Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a leghatekonyabb...

Melyik a leghatekonyabb tanulasi modszer? Hogyan osszam be a tananyagot?

Figyelt kérdés
egyetemista vagyok ,es nem tudok kifejleszteni magamnak egy tanulasi modszert...leirnatok ti hogy tanultok.sok anyagrol van szo ,es keves idom is van..
2009. aug. 20. 19:05
 1/3 anonim ***** válasza:
46%
Akkor talán fejezd be a gépezést, és láss neki. Tuti módszer.
2009. aug. 20. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én is egyetemista vagyok, szorgalmasnak nem mondanám magam, ezért nekem is nehézséget okoz. Már előadáson megpróbálok figyelni, hogy már ott is ragadjon rám vmi, de legalábbis képben legyek. Tudom, hogy más azt csinálja, hogy napokig non-stop tanulja, nekem az nem megy. Az első, hogy meglegyen az oda tartozó anyagod. Én kb 1 hétre beosztom, vagy ha sok a tétel akkor úgy, h naponta minél kevesebb tételt kelljen megtanulnom. A legkönnyebbekkel kezdem, akkor az ad egy kis sikerélményt. A legjobb, ha hagysz a végére 1 napot átismételni. Olvasgasd neten is nézz utána, próbáld emészteni. Próbáld megérteni. Ne ijedj meg, az a cél, hogy fokoztatosan megtanuld, nem hogy egyszerre az egészet. Amúgy nekem a leghatékonyabb, ha leírom nekem érthetően vázlatba, csak az baromi sok idő,szóval azt jóval előtte, vagy szorgalmi időszakban már el kell kezdeni. Nem tudom nektek hogy vannak a vizsgák. Ha biztosra akarsz menni, és decemberben lesznek, akkor már most dolgozd ki, addig is tanulsz, és vizsgaidőszak elejére már meglesz az anyagod. Ha jól tudsz kidolgozni vagy vázlatot írni, akkor használd a sajátod, ha nem, akkor másét használd. Ha kérdésed van még írj. Melyik suliba jársz amúgy?
2009. okt. 4. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én elolvasom párszor,aláhúzom a lényeget, jegyzeteket készítek, elismétlem magamban többször, általában szoktak menni a vizsgáim!
2009. nov. 27. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!