Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Tudtok olyan tanulási stratégi...

Tudtok olyan tanulási stratégiákat, amiket alkalmazva könnyebben meg lehet tanulni olyan dolgokat, amiket nem ért az ember?

Figyelt kérdés
Van egy tárgyam, amiből nagyon sok tételt kellene megtanulnom nagyon rövid idő alatt, és nem tudom, hogyan kezdjem el.
2013. jan. 17. 16:06
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Húzd ki színessel. Olvass egy kis részt 2x. Azonnal mond fel. Hangosan. Fogalmazd át a saját szavaiddal.

Ne gondolatjeleket használj, tehát

Az atom részei

-elektron

-proton

-neutron

hanem

Az atom részei

1)Elektron

2)Proton

3)Neutron


Így sokkal könnyebben jegyzed meg, és könnyebb felidézni, ha tudod hány dologra kell emlékezned.

Gondolj valami hülyeségre. De komolyan, én mindent hülyeséghez kötök, mert azt tuti megjegyzem. Pl megyetanulásnál nem tudtam megjegyezni, hogy egymás alatt milyen sorrendben vannak a megyék BP mellett.

Fejér, Tolna, Baranya. Ez a sorrend. Nem bírtam megjegyezni. Így jött az FTB...azaz FaTökűBarom.

Még mindig emlékszem. Vagy pl, hogy a pozitív ionok azok a kationok, a negatívok pedig az anionok.

Nem bírtam megjegyezni, hogy most melyik a pzitív, és melyik a negatív. Így jött a Pozitív Kationból a KapálóParaszt. stbstb, igazából a 4 éves anyag bármelyik részét így tudnám felmondani.

A lényeg, hogy felesleges egy kis részt elolvasni 15x. Nem. El kell olvasni 2x, és aztán felmondani. Amire nem emlékszel, aztán megint elolvasod, megint felmondod. És így tovább.

2013. jan. 17. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!