Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Az első sikeres félév az mit...

Az első sikeres félév az mit takar?

Figyelt kérdés
Úgy értem, hogy ehhez teljesíteni kell minden tantárgyat vagy ez, hogy van?Vagy ez is más minden egyetemen?Jelenleg elég rosszul állok ilyen téren különböző okok miatt csak 14 kreditem lehet ebben a félévben meg.
2013. jan. 16. 21:47
 1/10 anonim ***** válasza:
nem nagyon értem a kérdésed. mert ki akarja minősíteni a féléved? mert nálam senki. nálunk a "sikeres félévet" mindenki máshogy éli meg (mindenkinek más a célja). valakinek az hogy az összes tantárgya meglegyen, valakinek az, hogy fullos ösztöndíjat kapjon.
2013. jan. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Mennyi kredit kell ahhoz, hogy sikeres legyen a félév és ne csapjanak ki.
2013. jan. 16. 23:22
 3/10 anonim ***** válasza:
Általában 2 félév alatt 30 kredit. Évenként sorolják át a hallgatókat.
2013. jan. 16. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Az itt is úgy van.Csak félő, hogy nem lenne meg a 30 a ráépülések miatt.
2013. jan. 16. 23:40
 5/10 reptoid ***** válasza:
Előfordulhat, hogy a mostani tárgyaidat elindítják következő félévben is, vagy ha nem, vizsgakurzust akkor is szoktak indítani. Emellett felvehetsz kötelezően választjató tárgyakat is, amik sok esetben nem nagyon épülnek semmire, csak szét vannak dobálva a félévek között. Ezekből is hozhatsz előre párat.
2013. jan. 17. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
illetve szabadon választhatókból is meg van határozva, hogy hány kreditet kell teljesíteni (lehet nem minden szaknál (?), nálunk 10 kreditet kell). szval 16 kreditet szerintem fel fogsz tudni venni (ha nem többet).
2013. jan. 17. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Mondjuk ha vennéd a fáradtságot és kinyitnád a sulid megfelelő szabályzatát, akkor valószínűleg megtalálnád benne a választ.

Legyen már ennyi sütnivalód! Különben mit keresel felsőoktatásban?

2013. jan. 17. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem félévenként kell 30 kredit... Az ösztöndíjat is úgy számolják, hogy jegy*kredit ezt minden tantárgynál és összeadod, majd elosztod 30-al. A 30 az a súlyozott kreditindex, mivel annyit kell telejsíteni félévente. Ha 16 kredited van, még nincs veszve, mivel a "bukott" tantárgyakat jövőre si fel lehet venni, esetleg keresztfélévbe vizsgázhatsz belőlük, ha van olyanod. Viszont 2. félévben összekaphatod magad, és vegyél fel annyi tantárgyat, amennyit tudsz...
2013. jan. 17. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Első éves vagyok szóval szabadon választott tárgyat nem vehetek fel...Plusz itt nincs keresztfélév és vizsgakurzus sem...
2013. jan. 17. 10:38
 10/10 anonim ***** válasza:

"Szerintem félévenként kell 30 kredit... Az ösztöndíjat is úgy számolják, hogy jegy*kredit ezt minden tantárgynál és összeadod, majd elosztod 30-al. A 30 az a súlyozott kreditindex, mivel annyit kell telejsíteni félévente. Ha 16 kredited van, még nincs veszve, mivel a "bukott" tantárgyakat jövőre si fel lehet venni, esetleg keresztfélévbe vizsgázhatsz belőlük, ha van olyanod. Viszont 2. félévben összekaphatod magad, és vegyél fel annyi tantárgyat, amennyit tudsz..."


Nem nagyon értem, hogy ez hogy jön ide? A kérdés az volt, hogy hány kreditet kell teljesíteni, hogy ne rúgják ki. És az ÉVENTE 30 kredit. Az már egy másik dolog, hogy átlagban az egy félévre 15 kredit és nem valószínű, hogy kapni fog ösztöndíjat.

És évente sorolják át az embereket, nem félévente. Ezért kell 1 év alatt minimum 30 kreditet teljesíteni.

(amúgy én is erre a félévre 29 kreditet vettem fel, akkor rögtön kirúgnak? nem.)

2013. jan. 17. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!