Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri tájépítészetet tanulni?

Megéri tájépítészetet tanulni?

Figyelt kérdés
Valaki aki jártas a dologban el tudná mesélni milyen is ez a tájkertészet, stb...leginkább a kertművészet és a dísznövénytermesztés érdekel. Még van 1 évem, nem idén végzek a középsuliban, de szeretném tudni hogy milyen lehetőségek vannak mit kéne tanulni ott, mit kéne tanulnom még hogy felvegyenek.Ha valaki tudna adni ilyen teljes körű leírást azt nagyon megköszönném.:)

2013. jan. 15. 20:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Tudtommal nagyon komoly a felvételi rajzból!
2013. jan. 27. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
66%

Szia!


Én erre a szakra jártam, szóval eléggé képben vagyok a témában. Ha komolyan érdekel a szakma, kezdj el rajzolni (főleg testeket, drapériát), és olvasgass minél többet biológia (leginkább növénytan), művtöri, építészet témákban, ugyanis ezek kellenek az alkalmasságihoz. Amúgy teljesíthető az alkalmassági vizsga, én egy évig jártam rajzból különórákra, az elég volt hozzá. A későbbiekben a szabadkézi rajzot felváltja a számítógép, ezért ha megakad a rajztudásod azon a szinten, nem olyan nagy baj.

Elsőben a fontos tárgyak a matek, a szaktörténet és a növénytan, ezeket nem árt jól megtanulni, mert tárgyak épülnek rájuk. A képzés jellegzetessége, hogy nagyon sok a beadandó (minden héten van), sok az évközi beszámoló, emellett pedig magolni is sokat kell.

Szakirányokkal meg egyéb tárgyleírásokkal nem foglalkoznék, azokat megtalálod a suli honlapján is, inkább pár személyes benyomást írnék még le. Pozitív, hogy az egyetem szép helyen van, és szerintem a tanárok többsége is jófej, persze kivételek mindenhol akadnak, és ahogy mondtam követelnek is. Ami viszont hátrány, azok az elhelyezkedési lehetőségek. A tájépítészet nagyon fontos szakma, ad egy olyan szemléletmódot, amit máshol nemigen kaphatsz meg. Itthon viszont kevesen ismerik, arra ne számíts, hogy az álláskereső portálok "tájépítész" címszó alatt állásokat fognak listázni neked.


Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha bármi kérdésed van még, írj nyugodtan, igyekszem válaszolni. :)

2013. jan. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod és hogy időt szántál rám:)

Rajzolni szeretek, az még kérdés hogy tudok is-e:D

Igazából a matekkal nincs bajom, a biosszal sok kapcsolatom nem igen van, az egyetlen tárgy a fizika amit szeretnék elkerülni. Igazából azért érdekel ez a terület mert valami kreatív alkotómunkát szeretnék majd csinálni, és ez egy jó opciónak tűnt, mivel a képzőművészethez nem nagyon értek, és nem tudom hogy mimásban tudnám kibontakoztatni az alkotóvágyam.:D

2013. jan. 31. 20:04
 4/7 anonim ***** válasza:
59%
Gondolkodtál már azon, hogy hol fognak ezzel alkalmazni?
2013. febr. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én ugyan a szakról nem tudok neked semmit sem mondani, de azt igen hogy van 2 ismerősöm is aki ezt a szakot végezte el, és nem tud vele elhelyezkedni. Egyikőjük virágbolt eladó lett...szóval nagyon szép amit az első hozzászóló írt, de sajnos én azt látom hogy sehova sem kell ilyen szakember. Erre gazdagabb országokban van igény, nem nálunk..
2014. jan. 3. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oh hát sajnálattal hallom, de köszi hogy válaszoltál.:/ Akkor azt hiszem nem fogok kerteket színesítgetni^^
2014. jan. 5. 19:48
 7/7 anonim válasza:
Klassz és van benne jövő de se a tanulást se a munkát ne itthon képzeld el.
2015. febr. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!