Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az egyetemisták valóban így...

Az egyetemisták valóban így vélekednek más embertársaik iránt?

Figyelt kérdés

Amikor az egyetemi tanulók sztrájkoltak, egy egyetemista beszólása szerint (amit a tv-ben közvetítettek): -Mi nem járunk kocsmába és nem vagyunk hülyék! (Ez pedig a nem egyetemre járó emberekre értetődött). Tehát, az ő szemükben, aki nem járt egyetemre, az mind hülye.


Ezek után én is másképp vélekedek a mindig is fent hordott orrú egyetemistákra.



2013. jan. 2. 19:42
 1/10 A kérdező kommentje:
Szerintem egy, (nevezzük parasztnak) is van magához való esze. Mert van agya. Még az egyetemista szerinti "hülye" is gondolkodik.
2013. jan. 2. 19:49
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csak letagadta, amiket rájuk mondanak.
2013. jan. 2. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Az ok, hogy örülnek, hogy sok pénzt fognak keresni egyetem után. Ha, eltudnak helyezkedni. Mert az államnak is van esze, fizessen a tanuló (ami nem kevés), aztán meg munkahelye lesz az utcai sepregetés, lapátolás. Megszorítások vannak. Kell a pénz, de kevesebb megy ki az államkasszából.
2013. jan. 2. 19:54
 4/10 A kérdező kommentje:
Vagyis munkahely semmi, sőt, már ki sem mehetnek külföldre.
2013. jan. 2. 19:55
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Megnyugtathatlak, szerencsére nem mindenki.


Egyrészt ezt vágták be, mert ezzel jól lehet indulatokat kreálni, másrészt elég érdekes figura mondhatott ilyet. A nagyanyám azt szokta mondani, hogy csak az üres kalász hordja magasan a fejét - valószínűleg az illető az a kategória, aki pl. 25 évvel ezelőtt még egyetem közelébe sem engedtek volna, mert az igaz hogy a felvételi követemények elég sokat estek.


Valahogy át kell rendezni az oktatást, mert nekem is több diplomát szerzett ismerősöm dolgozik hajón, vagy babysitter nyugatabbra vagy éppen mosogat Londonban... De átgondoltan, az ország igényeinek figyelembevételével.

2013. jan. 2. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem, ezt arra értette, hogy az egyetemisták sem hülyék, hogy bevegyék és lenyeljék, amit a kormány csinál. Semmi másokra utaló nincs ebben a mondatban.
2013. jan. 2. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Értem. És mindig az egyetemistákat mutogatja a tv, és a parlamentben is ez a téma kis hányadában. Mert az egyetemistákban látják a rengeteg pénzt. Orbán is mondta, hogy mi nem nevelünk olaszországnak vagy angliának munkásokat. De viszont, ha 20 jogász, vagy 20 bíró végez, azok hol tudnak elhelyezkedni magyarországon?
2013. jan. 2. 20:06
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem az egyetemekkel van a gond...nincs munkahely, az a legfőbb probléma. Ha lenne, nyilván nem mennének külföldre.
2013. jan. 2. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Meg a fizetéssel. De külföldön is kezdenek romlani a helyzetek.
2013. jan. 2. 20:26
 10/10 anonim ***** válasza:
83%

Kedves kérdező!

Felháborodtál EGYELTEN egyetemista véleményén. Továbbá azt hitted, hogy másokat néz le, valamint hülyéz le, valamint általánosítja is ezt, miközben, mint ahogy azt előttem is írták feljebb, csak ellenezte a rájuk vonatkozó téveszmét.

Nézzük csak! Felháborodtál tehát az általánosításán. Erre te azt mondtad(írtad), hogy ezentúl akkor te is rossz szemmel nézel az egyetemistákra. Ezzel ugyan azt csináltad, mint amit TE HITTÉL, hogy a felszólaló egyetemista csinált, azaz általánosított. Sajnálom, de nekem úgy tűnik, hogy pont te vagy az, aki egy ember véleménye miatt általánosítod annak társait. :/

2013. jan. 2. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!