Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » ELTE japán szak? Hogy folytath...

ELTE japán szak? Hogy folytathatom utána a tanulmányokat?

Figyelt kérdés

Sziasztok! :) Aki tud,kérem segítsen,nehéz döntés előtt állok. Tizedikes középiskolás vagyok,közgazdaság szakon (de nem ezzel akarok foglalkozni,még csak hasonlóval sem). Pár hónap múlva faktot kell választanunk,amit aztán tizenkettedik év végéig csinálnunk kell,és nem változtathatunk. Humán érdeklődésű vagyok. Középsuli után az ELTÉ-re akarok menni. Ez reményeim szerint sikerül is,mert jó tanuló vagyok stb. De nem tudom,hogy érdemes folytatni? Pszichológia,földrajz és japán szakon gondolkozom. Mindhárom érdekel,de inkább a japánhoz húzok. Ugyanis egyetem után ki akarok költözni Japánba. Sok mindennek utánanéztem,de nem tudom: mi kell ahhoz,hogy bejussak a szakra (speckó követelmény,mint pl. orvosira biosz). És utána Japánban (egyetemen) folytatnám. Megéri? Milyen lehetőségek vannak? A szándékom végleges,kitartóan küzdök a célomért,úgyhogy bármilyen nehéz megoldásokat írhattok,ha az jó,vállalom. :) Bocsi,sokat karattyoltam,előre is köszönöm a válaszokat. És kérlek,kíméljetek az oltogatásoktól (pl. miért közgén vagyok,ha nem érdekel? minek megyek ilyen hülye helyre? hova képzelgek ilyen fiatalon? stb. - mindennek meg van az oka,semelyik döntésemet nem bántam meg,de most segítség kell.)

Köszönöm! :)

16/l



2013. jan. 8. 16:57
 1/3 anonim válasza:

Én is pontosan ilyen szituban vagyok... kereskedelmi középsuliba járok, de engem sem érdekel ez, és én is az eltében gondolkozok, csak én törire szeretnék menni.. ne az érdekeljen, hogy ki mit mondd, mert ahogy leszűrtem a szavaidból eléggé céltudatos vagy... mindenben van lehetőség, csak valamiben több, valamiben kevesebb.. ha neked a japán szak tetszik, érdekel, vágj bele, és csináld végig... ha valamiben jó vagy azzal eltudsz helyezkedni.. szerintem fontos, hogy olyan területen próbálj elhelyezkedni, amit szeretsz, mert csak akkor leszel igazán sikeres :))Sok sikert a továbbiakban! :)

16/l

2013. ápr. 3. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Tudtommal a történelem és/vagy az irodalom érettségit nézik.De ha jó tanuló vagy, gondolom gondolkozol emelt szintben is.A töriről nem tudok sokat, de az irodalom emelt eléggé próbára tud tenni.

Megéri?Kitudja mire odaérkezel megéri-e.

De ha érdekel?Bocsi ha csúnyán fogalmazok, de ,,szarj" bele,hogy megéri-e.Én is így buktam el,igaz speciel nem a japán nyelvre gondolok:)

Szerintem pont te csinálod jól,hogy korán gondolkozol ezen,ugyanis ez már -1 teher lesz majd a későbbiekben.(persze még odáig van időd,de majd meglátod milyen hamar elszalad ez a két év!?)

A japán élet csodálatos, nem bánnád meg, és ösztöndíjjal ki is juthatsz 1-2 évre egyire,sőt!nem minden esetben kell ösztöndíj.A japán nyelvbe már belekezdtél? Ha nem az sem baj,ugyanis ha totál kezdőn mész oda(ELTE), akkor lehetőséged van résztvenni egy -ha jól emlékszem- 6 féléves képzésben az alapoktól.Remélem sikerül célba érned,én szorítok neked!:)


Még annyi,hogy milyen kicsi a világ!

A te korodban én is Pszichológián,földrajzon és Japán szakon gondolkodtam:)...Végül kínais lettem,mely nem az én döntésem volt,de ez már egy másik történet...


Még egyszer sok sikert kívánok!

2013. máj. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

ELTE japánon végeztem.


440 körüli pont kell általában.


irodalom/töri emelt, nyelvi emelt nem árt (akár kettő is). lehetőleg csupa ötösök és csupa ötös érettségi.


Megéri? Nem, úgy tömören. Nem akarom letörni a lelkesedésedet, de rengeteg hozzád hasonló lány megy a szakra. Általában fél év után kizuhannak. Komoly elhatározás, szorgalom és jó nyelvérzék kell. Nem árt tudni, hogy a japán mellett egy minor szak és egy 2. keleti nyelv is kötelező, valamint hogy "nem nyelviskola" - irodalmat, történelmet, vallást, kultúrát, művészetet, mindent oktatnak, és nem csak Japánnal, hanem átfogóan ázsiával kapcsolatosan is.


Ha nem tanulsz rengeteget a suli mellett, esélyed sincs átmenni. 3 éves alapképzés után közepes, nem túl folyékony nyelvtudás várható, 5 év után erős középfok, gyenge felső talán (átlagban).


Ha most, 16 évesen megy már az első nyelved gyenge felső, erős középszinten, a 2. pedig jó erős alap, gyenge középszinten, akkor lehet esélyed.Ha ennél gyengébb nyelvtanuló vagy, felejtsd el.


Nem olcsó mulatság: másodévben szinte muszáj denshi jishot rendelni (olyan 40-60.000 közötti ár).


A tankönyvek csak angolul vannak.


U.i.: japánba nem tudsz attól kiköltözni, hogy beszéled a nyelvet, vízumköteles ország. kb. annyira bonyolult, mint amerikába, ha nincs ismerősöd!


Lehetőségek: az 5 éves képzés után már vállalhatsz itthon tolmácsolást, fordítást, kapcsolattartást, amelynél kiemelkedő a fizetés. Japán magánórák 5000ft/óra átlagárban vannak, de teljes munkaidőben nincs elég jelentkező, de kiegészítésnek kiváló.

2013. máj. 21. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!