Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Miért indítanak olyan szakokat...

Miért indítanak olyan szakokat, amelyek, senki se tudja, mire jók?

Figyelt kérdés

Nem kell hozzá speciális oktató és eszköz, ezért tömegesen indítják az adott szakot, így 10-20 helyen van ilyen képzés.

Elhelyezkedni szakmában lehetetlen.

A szak neve lehet hangzatos, de lehet, hogy már a név sugallja, hogy ez egy sz*r.

Se a tanárok, se a munkáltatók, de sokszor még a hallgatók se tudják, ez mire jó.


Miért indítanak ilyen szakokat?


2013. jan. 19. 11:58
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
Tudnál olyat mondani, ami semmire sem jó? Én egyet tudok: műszaki menedzser. Ezen kívül van még esetleg?
2013. jan. 19. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Van még bőven...


A környezeteseket szokták nagyon leszólni, az egyiket én magam is. :P Mármint az egyik környezetes szakot.

Ott van az, hogy a karok többi hallgatója, a tanárok, és majd a munkáltatók is kiröhögik őket.

2013. jan. 19. 12:09
 3/10 A kérdező kommentje:
Tudom, hogy a sulik életbenmaradása és a pénz nagy úr, de azért a lelkiismeretlenségnek is kellene, hogy legyen határa.
2013. jan. 19. 12:10
 4/10 anonim ***** válasza:
73%

Milyen környezetes szakra gondolsz?

Én pont környezetgazdálkodási agrármérnöknek tanulok, és ezt egyáltalán nem szólják le, adott vele az elhelyezkedési lehetőség és széles skálája van a helyeknek, ahova mehetek dolgozni diploma után.

2013. jan. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Környezettan és környezetmérnöki.

A környgazd-ról vegyeseket hallottam és se én, se ismerősöm nem jár oda, így nem alkotnék róla véleményt.

De a másik kettőről igen, és nem épp pozitívat.

2013. jan. 19. 12:52
 6/10 A kérdező kommentje:

Persze van humán szak is bőven, ami megkérdőjelezhető.

Meg például a turizmus - vendéglátás. Aláírom, hogy szükség van ilyen emberekre, de ennyire??

2013. jan. 19. 12:54
 7/10 anonim ***** válasza:

A környezetmérnöki szak nagyon is jó, és hasznos, de csak az EU-ban. Ez az ország nincs azon a szinten hogy elhelyezkedést biztosítson az ott végzetteknek.

Egyébként azok a mérnökök, akik ezt végzik el, általában a megújuló energiaforrások kihasználását oldják meg. Tehát szélerőműveket, geotermikus megoldásokat és napkollektorokat terveznek és építenek.

Ennek tudatában el tudod képzelni hogy nálunk, és a szomszédos Ausztriában milyen eséllyel lehet ezzel elhelyezkedni. Nem a szakkal van a probléma, hanem a régióval!

2013. jan. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Sehol se lehet ezzel itthon elhelyezkedni, a munkáltatók a képedbe röhögnek (ha egyáltalán van hova elküldeni a CV-t és utána behívnak, de már erre igen kevés az esély).

A képzés gyatra, minden iskolában egyedi jellege van és elavult. A tanárok sok helyen komolyan se veszik, csak legyen kit tanítani oszt' jól van.

Végzettet még nem hallottam erről a szakról pozitívan nyilatkozni. Mind úgy érzi, hogy igazából semmihez se ért, és nem érti, mire volt jó, hogy 3,5-5,5 évet tanult...

Megújuló energiaforrásokkal elég nehezen lehet ilyen végzettséggel foglalkozni.



A környezettan már jobban néz ki szerintem, de ők is közröhej tárgyai sajnos. :/ És az a szak sincs jól megszervezve + az is erősen túlképzéses. Az ELTÉ-n például arra jó, hogy agyon szívassák őket, kb. mindenki csúszik, csak 5 % nem, közben az egész kar utálja őket és röhög rajtuk, kivéve a patronáló tanárt.

2013. jan. 19. 13:09
 9/10 anonim ***** válasza:

Ó, a leendő értelmiségiek... Azért utálnak személyeket, mert x szakra járnak. Hagyjuk.

Az én szakomról sem tudják sokan, hogy mire jó, itthon nem is lehet vele elhelyezkedni. Ellenben Európában, sőt az USA-ban is könnyedén megtaláltam vele a számításaimat. Megjegyzem tisztában voltam vele, hogy itthon esélytelen lennék vele, de nem igazán érdekelt. Nálunk is voltak a főiskolán, akik lenézték azt a szakot pedig ebben az esetben az többszörösen nehezebb szak volt mint ott bármely másik. Velük most nem tudom, hogy mi van mert egyik sem lett a szomszédom sem az Egyesült Államokban, sem Dániában, de nagy valószínűséggel még itthon sincs munkájuk.

Ettől függetlenül aláírom, hogy lehetnek olyan szakok, amik semmire sem jók sehol a világon (?), de mindenkinek legyen már annyi esze aki felsőoktatásba jár, hogy nagyjából utánajárjon a későbbi lehetőségeinek a választott szakkal kapcsolatban. Meggyőződésem, hogy azok az emberkék akik azt sem tudják mire mehetnek a leendő végzettségükkel, pusztán azért mennek főiskolára, hogy melegedjenek, és legyen még pár jó évük amíg anyuci+apuci finanszíroz mindent.

2013. jan. 20. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak:

Utánajárni... de ez a nehéz!

Nem tudni, kinek higgyünk, hol járjunk utána... Talán az internetes fórumok a legjobbak erre, mert ott sok ember véleménye szerepel, de ott érvényes az, hogy bárki bármit írhat, lejárathat. Meg... egyik általam emlegetett szaknál szerintem még rosszabbakat lehet hallani, mint a tények. Akik elvégezték, vagy nem találnak állást, azért nyavalyognak. Vagy alacsony a bérük, azért nyavalyognak, de utóbbi nem jogos, mert manapság kegyetlen robotmunkáért is alacsony a bér... A sok nyavalygást pedig átveszik, és ezért sokan minden ismeret nélkül is azt a szakot szidják...

Mondjuk ettől még tényleg nem jó szak, legalább is itthon.


Viszont azt látom, minimális mennyiségű ember TDK-zik, próbál a kötelezőnél több szakmai gyakorlatra szert tenni, önkénteskedik, tanul nyelvet stb... Pl. haverjaim, barátaim még csak tervezik a középfokút, merthogy nincs nyelvérzékük. Nekem sincs, mégis megcsináltam gimi utolsó éve előtt, sok-sok szenvedéssel, magántanárral, gyakorlással. Úgyhogy ebben nem ismerek lehetetlent, csak kifogásokat.

Ezt azért írtam, hogy ne csak a szakokat f*kázzam.

2013. jan. 27. 22:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!