Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Melyik a jobb? Magyar szak...

Melyik a jobb? Magyar szak vagy informatikus könyvtáros szak?

Figyelt kérdés

Szerintetek melyiket válasszam?

Köszi!!


2009. aug. 22. 08:27
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem egyiket se: mindkettőből túlkképzés van, nem fogsz vele állást találni. Inkább menj mérnöknek, orvosnak, vagy tanulj valami használható szakmát! Ha bölcsészkarra mész, a nyelvi szakokon kívül nem számíthatsz piacképes diplomára, már most elkönyvelheted, hogy a szakmádban nem kapsz majd állást.
2009. aug. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
88%

Szerintem sem válaszd egyiket sem! Nézd meg az álláskereső portálokat! Mely szakmák azok, amikre a legnagyobb a kereslet? Na én a helyedben azok közül választanék,amíg nem késő! Ebben a gazdasági válságban meg mindig reálisan kell gondolkodni.

Amiben látok reményt:

-pénzügy-számvitel

-nemzetközi gazdálkodás->logisztika

-emberi erőforrások->munkaügy

-gyógypedagógus (minden iskolában kötelezővé fogják tenni alkalmazásukat plusz ott van a rengeteg kisegítő iskola meg a beteg gyerekekkel foglalkozó intézmények)->jelenleg állást keresek én is és gyógypedagógus álláshirdetést rengeteget láttam)

-mérnök szakok (de itt is gondold meg milyen mérnökszakra, m. a környezetmérnöknek, agrármérnöknek meg erdőmérnöknek nem érdemes menni->inkább sztem: villamosmérnök,gépészmérnök)

-orvos

-gyógyszerész


Próbáld kerülni az ilyen alibi szakokat, m. pl. szabad bölcsészet,intézményi kommunikátor, andragógia, magyar szak, komm.és médiatud-> nincs jövője ezeknek a szakoknak. Nem akarom leszólni meg azt se mondom h hülyeségeket tanulnak, de nincs helyük sajnos a munkaerő-piacon jelenleg. És azért az ilyen szakokra az államis féléveket elpazarolni sem érdemes. Az info-könyvtáros szakkal is az a bajom, h a könyvtárakban kihalási alapon működik a felvétel, egyszerűen nem tudsz mit kezdeni vele pláne a mai világban, amikor BME körny.mérnökként végzett ismerősöm féléve nem talál munkát vagy a mérnök informatikus ismerősöm, aki 8-9 hónapig nem talált.Mindketten pályakezdők és vidékiek (keleti országrész). De nagyon sok ilyen pl-t tudnék felhozni.

2009. aug. 22. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
85%
ja és kifelejtettem az előző felsorolásból, h a természettudományos szakokon végzett emberkékre is rendkívül nagy a kereslet!!
2009. aug. 22. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Ez elkeserítő.:( Mit tehetnék, mint humán beállítottságú? :( Én ilyeneket, amiket írtatok, nem tudok megtanulni..:(
2009. aug. 22. 14:29
 5/18 anonim ***** válasza:
96%

Második hozzászóló vagyok. Ha mennek a nyelvek, akkor nyelvszakra menj!!Jól fogsz járni vele!De ha esetleg mégis BTK-s szakra adnád a fejed, m. a magyar vagy az infó könyvtáros legalább 2 nyelven nagyon nagy szükség lenne megtanulnod, mert ha nyelveket tudsz, akkor az nagyot lendít a munkaerő-piaci értékeden. Én mostanság voltam pár interjún->nem érdekelte a diplomám őket elsősorban arra voltak kíváncsiak h beszélek, hogy fejezem ki magam, hogy nézek ki és a nyelvtudásomra!! plusz a szakmai tapasztalat, ami mérvadó.Ja és h mikor szeretnék gyereket és van-e komoly kapcsolatom:S Sajnos ilyen világot élünk!

Amúgy most végeztem nemzetközi kapcsolatok szakon júliusban.Azóta munkát keresek abszolút pályakezdőként és nem a fővárosban. Mellette Pénzügy-számvitelt tanulok levelezőn másodéves vagyok. Nagyon nem könnyű.Pályakezdők amúgyis hátrányban vannak, vidéki vok, válság van és októberre jósolják az újabb elbocsátási hullámot. Nagyon meg kell gondolni mit tanul az ember.

Ha tényleg úgy látod, h a közgazdaságtan vagy a mérnökség nem a Te világod, akkor mindenképp tanulj nyelveket. Persze mindig vannak kivételek,lehet Te is közéjük fogsz tartozni pl. egyik ismim info könyvtárosként egy nk-i cégnél el tudott helyezkedni HR osztályon. Manapság nagyon olyan világot élünk, h az emberek olyan munkakörben helyezkednek el, aminek köze nincs a végzettségéhez. Ugye a kapcsolatok, ismertség stb..

Muszáj figyelembe venni a jelenlegi munkaerő-piaci igényeket. Pl. az én városomban a munkaügyi kp. azt tanácsolta az andragógián végzett emberkéknek, h képezzék át magukat plusz nyelvtanfolyamot indítottak számukra. Csak ezért mondom, h nehogy 3 év múlva a magyar szakkal ide juss. Nem lehet tudni, h a válság után a fellendülés hogyan alakítja a munkaerő-piacot.

2009. aug. 22. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm, Te nagyon hasznos válaszokat adsz! :)

Nem tudom, talán a könnyűipari mérnöki szak az, ami bejönne.. De ahhoz nincs meg az érettségi tárgyam, nem olyanból érettségiztem, ami ahhoz kell. Nem tudom mi lesz... Mondjuk még van időm eldönteni, de már nem olyan sok. :D

2009. aug. 22. 17:06
 7/18 anonim ***** válasza:
94%
Jaj akkor nagyon örülök, h segíthettem! A könnyűipari mérnöki igazán jó választás, szuper!:)
2009. aug. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Ki pontozza le a válaszokat? :S
2009. aug. 22. 19:38
 9/18 A kérdező kommentje:
most nézem, van olyan is a BMF-en, hogy könnyűipari mérnökasszisztens. Nem tudom, talán az valamivel könnyebb lehet. Mondjuk az csak, felsőfokú szakképzés, de oda bármilyen érettségi tárggyal lehet jelentkezni. Szted?
2009. aug. 22. 20:47
 10/18 anonim ***** válasza:
94%

Igen látom, h nagyon lepontozta valaki a válaszokat és az első válaszadó véleménye eltűnt. Jó hát gondolom, h magyar vagy andragógia szakosak most kiakadtak, amit írtam, de ez a magyar valóság sajnos. Senki nem tehet erről,de abba csak egyet kellene érteni,h a kormány büfé szakok (amire sajnos nincs kereslet) és a nem rendesen kidolgozott tantervű master szakok tömeges létrehozására költ ahelyett h abból a pénzből munkahelyeket teremtene. Ehelyett mit csinál: létrehozzák a sok szakot, aminek semmi értelme, h 3 évre bedugják a gyereket érettségi után vhova, addig sem zavar senkit a munkaerő-piacon. A masterok is ezért vannak, h még két évig ne jelentsen problémát a diplomás gyerek. Jó itt sem minden master rossz, vannak nagyon jól kidolgozott tantervűek, de sajnos többségük nem. Csak ezzel azt érik el, h 25-26 évesen kikerül a fiatal a munkaerő-piacra nulla szakmai tapasztalattal.


Na elkalandoztam megint:), de a jelenlegi helyzet nagyon felháborít.

Szerintem a könnyűipari mérnökasszisztens jó lesz, m ad egy erős alapot, majd a könnyűipari mérnök szakhoz. Megismered az alap tantárgyakat, az egésznek az alapját és akkor már biztosabb leszel sztem abban, h tényleg könnyűipari mérnök vonalon akarsz továbbtanulni. Nagyon jó alapozás lenne ez a felsőfokú szakképz., sztem mindenképpen utána folytasd a könnyűipari mérnöki szakot, magában nem lesz elég a felsőf.szakképz., de sztem egy nagyon erős alapot ad. Sok tárgyat be is tudsz majd könnyűipari mérnökin majd számíttatni!De még a felvi.hun a fórumokban még nézegesd meg mik a vélemények erről a felsőfokú szakképzésről!

2009. aug. 23. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!