Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Mit tegyek mostmár? Bukni...

Mit tegyek mostmár? Bukni fogok, holott tanultam nem keveset? Egyre rosszabbak a jegyeim, pedig nem vagyok buta?

Figyelt kérdés

Családi problémák teljesen leszívtak most ősszel. 10-es vagyok egy erős gimnáziumban. Világ életemben 4-es körüli átlagom volt, és 8. óta folyamatosan romlik. Most ott tartok hogy több kettesem lesz, kettőből bukásra állok, négyesem szinte nem is lesz.

Nyelvtan heti egy óra van. Abból eddig 2 vagy 3 órát tartott meg a tanár (mindig közbejött valami,osztályfőnöki,fogorvos,vagy bármi) és így íratott témazárót, nem is volt sok anyag. 5 órán keresztül magoltam, a tz-m egyes lett. Irodalom ugyanennél a tanárnál kettes lett, pedig a 70%-át puskáztam a többi jó lett. Mindenből így vagyok. Akármennyit tanulok nem sikerül. Már gyűlölöm az iskolát, a folyamatos kudarcok miatt szinte a sírógörcs jön rám mikor elő kell vennem a tankönyveimet. Nem vagyok buta. De azok az anyagok amik ott vannak az iskolában, már egyáltalán nem érdekelnek. Egyrészt a kudarcok, családi problémák miatt, másrészt mert én az állatokat szeretem, lovagolni szeretek, a természetben szeretek lenni, mozogni szeretek, és nem ülni és tömni magamba az olyan dolgokat amik teljesen hidegen hagynak.

Nagyon feszengek a jövőm miatt, mi lesz belőlem?

Valaki tudna valamit ajánlani, vagy saját példát felhozni? Mit tegyek?

Azt nem mondom h túlzásba viszem a tanulást, van, hogy elő se veszem a könyveket, de azért ha felelés, vagy dolgozat van szoktam rá tanulni de semmit sem ér. Főleg a magolósak nem. Az értősek mennek, ha TÉNYLEG jól elmagyarázza a tanár és otthon magamtól is rá tudok jönni a dologra.

Olyan kétségbeesett vagyok! Egész nap feszengek, mi lesz, mikor a szüleim meglátják a kettes érettségimet? Apámnak 3 diplomája van, ezer végzettsége, nagyra vitte az életben, anyámnak kettő, ő is végzett főiskolát, én meg..mehetek kukásnak, meg takarítónak.. :(



2013. jan. 3. 17:45
 1/4 anonim ***** válasza:
magolva nem lehet tanulni itt van a baj. olvasd el otthon amit kell, hangosan lassan, 3-4szer majd probáld meg leirni, még ha más szavakkal is. ha megy akkor már megtanultad, ha nem akkor fogod és ujra elolvasod 3-4szer
2013. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

igaz, én egyetemre járok, de nekem is volt/van egy ilyen időszakom. igazából ez még ugye most is tart. valahogy november közepe óta alig jön össze valami. zh-kat rontottam el olyan tantárgyakból amiből előtte "erős" voltam. most a vizsgákkal is van egy ilyenem. sorba nem sikerültek december elején, vagy ha sikerült is nem úgy ahogy akartam. pedig nem volt nehéz, de valahogy elrontottam.

én arra gondoltam, hogy túlságosan összesűrítettem a dolgokat. most elég időt hagyok magamnak a vizsgák között, tanulok minden nap (8 órát), aztán majd kiderül hogy ez a módszer mennyire lesz sikeres.


de tudom milyen érzés. a kudarcok nagyon el tudják venni a kedvem nekem is. csak azt tartja a lelket bennem, hogy egy nehezebb tantárgynál sikerült a vizsga (ahol sok ember meg is bukott).

én azt mondom, hogy csinálj először egy napot hogy nem törődsz ezzel. pihend ki magad, aludj, ne foglalkozz semmivel. aztán másnap tiszta fejjel tervezd el, hogy mikorra mit kell tanulnod. oszd meg az idődet. lehetőleg úgy hogy egyszerre minél kevesebb dologgal kelljen foglalkoznod.

2013. jan. 3. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Simán átolvasni nem tudom. Elkalandoznak a gondolataim és mire a végére érek arra jövök rá hogy azt sem tudom miről olvastam. Mert egyáltalán nem sikerül. Bekezdésenként elolvasom, lényeget kiemelem, visszaismétlem.. Aztán 10 perc múlva már nem is emlékszem semmire. Ha érdekel az anyag akkor könnyen megtanulom, de olyan már nincs. Értelmetlen időpazarlásnak érzem az iskolát, annyi mindent tudnék helyette csinálni.. (és nem a gépezésre, meg ilyen időtöltésekre gondolok, hanem fejleszteni magam azokban amik érdekelnek, tovább jutni, de nem, bent rohadok az iskolában egész héten és mire hazaérek hulla vagyok)
2013. jan. 3. 18:35
 4/4 anonim ***** válasza:

Ha még érdekel a válaszom...

Szerintem a hozzáállásoddal van a baj. Én úgy szoktam elkezdeni tanulni, hogy hú milyen jó, meg okos leszek meg minden. Én se szeretek tanulni. Nekem is volt, pár hete, hogy tanultam, mégis egyesre feleltem. De valahogy muszáj megoldani. Kérd meg a szüleidet, hogy segítsenek.

2013. márc. 5. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!