)

2009. aug. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
hát..mindenesetre én egyszer matekóra után megmagyaráztam a tanárnak hogy a nulla nulla..nincs párja.xD
2009. aug. 19. 00:36
 7/8 anonim ***** válasza:

A matekben sok olyan szabaly van, ami a valosagban gyakorlatilag nincs. Maga a matek is olyan vilagrol szol, ami nem is letezik, csak vaegy pihent agyunak a fejében, hogy mi kelljen kinlodjunk vele. A suliban is csak az a celja, hogy az idodet vesztegesd, és ne legyen idod tenyleg ertelmes dolgokat tanulni.


Az egy dolog, ha komolyan egyetemi szinten belemerulsz, akkor van ahol hasznald, csak annyi, hogy azt 500 emberbol 1 fogja csinalni.


Amugy jol tetted, h megmagyaraztad. Ezutan is tedd azt!!! :) Buszke vagyok rád!

2010. júl. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Srapnel ***** válasza:

"A suliban is csak az a celja, hogy az idodet vesztegesd, és ne legyen idod tenyleg ertelmes dolgokat tanulni."


Majd aztán így keletkeznek a bedőlt devizahitelesek, a szerencsejáték-függők, az MLM miatt vesztők és a többiek. Ha emellé még a fizikához is hülye valaki, akkor jön egy még nagyobb csoport: az egyéb áltudományok és álorvoslás áldozatai.


A matematika az egyetlen tárgy az irodalom mellett, amit általános iskola minden évében tanítanak (legalább is az én koromban így volt). Nem véletlen!

2013. febr. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!