Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Egyéb kérdések » Megéri manapság főiskolára...

Megéri manapság főiskolára menni, mikor már szinte mindenki arra megy? Nincsenek már így is túl sokan?

Figyelt kérdés
Mi a véleményetek erről?
2013. jan. 19. 22:53
 1/3 anonim ***** válasza:

De, sztem túl sokan vannak a felsőoktatásban és ez baj. Mielőtt vki megszólna, én is ott vagyok. Akinek nem inge ne vegye magára:

Mindenki diplomát akar, de a legtöbben nem akarnak érte tenni semmit. Csak jelentkeznek, bekerülnek, majd egy pár éven keresztül buliznak, nem járnak be órákra stb. és várják,h a szájukba repüljön a sültgalamb.

Ha mindenki diplomás lesz, a házak nem fognak maguktól felépülni (ha nem lesznek kőművesek) és lehetne még sorolni.

Sztem az a baj,h sok olyan szak van, aminek nem sok értelme van, illetve olyan sulik, amelyeken "könnyű" végezni, és azokat a szakokat kellene támogatni, amelyek tényleg szükség van, nempedig az összest.

Legutóbb pl mikor tüntettek a diákok, nem értem h mire volt az a nagy felhajtás. Ha én irányítanám az országot én is meghagynám az ún. röghöz kötést, ha több évig ingyen tanulsz, akkor úgy a fair ha utána x ideig itthon dolgozol és így adózol, meg sorolhatnám.

2013. jan. 20. 00:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Egyetértek az előttem szólóval a kőműves részt leszámítva. Hiszen hadd tanuljon mindenki azt amit akar, ami érdekli. Nyilván ő sem lenne csak azért kőműves, mert kevés van belőlük az országban:) De az elvvel egyet értek. A semmire sem jó szakokat ki kellene iktatni, illetve nem kellene minden gyépést beengedni a főiskolákra, akik csak a buli kedvéért mennek. (Ami egyértelműen meglátszik az adott delikvens tanulmányi eredményén.) Egyébként ha jó szakot választasz megéri manapság is tanulni. Vannak diplomások akikből sosem elég a munkaerőpiacokra, és vannak, akik már akkor is sokan voltak amikor még csak kitalálták a szakot az iskola fenntartási költségeinek fedezése céljából. Viszont néha egy jó diploma is kevés a boldoguláshoz ha bizonyos feltételek nem teljesülnek mellé.

A röghöz kötéssel jómagam is egyetértek amúgy.

2013. jan. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Azt elfelejtettem hozzá tenni, hogy bár sokan mennek főiskolára, körülbelül csak 50%-uk vagy még kevesebb az, akik eredményesen be is fejezik a képzéseket.
2013. jan. 20. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!