Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » A szegedi Tömörkény vagy a...

A szegedi Tömörkény vagy a Deák a jobb iskola?

Figyelt kérdés
Nem tudom eldönteni, hogy melyiket válasszam. Milyen a hangulat, mik a követelmények?

2012. dec. 4. 22:20
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
65%
a Deák jó suli, nem fogod megbánni ;D a hangulat remek (most is volt mikulás :'), van karácsonyfánk és a gólya"hét" is szuper volt), és a követelmények is normálisak, remek tanárok vannak és a rajz és énekórákat is bírni lehet :D
2012. dec. 8. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
És a Tömörkény milyen?
2012. dec. 9. 18:53
 3/15 anonim ***** válasza:

aA Tömörkény legnagyobb hátránya számomra hogy túl komolyan veszi a művészeti tantágyakat - rajz és ének. Ezekből is keményenn kell tanulni, felelni, dogát írni. A Deákba ilyen nincs, éneken csak rendesen kell vezetni a füzetet órán és ötös leszel.

Továbbá Deákba több rendezvény és program van, méghozzá elég jók, nem aludtam be eddig egyiken sem (megemlékezéseken sem,;pedig általánosba szokásom volt :D)

Maga a suli épülete... hát a tömörkény elég barátságtalan, hosszú, nem túl tágas folyosók... de viszont nagyon szép nem rég lett felújítva. A deák pedig... van egy nagy aula, büfé ami még egy tágas tér... meg a folyosók struktúrája is jobb.

De ez mind csak az én véleményem :)


ELSŐ! melyik osztályba jársz? :D

2012. dec. 12. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Igazából a Tömörkény jobban tetszett, mint a Deák, de így a válaszokat olvasva teljesen elbizonytalanodtam. :(
2012. dec. 13. 19:42
 5/15 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Szerintem ne az itt kapott válaszok alapján dönts. Ez a saját döntésed. Anno én is tettem fel ide a GYIK-ra ilyen kérdéseket, de ezeket csak segítségül használtam, nem ez befolyásolta a végső döntést.

2012. dec. 13. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

humános vagyok :)

Én is azon a véleményen vagyok, hogy ne a válaszok alapján dönts. Ha lesz szóbelid az is sokat segíthet a választásban. Például én is sokat vacilláltam ezzel, hogy Deák vagy Tömörkény. Végül amikor a Tömörkényben a szóbelin az előttem lévő lány szinte sírva ment ki, akkor döntöttem a Deák mellett teljesen. Hisz jó légkörben még fagyoskodni is élvezet :)

2012. dec. 14. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim válasza:
Szerintem se a válaszok alapján dönts. Ha a Tömörkény jobban tetszik, akkor azt válaszd. ;)
2012. dec. 15. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, nem azok alapján akartam dönteni, de sokat számít, hogy mit gondolnak olyanok, akik esetleg jobban ismerik az iskolákat.
2012. dec. 15. 11:59
 9/15 anonim ***** válasza:

Tömörkény. :D

Ez egy határozottan művészeti iskola, erről híres. Az iparművészeti tagozatra járó diákoknak annyival nehezebb, hogy ők "két iskolát" járnak, a szakközepet és a gimit egyaránt /több órájuk is van, akit ez érdekel (kifejezetten az IPM évfolyam), írjon, erről tudok infót, sokat :)/

A tanárok jók, nagyon jók. Az egésznek a rendszere tetszetős, a hangulata szintén jó, kellemes.

Nem olyan nehéz bejutni, bent maradni nehezebb.

A Tömörkény épülete is szép, ezzel szemben én olyanokat hallottam (tehát egyáltalán nem vagyok biztos benne!!), hogy a Deák belülről viszont nem az, sőt.

Egyébiránt a Tömörkényes tanárok sokat követelnek, rendesen ott kell lenni az órán, oda kell figyelni, becsületesen kell dolgozni órán, órán kívül.

Van egy kémia-biosz tanár, akinél könnyű jó tanulónak lenni, csak úgy osztogatja az ötösöket órai munkára, és a dolgozatai is könnyűek. :D Viszont van egy magyar tanár, aki kész katasztrófa.

A Deákról hallottam még, hogy az is elég kemény tud lenni, oda talán nehezebb bejutni, a tanárokról (három különböző osztályon keresztül) sem hallottam túl sok jót, sőt, pletyka is kering/keringett.

De én elfogult vagyok a Tömörkénnyel szemben. :D :D

Imádok oda járni. Ja, és gyönyörű tud lenni a kilátás a Tiszára.

2013. jan. 24. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Utolsó!

Helyesbítek: amíg csak külsősként hallasz a Deák kinézetéről, ne ítélj róla :) A Deák jóval régebben lett felújítva (ha egyáltalán fel lett o.O) mint a Tömörkény, ami pedig 1-2 éve. Nekem semmi bajom a Deák kinézetével. A Tömörkény "van ezer folyosó oszt' kész" rendszere viszont nekem nem tetszik (voltam már többször is Tömörkénybe), a Deákba jóval több szabad terület van, és igen egyéni az épület elrendezése is. A Tömörkénynél - számomra - elég rossz pont, hogy az iskola legnagyobb helye, terme, az a tesiterem (ebben nem vagyok biztos, viszont itt volt a nyílt nap anno) míg a Deákban mind az 1000-1200 diák és alkalmazott elfér az összenyitható színházteremben és aulában.

A tanárok pedig... hát igen. Szerencse kell, hogy jót fogj ki belőlük. Én jó tanuló vagyok, egyik tanárral sincs nézeteltérésem, viszont van 1-2 igencsak unszimpatikus. Stílusra, legalábbis, tanítani minden tanár jól tanít.

2013. jan. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!