Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Van különbség egy Msc-s és...

Van különbség egy Msc-s és egy Okj-s gyógyszertári aszisztens/technikus között?

Figyelt kérdés
2013. jan. 9. 17:38
 1/6 anonim ***** válasza:

Csak különbség van.


Dióhélyban annyi, hogy ha te leteszel egy Okj-s végzettséget az asztalra jelentkezéskor, és jön valaki, aki utánad le tesz egy Msc-st, akkor őt kérdés nélkül felveszik helyetted.


Az egyik felsőfokú egyetemi mesterképzettség, a másik pedig csak egy szakképesítés. Ég és föld

2013. jan. 9. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Msc-n is van ? Akkor már inkább nem bsc-n ? Az anyukám gyógyszertári szakasszisztens, de ilyenről még ő sem hallott :)

Amúgy jó az okj-s is, de utána érdemes elvégezni a szakasszisztensi tanfolyamot is, azt hiszem az plusz 2 év, de így több fizetésed lesz, meg nyilván jobban is alkalmaznak, mert szélesebb munkakörben dolgozhatsz. (kiadhatsz olyan gyógyszert, amit a sima asszisztens nem pl )

2013. jan. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Elnézést kérek, valószínű nem vagyok tisztában az Msc és Bsc fogalmával. Rögtön utánanézek. Lényegében egyetemre szerettem volna rávilágítani:D Mindenképp egyetemet szeretnék végezni, de ha nem jutok be gyógyszerészetire akkor a gyógysz.i aszisztensire szeretnék jelentkezni. Ezért kérdeztem. Mivel a városunkban van gyógysz. asziszt. tanfolyam, de valami keményebb képzésbe szeretnék nekivágni.
2013. jan. 9. 18:14
 4/6 anonim ***** válasza:

Bsc is többet ér mint az OKJ.


Bsc az alpképzés, Msc pedig a mester képzés. Mscre a bsc elvégzése után mehetsz, az egyetemtől függően általában +2 évet jelent.

2013. jan. 9. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Igen, elhamarkodtam a kérdést:D De utánaolvastam és mostmár tiszta:) Köszönöm.
2013. jan. 9. 18:43
 6/6 bensdorp ***** válasza:
Az eddigi válaszolók biztosan nem voltak otthon a témában... Gyógyszertári asszisztens képzés kizárólag OKJ-s tanfolyamon folytatható (legalábbis Magyarországon biztosan). Ha azt akartad kérdezni, hogy a gyógyszerész végzettség és az asszisztensek között van-e különbség: hát óriási. Mind tudásban, mind munkakörben, mind felelősségben, mind munkalehetőségekben, mind pedig fizetésben. Ha elég kitartó és jó képességű vagy, valamint (pénzügyileg) támogató családi háttérrel is rendelkezel, mindenképp az egyetemet válaszd!
2013. jan. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!