Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Diplomáknál milyen "minősítése...

Diplomáknál milyen "minősítések" vannak?

Figyelt kérdés
Tudtommal a legjobb a summa cum laude, utána cum laude és rite. Melyik számít gyengének? Bár szerintem ez elég szakfüggő. pl egy gépészmérnökit vagy egy fokkal könnyebb pénzügy számvitelt nem lehet büfészaknak hívni. Míg mondjuk egy bölcsészkaron a rite rosszank számít?
2012. dec. 28. 23:05
 1/4 A kérdező kommentje:
Most nem a bölcsészeket akarom szidni, ott is adnak sok értékes diplomát, de van egy pár kevésbé hasznos szak is.:)
2012. dec. 28. 23:08
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem a rite az sehol sem jó. Függetlenül attól hogy milyen nehéz a szak. Mert mindenhol vannak jó tanulók és rossz tanulók, és a rite azt jelenti hogy te az évfolyamtársaid közül a rosszabbak között vagy. És a munkáltató is ezt fogja gondolni amikor a kezébe nyomod a diplomád.

De ez csak az én véleményem.

2012. dec. 29. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
És pontosan mit kell teljesíteni ezekhez? Átlag alapján megy vagy hogyan?
2012. dec. 29. 09:24
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Igen átlagolnak. A szigorlatok jegyeit nézik, ezen kívül beleszámít az államvizsgád és a szakdolgozatod jegye is. Meg még lehet hogy számít valami, nem vagyok még annyira képben, nekem még messze a vége.
2012. dec. 29. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!