Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Normális, hogy kiborít a...

Normális, hogy kiborít a vizsgaidőszak?

Figyelt kérdés

Most kezdtem az egyetemet, és nagyon kiborít ez a vizsgaidőszak dolog. Már decemberben is lett volna vizsgám, de eltoltam, mert nem mertem elmenni rá, nem volt elég 5 nap tanulás, egyszerűen úgy éreztem, hogy nem tudok semmit. És még csomó ilyen van, 5 tárgyból kell mennem, és fogalmam sincs, hogy hogyan fogom összehozni, annyira rengeteg anyag van mindből. Nem tudtam, hogy erre vállalkozom. Minél többet tanulok, annál jobban félek, és úgy érzem, nem fogok átmenni semmiből.

Normális, hogy így érzek, vagy nem nekem való az egyetem? :(



2012. dec. 22. 19:13
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
83%
Tanulj sokat, aztán következő félévkor évközbe is tanulj.
2012. dec. 22. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
83%

Nem 5 napot kellett volna készülni, hanem félév közben is, akkor most lenne önbizalmad elmenni a vizsgára.

Én tanultam, lazán bementem hétfőn meg szerdán is, már most egész nap a januárira készülök.

Így nem lehet baj.

Neked is ezt ajánlom!

Sok sikert!

2012. dec. 22. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
79%

"Nem 5 napot kellett volna készülni, hanem félév közben is" - tökéletesen egyetértek.

Nyugi. Készülj fel mindig, és nem lesz baj, feltéve, ha tényleg el akarod végezni.

2012. dec. 22. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:

Persze, hogy el akarom végezni, ez nem kérdés! Azért vagyok ilyen ideges, mert nagyon fontos nekem ez a szak.:)


Amúgy bejártam az órákra, meg azért követtem a dolgokat szorgalmi időszakban is, de így is nagy szívás 1-2 tárgy...

2012. dec. 22. 19:37
 5/15 anonim ***** válasza:
Programozói szakon az életkedv is elmegy, enyhe álmatlanság, spontán ájulás, zavaró idegösszeomlások, teljes bizonytalanság is előfordul. Ez az egyetem, tanulj minden nap, és jó eséllyel indítasz.
2012. dec. 22. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

A legtöbb egyetemistának az első félév iszonyat, nehéz megszokni a gimi után hogy úgy a nyakunkba zúdul minden, és nincs meg az a rendszer mint középsuliba, hanem magunkra vagyunk utalva. Tanulj sokat, eleinte engem is megijesztett hogy hogy tanuljak meg 600 oldalt 5 nap alatt, aztán már belejön az ember. Ahogy telnek a félévek egyre könnyebb lesz, jobban belerázódsz. Most tanuld végig a szünetet, és máskor tanulj évközben is folyamatosan és akkor nem lesz gond.

2012. dec. 22. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Egyetemen az első alapszabály: VIZSGÁT NEM TOLOGATUNK!!!

Az sosem jó. Menj el rá. Ha sikerül, akkor örülhetsz, ha meg nem, legalább tudd, hogy mire számíts és mennyi hiányzik.

2012. dec. 23. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok. Nekem is ez az első évem és már azt se tudom, hogy hol vagyok. Minden előadáson benn voltam, de mivel egyszerre két szakot csinálok, ezért mindig későn értem haza, szóval alig tanultam. Most meg... Már a sírógörcs kerülget sokszor. Ja és hiába ülök le tanulni semmi se marad meg...
2012. dec. 23. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

Én is hiszek abban, hogy vizsgát tologatni nem jó! Ha csak nem rémesen híres a tanár arról, hogyha egyszer megbuktat, akkor annak a félévednek már annyi...

Egyébként én többnyire igyekszem képben maradni félév alatt is, nekem inkább az a nehéz, hogy mérnöki szak lévén a szorgalmi időszak számolással, évközikkel megy el, míg vizsgázni töménytelen mennyiségű hablatyból kell többnyire. (A tanult számítások elméleti háttere pl.) Én ettől szoktam idegbajt kapni és jelentem, sosem lesz ez jobb, csak hozzászoksz a "segg_eléshez". :)

Ez már az 5. vizsgaidőszakom és ugyanúgy elindultam decemberben egy vizsgára. Másfél napot tanultam rá, de azt non stop, úgy nagyjából a megragadt tételek száma hajazott a nullára, sebaj, vizsgát nem tologatunk. Csontnélkül sikerült, ott helyben, kényszerhelyzetben az ember kénytelen olyan tudást előrángatni, ami talán soha nem is volt... :)

Egyébként az egyetemhez amellett, hogy se*gggg kell sok g-vel, na meg ész, nemárt némi önbizalom és kiállás is, mert sok tanár arra megy ám rá, hogy ki miben gyenge. Van egy tanárom, imádom, de ha nem állnék olykor a sarkamra, amikor belekérdez a dolgokba, akkor gyanús, hogy csúsztam volna már egy-két félévet. Aki csúszik ennél a tanárnál azt hiszi bekattantam, mert én kifejezetten bírom, ámde hiába mondom, hogy önbizalmat és dumát vár, épkézláb érveket, aki nyusziként megy be hozzá, az úgy is megy ki... Erre szokás nálunk azt mondani, hogy aki erre a pályára készül, annak legyen pofája kinyitni a száját! Nos nem tudom te minek készülsz, de azt hiszem neked is szükséged lesz egy kicsit vastagabb bőrre a képeden, hogy kicsit könnyebben vedd az akadályokat!

A javaslatom az, hogy állj a sarkadra és bízz magadban! Készülj tisztességesen a vizsgákra és ne tologasd őket, mert a végére összetorlódnak és borítékolod magadnak a bukásokat sorra!!!

Elmész, ha sikerül juhhéé, ha nem, akkor nem, ez van, legalább tudod, hogy legközelebb mire kell számítanod!


Ezen felül, ha még nem tetted volna meg, akkor keress felsőbbéveseket, akik tudnak némi hasznos tanáccsal szolgálni arra vonatkozóan, hogy mi az adott tanár heppje!

2012. dec. 23. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kedves kérdező! Ne aggódj semmin, tanulj nyugodtan napról napra és meglátod könnyebb lesz.:) Hova jársz és milyen szakra amúgy?:)
2012. dec. 25. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!