Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Ilyen "háttérrel" van esélyem...

Ilyen "háttérrel" van esélyem irodalomból emelt szinten érettségizni? Help!

Figyelt kérdés
Az a problémám hogy ha egyetemre akarok menni (márpedig akarok) akkor kell minimum egy tárgyból emelteznem.Az irodalom jól megy,félévkor is kitünő leszek ès tudom,hogy tudnék írni egy jó középszintűt,de az emeltben már nem vagyok biztos.Márcsak 3 hónapom van a felkészülésre de tervezem hogy fogok járni előkészítőre.Szerintetek van esélyem jól megírni?Fel lehet készülni rá ennyi idő alatt?Mit tehetnék azért,hogy minél jobb legyen?Ha van itt olyan,aki emeltezett valamikor irodalomból az légyszi válaszoljon!Köszi :)

2013. jan. 14. 14:13
 1/9 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Töltsd le az előző évek feladatait, és oldd meg őket. Gyakorlásnak is jó, és fel tudod mérni, hol tartasz.
2013. jan. 14. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

3 hónap alatt simán fel lehet készülni mondjuk egy biológia érettségire, ott szinte csak seggelni kell.

Viszont a magyar nem ilyen. Ott tényleg kell tehetség is hozzá, hogy jóra megírd. A verselemzés, novellaelemzés, reflektálás és az az igen nehéz szövegértés. És mondhatod, hogy eddig minden jegyed ötös, ha nem vagy sávos, akkor középszinten adnak feladatokat és úgy is osztályozzák. A magyar közép és emelt szint pedig ég és föld.

Nem mondom, hogy lehetetlen, de napi 5-6 órát nem árt ha ülsz felette. Minden nap írj egy fogalmazást (persze ezt nem ártana egy tanárnak megmutatni) és tanulj meg egy-két fejezetet a könyvbe és minden héten dolgozz ki 2 szóbeli tételt (ezt sem ártana megmutatni egy hozzáértőnek.

Így menni fog, feltéve ha tudsz fogalmazni és kreatív vagy.

2013. jan. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Én már 3 éve járok a suliban az emeltes magyar csoportba és volt már olyan,amikor a tanárom azt mondta egy fogalmazásomra,hogy az emelt szinten is megállná a helyét.
2013. jan. 14. 14:49
 4/9 anonim ***** válasza:

Attól, hogy egy fogalmazásod jó lett... Na mindegy.

Csak nem értem, hogy miért kell akkor a segítségünk és nem értem, ha tudod, hogy géniusz vagy, akkor miért kell kérdést feltenni ... ?

2013. jan. 14. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szerintem az irodalom fogalmazás és a nyelvtan helyesírás összefügg egymással.

Ha nyelvtanból nem vagy olyan jó, akkor meg se próbáld. Ha pedig igénytelenségből írtál hibásan, akkor majd a fogalmazásodnál egy kicsit jobban figyelj a helyesírásra is.


"Már csak 3 hónapom van a felkészülésre, de tervezem, hogy...

Ha van itt olyan, aki emeltezett /ezt a helyesírás javító aláhúzza/ irodalomból, az legyen szíves, válaszoljon!


Az írásjelek után tegyél szóközt, mert így zavaró.

2013. jan. 14. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Én egy szóval sem mondtam hogy géniusz vagyok...Azért tettem fel a kérdést,mert nem tudom,pontosan mi kell ehhez meg milyen esèlyeim vannak.
2013. jan. 14. 15:19
 7/9 anonim ***** válasza:
én emelteztem, de egyébként a helyesírást még középszinten is nézik
2013. jan. 14. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Elnézést kérdező, de muszáj offolnom.

Ezt a szót, hogy emeltezni eddig nem ismertem, hál isten, de sajnos eléggé terjed.

Szerintetek? Azt nem kérdezem, hogy létezik-e a szó, mert itt van előttem, persze hogy létezik.

Az viszont érdekelne, hogy szerintetek nyelvtanilag helyes-e.

2013. jan. 14. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

nyelvtanilag nem helyes

de nem helyes az sem, hogy általában helyett azt mondja a többség, hogy általába

a de viszont sem helyes

hát-tal sem kezdünk mondatot

és még lehetne sorolni bőszen

ja és véletlenül sem mondjuk azt, hogy sötét középkor vagy, hogy rádioaktív

van a nyelvhasználatban igen sok hiba, de szinte lehetetlenség kiirtani

ez van

2013. jan. 15. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!