Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Hogy működik a diploma megszer...

Hogy működik a diploma megszerzése?

Figyelt kérdés

Kicsit hülye kérdés, de valaki le tudná irni, hogy kapom végül is kézhez a diplomát? Most kezdtem az egyetemet, de nem igazán tiszta a menete.

Annyi világos eddig, hogy a tárgyakból meg kell szerezni 180 kreditet, és vannak kötelező tárgyak, illetve töltelék tárgyak és ezekből kell összesen meglennie. Le tudná valaki vezetni lépésről lépésre, hogy megy a dolog, mi történik ha megcsináltam az összes tárgyat?



2012. dec. 25. 18:19
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Lényegében ugyan úgy mint érettségi.

Minden félévkor sikeresen megcsodálod a tantárgyakat plusz a tesit, utolsó évre megvan a nyelvvizsgád. Plusz utolsó évben írsz egy szakdogát is és záróvizsgázol.

2012. dec. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ETR/Neptunban részletesen fel van sorolva, hogy milyen kódú, milyen típusú tárgyakból hány kredit kell, ebben tehát van egy kis szabadságod. Plusz a kötelezőek, amikből nem lehet válogatni. Ezek elvileg kiadják a 180-at. Általában alapképzésen kötelező két félév tesi, ezért nem jár kredit, de kell. Plusz bemutatott nyelvvizsga, záróvizsga, megvédett szakdolgozat.
2012. dec. 25. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

igen, engem ez az utóbbi része érdekelne. Tehát hogy működik ez a szakdolgozat és záróvizsga (ez ugyanaz mint az államvizsga) dolog?

A szakdolgozat az ha jól sejtem egy sima dolgozat, vagy beadandó, csak van egy bizonyos elvárás hogy nézzen ki külalakilag meg a stilusra igaz?

A záróvizsga az mit takar?

2012. dec. 25. 20:09
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szakdolgozat: Választasz egy szakdolgozat konzulens tanárt, egy témát és írsz egy 40-60 oldalas "dolgozatot" a saját szavaiddal, plusz hivatkozásokkal amit idézel.

Itt van példának egy.

[link]

A záróvizsga pedig olyan mint az érettségi, csak komolyabban. A szakdolgozatot is meg kell védened. Az pedig az, hogy elmondod miért ezt a témát választottad, meg ilyesmi+ kérédsekre válaszolsz.

2012. dec. 25. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
A záróvizsgán az összes kötelező tárgyadból van egy tétel. Ez szóbeli vizsga, húzol egy tételt, kidolgozod (mondjuk két óra) és előadod, aztán belekérdeznek, általában az összefüggésekre kíváncsiak a legjobban. Vannak olyan szakok, ahol lehet minden főbb tankönyvet használni. Van ahol gyakorlati része is van, pl. orvosin, fogorvosin beteget kezelni.
2012. dec. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!