Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Milyen OKJ-s tanfolyamot...

Milyen OKJ-s tanfolyamot érdemes elvégezni?

Figyelt kérdés
Másfél évem van az egyetemből, de egyre inkább erősödik bennem az érzés, hogy a diplomámmal majd kitörölhetem. Ötvösként milyen esélyeim lennének? Esetleg más ötlet? Mindenféle kétkezi munka érdekel, amit nő is el tud végezni. Az asztalosban is benne lennék, de nem csak a környezetem, én is elég hitetlen vagyok ezzel kapcsolatban.

2012. dec. 26. 14:02
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Megkérdezhetem, hogy milyen szakon tanulsz?

Szerinted mellette is el lehet végezni az OKJ-t? Mert én is olyan szakot választottam, aminek a diplomájával kitörölhetem, és erre a megoldásra is gondoltam már.

2012. dec. 26. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Természetvédelmi mérnöknek tanulok. Mellette nem tudom, hogy tudnék tanulni, így is nehezemre esik bejárni. Valószínűleg, mert már értelmét vesztette... Ezzel az eszemmel rögtön OKJ-re mennék. Most a családom van nagyon kiakadva az egyetem téma miatt. Senki sem támogatja az ötletet, hogy ott hagyjam. "Legalább lesz diplomád." De minek... Kidobott idő volt az egész. Most valami olyasmibe szeretnék fogni, ami tényleg ér valamit.
2012. dec. 26. 14:22
 3/13 A kérdező kommentje:
Te milyen szakon tanulsz? És milyen OKJ-n gondolkozol? Külföldre költözésen nem gondolkozol?
2012. dec. 26. 14:29
 4/13 anonim ***** válasza:

Ez tényleg nem jó szak, csak LENNE jó szak, de...

Én környezetmérnökin, ez a másik fele xD

És ha OKJ-t végeznék mellett vagy utána, gőzöm sincs milyet.

2012. dec. 26. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Tehát ugyanott vagyunk :D Most magam ellen beszélek, de nem értem minek indítanak olyan szakokat (többszáz emberrel), amikkel aztán nem lehet elhelyezkedni. És hányan vannak így..? Mindenki szeretné megvalósítani az álmait, de így képtelenség. Na sebaj.
2012. dec. 26. 14:33
 6/13 anonim ***** válasza:

Ráadásul szép célú a szakom, sok elhivatott ember jön ide. Most képzeld el, környezetvédelemről tanulni, megtanulni, mi árt, mit lehet ellene tenni. Aztán utána semmit se tehetsz az ügyben, a hivatásoddá vált szakmában.


A tanárok bevallják, hogy azért indult a szak, mert a karra kevés volt a jelentkező, és legyen kit tanítani....

Hát szép.



Gondolom, mindezeket Te is elmondhatod.

2012. dec. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Minden a pénzről szól, ez is. Nem meglepő. Viszont nagyon elkeserítő.
2012. dec. 26. 14:52
 8/13 anonim ***** válasza:
Pontosan!
2012. dec. 26. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Mi a francért mentetek olyan szakra amivel kitörölhetitek? :D
2012. dec. 26. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Egy 18 éves mi a francért menjen olyan szakra, ami nem érdekli? Mindig ezt akartam csinálni, és marhára örültem, hogy van ilyen szak. Ha valaki akkoriban tanácsot adott volna, még azért is ide jelentkeztem volna. Nagyon szeretem, csak elszomorít, hogy nem ér semmit. Nem hobbiból pocsékolom az időt...
2012. dec. 26. 16:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!