Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mi a valós helyzet az egyetemi...

Mi a valós helyzet az egyetemisták/főiskolások nyelvtudásával?

Figyelt kérdés

A sajtóban megjelenő információk eléggé ellentmondásosak.

Egyik oldalról azt hallani, hogy sokan nem képesek középfokú nyelvvizsgát tenni, ezért nem kaphatják meg a diplomájukat. Ha jól tudom néhány helyen moratóriumot is hirdettek.

A napokban azzal fenyegetőztek a diákok képviselői, hogy kimennek külföldre tanulni a hallgatók. Szerintem a egy külföldi egyetem elvégzéséhez elég magas szintű nyelvtudás szükséges.

Mi a valós helyzet ? A magyar egyetemi hallgatók milyen százaléka lenne képes beülni egy német vagy angol egyetemre és ott az adott nyelven megfelelően teljesíteni.

A másik kérdés. Hiányos nyelvtudással hogyan lehet képes egy hallgató nyomon követni a legfrissebb tudományos eseményeket. Megvárja míg lefordítják ?


2012. dec. 21. 23:35
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
34%

Az egyetemisták 60%-a középfokon sem beszél angolul (vagy más nyelven). Kb. 35%-ra tenném azok számát, akik közép- vagy felsőfokon beszélnek egy idegen nyelvet, 5% pedig képes lenne felsőfokú tanulmányokat folytatni egy idegen országban. De lehet, hogy az utolsó ponttal még túlzok is.

A helyzet összefoglalása röviden: siralmas.

2012. dec. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Most, hogy őszinte legyek én nem lennék képes német egyetemre járni.

Soha nem szeretem a nyelveket, soha nem volt egy normális tanárom se.

"hallgató nyomon követni a legfrissebb tudományos eseményeket."

Kettő nem függ össze, olvasni tudok csak beszélni, gondolkodni nehezebb németül mint magyarul. Egyébként milyen kutatásokat olvassak, nem orvosnak tanulok.

2012. dec. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:

Na, azért ennél jelentősen több lenne erre képes.

Nem ennyire rossz a helyzet, bár valóban sokan azért nem kapnak diplomát, mert nincs meg a nyelvvizsga, de a legtöbb esetben ez nem amiatt van, mert nem képesek, hanem azért, mert nincs idejük/kedvük.

Egyik ismerősöm most végzett és nem kapott diplomát, mert az utolsó pillanatra hagyta a nyelvvizsgát és az egyik része nem sikerült neki jól. (Turizmuson végzett, oda nekik 2 nyelvvizsga kell. Az egyik megvan, a másik viszont csak 1 hónap múlva lesz meg emiatt.)


Az angol pedig manapság egy olyan nyelv, hogy aki soha egy szót nem is tanul, de van számítógépe és ezt aktívan használja egy alapfokú nyelvtudásra akkor is szert tesz lassan. Ez egy nyelvvizsgára még nem elég, de alapnak jó.

2012. dec. 22. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Hát, lehet csak én jártam túl jó gimibe évekkel ezelőtt, de már ott alapvető volt a két középfok C mire érettségire került sor...

Ez az egész fenyegetőzés meg tiltakozás szerintem erősen kezd a nevetséges felé hajlani.

2012. dec. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
15%

Agent K: igen, te jártál vmi nagyon elit iskolába akkor.. De egy ilyen kérdésnél jó lenne, ha leereszkednél a földre, mert az, hogy van az egész országban max 2-3 suli, ahol ilyen a színvonal, attól még az átlag szinten közel nem ez a helyzet..


Amúgy ilyen a helyzet:

[link]

2012. dec. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
nem hiszem, hogy 2-3 ilyen iskola van csak az országban, tény, hogy nem sok, de ennél azért több. Ahova én jártam ott is a 2 közép vagy 1 felsőfok volt az alap a gimnáziumi részen
2012. dec. 22. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Nálunk csak az első nyelvből volt "kötelező" nyelvvizsgát csinálni, ezt mindenki meg is tette, sokan a másodikból is mentek.
2012. dec. 22. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
nálunk 6osztályos gimiben sokan már 8. osztályban letették a középfokot, érettségikor pedig vagy felsőfokot, vagy 2. nyelvből középfokot. átlag gimi.
2012. dec. 22. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
minek az idegnen nyelv,ha úgyse mehetünk ki dolgozni?10 év alatt meg felejtős a nyelv aktív használat nélkül.egyébként ha beülnék egy oszták,svájci,nemét egyetem vagy fősuli előadására nem érteném meg hogy mit is gagyog a tanár ottan.még a magnót se fogtam fel,nemhogy aztat.
2012. dec. 22. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Én alapból középfokú nyelvvizsgához kötném a felsőoktatásba való jelentkezést.

Egyébként tényleg nem túl rózsás a helyzet és ehhez még az is társul, hogy van pár nyelviskola, ahol a tanfolyamuk elvégzése után elég 'könnyen' nyelvvizsgabizonyítványt szerzel.

2012. dec. 22. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!