Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Laptop miért szükséges egyetemre?

Laptop miért szükséges egyetemre?

Figyelt kérdés
Minden egyetemistának laptopja van, de miért jó az? Használatos egyetemen, vagy miért? Ugyanez nem helyettesíthető akár egy tablettel is ?-ha valami anyagot el kell olvasni vagy ilyesmi- Persze olyanra gondolok aki nem valami informatika szakon van, hanem pl.orvosi. Info-szakon esetleg még kell is, mert na... de orvostan hallgatok mire használják?
2012. dec. 15. 09:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
78%

Egyáltalán nem igaz, hogy mindenkinek van, nekem sem volt, és nagyon jól megvoltam.

Amúgy meg persze, hogy helyettesíthető, azt viszel, amit akarsz, senkit nem érdekel, hogy ki mit csinál.

Én rendesen füzetbe jegyzeteltem. :)

2012. dec. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Silber ***** válasza:
90%

Vannak olyan szakok (például a bölcsész szakok), ahol lehet egyből laptopra jegyzetelni, mert gyakorlatilag csak szövegekkel foglalkoznak. Az elektronikus jegyzet sokkal áttekinthetőbb, szerkeszthetőbb, könnyebben sokszorosítható, és nem kell külön magaddal cipelned sok-sok nehéz papírt.

Más szakoknál (például mérnökieknél) a szövegek mellett sok képlet felírása, ábra felvázolása miatt nem kifizetődő a laptopba jegyzetelés, mert a rajz nagyon sok időt elvenne és elvesztené a fonalat.

Ezen kívül manapság már minden egyetem és főiskola egy tanulmányi rendszerrel működik, amelyet számítógéppel lehet elérni interneten keresztül. Itt történik a tárgyak, vizsgák felvétele, üzenetküldés a tanárok részéről, és szinte minden adminisztrációs feladat. Ezért szükséges számítógép, hogy az ember ezt is kezelni tudja. Nem mellesleg a beadandókat manapság már számítógéppel kell készíteni, egy diagramot az excel másodpercek alatt megrajzol, amely szabadkézzel legalább fél órás meló lenne. Nagyon megkönnyíti ezek elkészítését. Ezzel tisztáztuk, miért szükséges a számítógép. Mivel sok hallgató sok különálló helyen hallgatja az óráit, valamit sokat is utaznak (például kollégiumból haza és vissza), így a jegyzeteiket és feladataikat is magukkal kell hordozniuk. Erre pedig a leginkább kézenfekvő egy laptop használata.

A tabletek pedig nagyon újkeletűek. Elvileg tudnak mindent amit egy laptop, így simán helyettesítheti. De a gépelés szerintem elég kényelmetlen lehet rajta.

2012. dec. 15. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
87%

Miért kellene éppen laptop? Nem értem honnan veszi mindenki ezt a baromságot.

Nem feltétlen laptop kell, nem azon van a hangsúly. Jól jön, ha van egy géped (legyen az sima asztali gép, laptop, netbook vagy akármi), mert egyrészt a neten keresztül kell vizsgákra jelentkezni, a kurzusokat felvenni, minden infót a neten találsz meg, emellett netről tudod leszedni a kiadott anyagokat, és a gépen kell megírni a különböző beadandókat. Ez nem gimi, hogy kézzel irkálj, mindenhol nyomtatott formában kell beadni a beadandót.


Nyilván ezeket meg lehet oldani akár egy könyvtárban is, míg számítógép sem kell hozzá, csak célszerű.


É azért részesítik előnyben a laptopot az asztali géppel szemben, mert hordozható. Szerintem nem sok ember van, aki a suliban gépen jegyzetel (én még egyetlen egy ilyen embert sem láttam), viszont sokan kolisok/albérletesek, hétvégente hazajárnak, és nem biztos, hogy minden tartózkodási helyükön vagy egy gép. Erre jó a laptop.

De nekem spec. netbookom van, mert sokkal kisebb, könnyebb cipelgetni.


A tablet szerintem nem a legjobb, mert azon pl. egy beadandót nem igen tudsz kényelmesen megírni.

2012. dec. 15. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%

Egyetértek az előttem szólóakkal.

Én fizikát tanulok, a képeltek miatt esélyem sem lenne laptopra jegyzetelni. De nem is jellemző nálunk. Van egy két embernek, ami egyébként nem rossz, de nekem nincs, megvagyok nélküle. Van egy kifejezetten olcsó okostelefonom, azon meg tudom nézni, amit akarok. Itthon meg van számítógép.

2012. dec. 15. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Gyógyszerészetin szerintetek elengedhető a laptop, nem?

Az van, hogy ajándékba fogok kapni egy tabletet. Itthon már van egy laptop, 5 éves lassan és mivel utaznom kell ezért nem is a legkényelmesebb még + 1 táska. Minimálisan nekem csak netezésre és kapcsolatfentartásra -skype- lenne szükséges egy kis kütyü. Nem akarom mondani az ajándékozónak, hogy vegyen inkább egy drágább netbook-ot vagy notebookot vagy bármit is. Gyógyszerészeti mellett szerintem amúgysem lesz idő játszani meg hasonlók(nem is szoktam), tehát csak erre lenne szükségem. Ezen a szakon szoktak dolgozatokat kérni?

2012. dec. 15. 13:55
 6/11 anonim ***** válasza:
23%
dehogy kell laptop. aki suliba is azzal kár, azt alapból kockának nézik. max a koleszba kell, hogy kapcsolatot tudj tartani az otthoniakkal.
2012. dec. 15. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Már nem azért, de egy netbook kb. 70 ezer forint, és az egy normális Asus, nem vmi kaki.

Egy tablet mennyi? Szerintem jóval drágább.

2012. dec. 15. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
82%
Nem néz senki kockának, ha laptoppal mész. Igaz az, amit az első válaszoló írt, senki nem foglalkozik azzal, hogy a másik mit csinál. Annak jó laptopot használni jegyzeteléshez, aki nem tud gyorsan és olvashatóan írni.. és ha amúgy is van otthon laptopod, akkor miért ne használnád ki az elsődleges funkcióját, hogy mobil?
2012. dec. 16. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Igen, csak már írtóra lassú és megviselte az idő is, ezért gondoltam, hogy ezt anyuéknak hagyom itthon, nekem majd ott elég lesz a tablet is.
2012. dec. 16. 12:39
 10/11 anonim ***** válasza:
83%
:) hát figyelj, ezt Te döntsd el, van sok előnye annak, ha tudsz vinni magaddal egyetemre laptopot, de ha nem, akkor is lehet boldogulni, ahogy középiskolában is :)
2012. dec. 16. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!