Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Nem sikerült túl jól a félévem...

Nem sikerült túl jól a félévem, (egyetem) passziváltathatom magam mielőtt baj lesz belőle?

Figyelt kérdés

Elég laza egyetemre járok, így talán megengedik, de ha a következő félévre is passzív leszek, nem fogom megkapni sem a szociális támogatást, sem a diákhitelt, így ha van rá lehetőség felvennék pár tárgyat, vagy mindenképp úszott egy évem?


úgy érzem két lehetőségem van


ha, mivel kb 2 kreditem lesz a félévben (pedig 70% energia benne van az összes tárgyamban, de már nem tudom elvégezni)


szóval mivel 2 kreditem lesz, vagy most tesznek át automatikusan költségtérítésesre, vagy az év végén.


Vagy ha passziváltatom mindkét félévet egyenesen mehetek haza árkot ásni.


2012. dec. 5. 01:07
 1/5 A kérdező kommentje:

Nem tudom mi a fenét csináljak

0 kreditem lesz a félévben és a következő után szeretnék képzést váltani. Szóval ezen az egyetemen elengedtem a kormányt.....


A kérdés az, hogy itt tölthetem-e nyugiban a következő aktív félévemet anélkül, hogy bárki is zaklatna bármivel? Illetve az átjelentkezéshez való felkészüléshez felvehetem-e a nem egymásra épülő, illetve az első félévben elmismásolt (de a felkészüléshez fontos) tárgyaimat külön kérvénnyel?


Eredetileg ez a tervem, de nem biztos, hogy sikerülni fog.


Ha mégis sikerül szoctám és diákhitel mellett itt a vidéki kollégiumban (olcsó szállás mellett) kényelmesen felkészülhetek a képzésváltásra, ez lenne az ideális számomra.

2012. dec. 5. 01:24
 2/5 anonim ***** válasza:
38%
Decemberben már tuti nem engednek téged passzívra, hol élsz? Menjél a Mekibe hamburgert sütni!
2012. dec. 5. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
51%
ezt már biztos nem passziválhatod. ezt a kisebbségi stratégiádat szoctámról meg diákhitelről ne reklámozd :D. Szerintem csak símán rugasd ki magad, otthon ásol kicsit, kergeted a lányokat, kicsit bulizol, lehiggadsz, berúgsz, bedrogozol, anyu süt rántotthúst, kelhetsz délután, bármikor rejszolhatsz, kicsit kiélvezed a fiatalságodat, a tanulással meg ráérsz még. hova sietsz? szüleidnek tuti van nyugdíja, fizetése, kapsz belőle te is, gazdasági válság is van, nem kell a mekit és az angliai vécépucolást elsietni. ha már ennyire szereted a diákhitelt nem lesz gond azzal a költségtérítésessel...
2012. dec. 5. 03:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk annak idején csak dékáni vagy rektori engedéllyel (már nem emlékszem pontosan) lehetett passzíváltatni az aktív félévet. Szóval alapos indokkal. (Gondolom, apa, anya meghalt, ilyesmi.) Nem hiszem, hogy sokan megkapták tanulmányi okokra hivatkozva, főleg így félév vége felé.


Ha másik suliba akarsz menni, akkor hagyd a francba, majd oda úgyis felvételizni kell, vagy felvesznek valahogy, ahogy kell. Ha ugyanott akarsz maradni csak másik karon vagy szakon, szerintem ugyanúgy hagyhatod, majd átmész szeptemberben.


Sokat a tárgyakkal sem érdemes foglalkozni, sokmindent úgysem fogadnak el máshol, legtöbb helyen már az első féléves tárgyak anyagai is különböznek annyira, hogy úgysem akkreditálják. De ezt ki lehet deríteni valamennyire előre, nézd meg, hogy ahová menni akarsz milyen tárgyak vannak, mit lehet akkreditáltatni.

2012. dec. 5. 05:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Már nem lehet passziváltatni. Az októberi statisztikában le lettél jelentve, állam bácsi fizetett utánad, diákigazolványt felvetted satöbbi. Ha elszúrtad afélévedet, így jártál, elvesztegettél egy államilag finanszírozott félévet.

De a félév végén nem kerülsz át költségtérítésesre, mert csak júniusban van átsorolás. Akkor azonban gyakorlatilag biztos, hogy áttesznek, ha 2 kreditet bírsz összehozni.


Átjelentkezésre meg ne hazardírozzál, mert ha semmit sem csináltála mostani képzéseden, akkor nem lesz egyik egyetem sem olyan hülye, hogy átvegyen téged. Jelentkezz rendesen a felvin keresztül és bekerülhetsz másik szakra, amit el akarsz végezni.

2012. dec. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!