Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Akkor megkérdezem kerek-perec,...

Akkor megkérdezem kerek-perec, ha az orvosiról amikor eljövök a hat év után akkor mennyi mekkora számlát hagyok magam mögött?

Figyelt kérdés
Mindent beleértek lakbértől a tanszerekig?!!
2009. aug. 27. 16:12
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
cirka 4-5 milkát biztos.ha szerény feltételekkel számolunk...és ha nem kell tandíjat fizetned...
2009. aug. 27. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Ez most komoly?:O ezt nem akarom elhinni:S honnan lenne nekem ennyim? hát ez nagyon sz*rul hangzik?

És hányas jegy kell ahhoz hogy ne saját magamnak kelljen fizetni a tandíjat? vagy mi kell ehhez?

2009. aug. 27. 16:33
 3/9 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem orvosin már nincs állami. Csak költséges van,tandíj is 1,5 millka félévente..
2009. aug. 27. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

1.vagyok


de van államilag támogatott forma is.elég magas ponthatárral.csak közben oda kell figyelni h.ezt megtartsd..

nem tudom pontosan az átlagokat,de strapálni kell magad..

+tanszerek,könyvek,atlaszok stb..nagyon drágák,+lakni kell valahol..stb..

2009. aug. 27. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
75%

itt egy lista a legdrágább képzésekről,köztük több orvosi szak..


szóval az állami helyeket igyekezz elérni..


A legdrágább képzések

1. Fogorvos (Semmelweis Egyetem): 2,71 millió forint/év

2–3. Történelem (mesterképzés, CEU): 2,47 millió forint/év

Politikatudomány (mesterképzés, CEU): 2,47 millió forint/év

4. Master of Business Administration (mesterképzés, Budapesti Corvinus Egyetem): 2 millió forint/év

5. Általános orvos (Semmelweis Egyetem): 1,95 millió forint/év

6–7. Általános orvos (Szegedi Tudományegyetem): 1,9 millió forint/év

Fogorvos (Szegedi Tudományegyetem): 1,9 millió forint/év

8–9. Általános orvos (Debreceni Egyetem): 1,7 millió forint/év

Fogorvos (Debreceni Egyetem): 1,7 millió forint/év

10–11. Gyógyszerész (Debreceni Egyetem): 1,46 millió forint/év

Gyógyszerész (Semmelweis Egyetem): 1,46 millió forint/év

2009. aug. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

O sztem nem erre volt kivancsi. Ha felvesznek államilag támogatottra (már pedig ha nem vagy milliomos, akkor csak az jöhet szóba), akkor nem kell számolnod azokkal a dijakkal, amiket elöttem leirtak. Szóval az egy-másfél milliót nem kell kifizetned.

A koli kb. 10 ezer havonta, ha albérletben laksz, akkor vidéken már találsz 20 körul is ha szerencsed van, pesten 45 alatt nem igazan. (Csak h kicsit reklámozzak, Szegedi orvosi karon mindenki kap kolit, aki igényel:D).

Pesten haviberlet 3500 korul van, Szegeden kapsz alapból, Debrecenben és Pécsen nem tudom. Emellett ugye kell kajára meg szórakozásra pénz.

Sajnos csak az első féléves könyvek arat tudom (most leszek elsos :)): ami mindenkeppen kell: anatomia atlasz (20-40 ezer kozott, fugg a fajtatol, hasznaltan lehet kapsz ennel is olcsobban), vmint Funkcionalis anatomia konyv (a 3 kotet 17 ezer korul van). A tobbirol nekem azt mondtak, h eleg a jegyzet, amit a tanarok kiadnak. Kell (ajanlott) köpenyt venni, ez nekunk 4500 ft volt, Pesten 3000-3700 korul van). Kesobb nekunk kell sziket meg fonendoskopot venni (a szike sztem max parezer forint, a fonendoszkop (vagy sztetoszkop?:S...ezt sosem tudom:D) 10-20 ezer kornyeken. Hirtelen ennyi minden jut eszembe:)

2009. aug. 27. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
40%
azért nem árt ha tudja,h.mit vállal,ha mégse sikerül az államira való bekerülés/bentmaradás.amúgy a többi költség kb.annyi mintha más szakra mennél.(pl.albérlet,kaja attől nem lesz több mert orvosin vagy)viszont a tanszerek,könyvek tényleg horribilis áron vannak.+6 év ugye mégiscsak dupla annyi idő+költség mintha más szakra jársz...
2009. aug. 27. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért mondom ,de én Szegeden élek és államira járok. Diákhitel havi 30 ezer , amiből nem mindig jön ki a rezsi is. Jelzem nem egyedül lakom ,csak külön szobám van. Tehát ha ezt megszorzod azzal,hogy 5 év 10 hónapjáig kapod a diákhitelt az 30x50 vagyis már másfél milla, és akkor még nem vettél meg egy 70 ezer forintos anatómiai atlaszt aminek 3 része van és alap, a kötelező irodalom orvosi kb 2-300 000Ft-nak megfelelő összegű könyv, amit persze lefénymásolhatsz, de mindent úgysem tudsz fénymásolni, és ha lap áranként 8 Ft-ot számolsz fénymásolásra az ugyanúgy drága. Plusz vonatjegy, kaja, egyebek. Cirka, 4 millában van ma , államilag finanszírozottan 5 egyetemi év. Ja és a ruhákat amiket kiéget a sav vagy nem veheted ki belőle a vért még nem számoltam. Egy orvosi köpeny nagyjából 5000 Ft. Amiből nem egy kell az 5 év alatt hanem 20. Szóval szedjétek össze az összes félretett pénzt.
2009. aug. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
17:51-es vagyok. Tudom, h dárga, de azért hozzáteszem, h keresztanyám minimálbérből, egyedül eltartott két egyetemista gyereket úgy, h az egyik Pesten tanult orvosnak. Megszenvedtek vele, az tuti, mondta is h baromi nehéz, de mégis orvos lett a gyerekből.
2009. aug. 28. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!